Foto: mammamuntetiem.lv


Ārprāts! Bērnam vajag jaunu datoru… 6

 23. septembris 2009 11:00 Reklāmas projekts

Skolas laiks ir tikko sācies un ne viena vien ģimene ir sapratusi -  jāpērk jauns dators, jo vecais vairs nav gana labs un ātrs. Un bez datora arī nekādi nevar iztikt. Ko darīt? Padomu sniedz informācijas tehnoloģiju pārstāvis Sandis Priedītis.Dažas vienkāršas darbības
„Tas ir maldīgs priekšstats, ka piecus gadus vecs dators ir novecojis. Ja vecais dators kļuvis neciešami lēns un nestabils, to var savest kārtībā. Uzlabošanai der pat vienpadsmit gadus vecs galda dators un pat septiņus gadus vecs portatīvais dators. Mana pieredze rāda, ka liela daļa veco datoru, kam veic konkrētus uzlabojumus, turpmāk nereti strādā labāk kā jauni, tikko veikalā nopirki datori. Vidēji Microsoft Word, Excel, dažādi mūzikas spēlētāji un internetsa pārlūki veras maksimums  2 sekundēs, kas ir ļoti ievērojams rādītājs,” stāsta Priedītis. Informācijas tehnoloģiju pārstāvis uzsver, ka nereti pietiek ar dažām vienkāršām darbībām, lai datora darbība uzlabotos. Turklāt procesu laikā tiek saglabāta datorā esošā svarīgā informācija.
Kas ir šīs darbības?
•    Datora iztīrīšana no putekļiem.
•    Datora „dzelžu” konfigurācijas optimizēšana iespēju robežās.
•    Operētājsistēmas „Windows” uzinstalēšana no jauna un optimizēšana.
•    Antivīrusu uzinstalēšana.
•    Tādu programmu uzstādīšana, kas automātiski rūpēsies par stabilitāti un ātrdarbību.

Lai dators kalpotu ilgi un uzticami, lai varētu aizmirst par "uzkāršanos", "bremzēšanu" un nepieciešamību saukt meistaru ik pēc 3 mēnešiem, ir nepieciešama vien pareiza Windows uzstādīšana, pareiza datora sastāvdaļu izvēle un laba antivīrusu programma. Un vēl – šāds uzlabots vecais dators patērēs ievērojami mazāk elektrības nekā parasti, gada ekonomija var būt no 20 līdz 50 latiem gadā. Kāpēc? Ja Windows un dažādas programmas ir saliktas pareizi, tad procesors reti sasniedz maksimālo jaudu, līdz ar to elektrības patēriņš tiek samazināts. Saliekot pareizi datora dzesēšanas sistēmu, datora mūžs palielinās vairākas reizes, līdz ar to samazinās gan remonta izdevumi, gan attālinās jauna datora iegādes laiks.

Ja zini, ko vēlies
„Iedomājieties. Jūs paņemat virsbūvi no Žiguļa, ielieciet tajā Ferrari motoru un Opel ātrumkārbu. Piekari izvēlaties no džipa, pielieciet klāt kartinga izpūtēju un motocikla lukturus. Salonā būs jāliek koka sēdekļi (kā vecajos elektrovilcienos). Ātrumu pārslēgs ir pie griestiem, pagrieziena rādītājus var ieslēgt ar kreiso kāju. Nē, tā nav tikai fantāzija – tādā veidā parasti datorfirmas "projektē" datorus,” smejas Priedītis. Tomēr tā neesot normāla situācija. Katrs nokomplektētais dators būtu jāsabalansē tā, lai lietotājs, kas negrib neko zināt par megaherciem un kilobitiem, varētu izbaudīt mūziku, internetu, filmas, spēles vai netraucētu un ātru darbu ar dokumentiem. Tāpēc gan pirms datora iegādes vai veca datora uzlabošanas, katram pašam būtu  jāsaprot, kādam nolūkam šis dators ir vajadzīgs. Iespējas ir plašas. Var pat parastu mājas datoru uzlabot par spēļu datoru. Var lēnu datoru padarīt par tik ātru, ka bilžu apstrāde nesagādā problēmas.

Bez liekām izmaksām
Veca datora uzlabošanas izmaksas ir viegli aprēķināmas. Speciālista darbs maksā 45 latus. Turklāt cenā iekļauta piegāde un visas nepieciešamās programmas. Tā kā dažreiz ir jāmaina salūzušās detaļas vai detaļas, kas nepieciešamas, lai panāktu klusumu, tas papildus varētu izmaksāt līdz 20 latiem. Pirmajā brīdī liekas, ka 65 lati ir daudz. Bet, vai esat parēķinājuši, cik maksā jauns dators?

Kā darbojas desmit gadus vecs un uzlabots dators, vari redzēt VIDEO

Ja tev ir nepieciešama vecā datora uzlabošana, spied šeit!

 

Vairāk informācijas www.datorpasaule.lv

/REKLĀMAS PROJEKTS/

 
6 Pievienot komentāru


Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas