Sievietes par prioritāti mājokļa iegādei uzskata zemas ikmēneša izmaksas

 23. septembris 2009 10:15 Raksts

Lai arī ikdienā šķiet, ka tieši vīrieši ir tie, kuri domā racionālāk un vairāk domā par ģimenes budžetu, DnB NORD Latvijas barometrs noskaidrojis – tieši sievietes biežāk uzskata, ka galvenais kritērijs jauna mājokļa iegādei ir zemas dzīvokļa ikmēneša izmaksas, tostarp komunālie maksājumi.Foto: mammamuntetiem.lv


Šādu atbildi sniedza 56% aptaujāto sieviešu, otrajā vietā ierindojot labu infrastruktūru, ko izvēlējās 46% aptaujāto. Arī vīrieši 54% gadījumu par svarīgāko nosauca zemas dzīvokļa izmaksas, taču, viņuprāt, otrs svarīgākais rādītājs ir mājas tehniskais stāvoklis un būvniecības kvalitāte, ko minēja 50% respondentu.

Aptaujā  arī noskaidrots, ka, lai samaksātu ikmēneša maksājumus par mājokli, sievietes 38% gadījumu ir gatavas ekonomēt uz apģērbu un apavu rēķina, bet 35% daiļā dzimuma pārstāves atteiktos no ceļojumiem. Savukārt vīrieši pirmkārt atliktu lielākus pirkumus (35%), bet pēc tam domātu par tēriņiem saistībā ar apģērbu un apaviem, kā arī ceļojumiem.
Vēl pētījumā noskaidrots, ka sievietes ir daudz vairāk gatavas ekonomēt uz pārtiku, jo šādu atbildi izvēlējās 28% daiļā dzimuma pārstāvju un tikai 22% vīriešu.

Pētījumā arī atklāts tas, ka, lai segtu ikmēneša izmaksas par mājokli, sievietes 23% gadījumu ir gatavas atteikties no ciemošanās un tikšanās ar draugiem, bet vīrieši šo atbildi izvēlējās tikai 19% gadījumu.

DnB NORD Latvijas barometrs tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi no mēneša norāda uz vispārējā iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām.
 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas