Rolands Zagorskis pēc uzvārda maiņas kļūst par Rolandu Rolandu 12

 24. septembris 2009 9:00 Ziņa

Tautā mīlētais aktieris Rolands Zagorskis nu ieguvis otru uzvārdu — Rolands. Ar laiku viņš cer būt vienkārši Rolands Rolands. Pase jau ir nomainīta martā, taču patlaban pakāpeniski notiek citu dokumentu nomaiņa, raksta portāls www.kasjauns.lv.Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva


„Tas ir garš process — jāmaina ne vien autovadītāja apliecība, bet arī dažādi bankas dokumenti,” atzīst Rolands Zagorskis-Rolands.
Pirmais solis uzvārda maiņas virzienā sperts jau pirms desmit gadiem. Tad īsi pirms dēla dzimšanas uzvārdu mainīja Rolanda Zagorska sieva Liene. Dēlu Markusu jau drīz pēc dzimšanas reģistrēja mātes uzvārdā, un kopš bērnības viņš ir Markuss Rolands. Nu uzvārdu mainījis arī pats ģimenes galva. „Es nekad neesmu uzvārdu Zagorskis izjutis kā savu un vienmēr esmu iekšēji sarāvies, to dzirdot,” portālam kasjauns.lv atzīst aktieris. Dzimis 1949. gadā kā Milzkalns, četru gadu vecumā pārtapis par Zagorski, kad zēnu adoptēja Komunistiskās partijas biedrs Antons Zagorskis. To viņam palūdza aktiera māte, lai pasargātu puiku no iespējamās izsūtīšanas uz Sibīriju. Visticamāk, ka aktieris patiešām ir Antona Zagorska dēls, taču Zagorskis nav īstais dzimtas uzvārds, jo arī Antons bijis adoptēts. Patiesībā aktiera tēvs bijis baltkrievu muižnieka Cibuļska dēls.

Vēloties atmest uzvārdu Zagorskis, bet īsti kā savu nejūtot arī uzvārdu Cibuļskis, aktieris izlēmis, ka varētu pārtapt par Rolandu Rolandu.

 

Vēloties atmest uzvārdu Zagorskis, bet īsti kā savu nejūtot arī uzvārdu Cibuļskis, aktieris izlēmis, ka varētu pārtapt par Rolandu Rolandu. Līdzīgi, kā viņa savulaik spēlētajam un iemīļotajam varonim literatūras profesoram Humbertam Humbertam Nabokova Lolitā.
Ar jauno uzvārdu aktieris jūtas daudz labāk un cer, ka tas mainīs pozitīvā virzienā viņa dzīvi. Dēlam dots ļoti spēcīgs vārds Markuss, kas kopā ar ļoti spēcīgo uzvārdu Rolands nākotnē ļaus sagaidīt no zēna lielas lietas — uzskata tēvs. Šobrīd Markuss mācās pamatskolā Rīdze, trenējas basketbolā un apgūst zinības mūzikas skolā. Zēns ir ļoti kustīgs un izrāda talantu mūzikā — ko citi bērni iemācās stundas laikā, Markuss apgūst desmit minūtēs.
Arī sieva Liene parāda izcilas sekmes mācībās — viņa pēc ilgāka pārtraukuma ir atsākusi studijas. Praktiskās psiholoģijas institūts, kurā Liene Rolanda līdz dēla dzimšanai bija pabeigusi trīs kursus, nu nomainīts pret Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāti un viņas sekmes bērnu audzināšanas mākslu apguvē pirmajā kursā bijušas lieliskas.

Autore: Anda Leiškalne, www.kasjauns.lv
 
12 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas