Andrejsalā piedzērušies 13 un 14 gadus veci pusaudži izdemolē māju

 23. septembris 2009 9:00 Ziņa

21.septembrī Rīgas Pašvaldības policijas Ziemeļu rajona dežūrdaļas darbinieki aizturēja trīs pusaudžus reibuma stāvoklī, kuri demolēja ēku Andrejsalā. Jauniešu vecākiem piemēros administratīvais sods un iespējams pret viņiem tiks uzsākta arī krimināllieta.Foto: mammamuntetiem.lv


Pulksten 16.40 Ziemeļu rajona pašvaldības policijas dežūrdaļā saņemts izsaukums uz Andrejsalu, kur jaunieši veicot huligāniskas darbības.
Izsaukuma adresē pašvaldības policijas darbinieki aizturēja trīs pusaudžus, kuri, būdami reibuma stāvoklī, veica huligāniskas darbības - izsita logu stiklus kādam namam.
Nepilngadīgie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei, kas visus hospitalizēja uz bērnu slimnīcu un par notikušo nekavējoties informēti bērnu vecāki.
Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta – Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu – vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz divdesmit pieciem latiem.
Par tādu pašu nodarījumu, ja tā rezultātā bērns vecumā līdz 16 gadiem izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārstniecības personas norādījuma, vai atradies dzērumā, vai nodarbojies ar ubagošanu, – vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no divdesmit pieciem līdz piecdesmit latiem.
Administratīvo lietu izskata Rīgas Pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā. Taču konkrētajā gadījumā bez administratīvās lietas varētu iestāties arī kriminālatbildība, jo namīpašnieks, kura īpašumam nodarīti zaudējumi, Valsts policijā iesniedza prasību.

Informāciju sagatavoja Rīgas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane

 
 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas