Kā cīnīties ar gliemežiem dārzā? 7

 26. septembris 2009 9:20 Padoms

Ne vienā vien dārzā lielus kaitējumus nodara lēnīgie, bet ēdelīgie gliemeži. Kā pret tiem cīnīties? Gliemežu apkarošanas paņēmieni ir dažādi, un noteikti der izmēģināt arī vienkāršas tautas metodes, kas neprasa daudz līdzekļu.Foto: mammamuntetiem.lv


Savā pieredzē ar  lasītājiem dalās Lilija Leherovska. Šovasar gliemeži uzbruka maniem kabaču stādiem — kaitēkļi nāca lielā skaitā un darbojās ātri, tāpēc pat attapties nepaguvu, kad pamatīgi apgrauzti bija ne tikai jaunie augļi, bet noēsti arī ziedi.


Ar ķīmiskiem līdzekļiem negribējās eksperimentēt, tāpēc ņēmu talkā informāciju par to, ka gliemežiem nepatīkot kafija, proti, kofeīns. Tā nu iejaucu lielā traukā šķīstošo kafiju (1 standartbundža uz aptuveni 2 litriem auksta ūdens) un rūpīgi aplēju gan lapas un ziedus, gan zemi ap kabaču stādījumiem. Gliemeži pazuda jau pāris stundu laikā. Pēc pāris dienām kabačus kārtīgi salaistīju, tomēr gliemeži neatgriezās. Auga lapas kafija nesabojāja, jaunie dzinumi bija ļoti veselīgi. Vēlāk izmēģināju gliemežu nīdēšanas procedūru ari ar pašas maltu kafijas pupiņu biezumiem - ik dienas brokastu kafijas biezumus izbārstīju vietās, kur gliemeži mēdza uzturēties biežāk. Šajā sezonā gliemeži kabaču tuvumā vairs netika manīti.
 

www.darzapasaule.lv
7 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas