Atbalsta alkohola tirdzniecības pagarināšanu līdz pulksten 23 10

 22. septembris 2009 12:40 Ziņa

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrajam lasījumam atbalstīja priekšlikumu līdz pulksten 23 pagarināt alkohola tirdzniecību. Tas varētu samazināt nelegālā alkohola tirdzniecību un attiecīgi pieaugtu valsts ieņēmumi, ziņo portāls www.kasjauns.lv.Foto: mammamuntetiem.lv


Latvijas Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA) bija vērsusies pie Saeimas komisijām, frakcijām un atbildīgajām ministrijām ar ierosinājumu veikt izmaiņas Akcīzes nodokļa likumā tādējādi samazināt ievešanai atļautā alkoholu daudzumu dzērieniem ar spirta saturu virs 22% — no viena litra uz 0,5 litriem, dzērieniem ar spirta saturu līdz 22%, izņemot negāzēto vīnu un alu, no diviem litriem līdz vienam litram, četru litru negāzētā vīna un 16 litru alus vietā attiecīgi atļaut ievest divus litrus negāzētā vīna un astoņus litrus alus.
Pēc alus ražotāju aicinājuma pagarināt alus tirdzniecības laiku arī ARTA ir vērsusies pie atbildīgām ministrijām un Saeimas frakcijām, aicinot piemērot vienādus nosacījumus visa veida alkoholisko dzērienu tirdzniecības laikam.
"Tas nodrošinātu godīgas konkurences apstākļus visiem tirgus dalībniekiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka kopš gada sākuma, piemēram, 0,5 litru degvīna pudele akcīzes nodokļa pieauguma rezultātā sadārdzinājusies par 52 santīmiem, kamēr alum tie ir pāris santīmi," pamato ARTA biedri.
Tāpat, viņuprāt, joprojām aktuāls jautājums ir kontrabandas alkohola ieplūšana Latvijā no kaimiņvalstīm. Spilgts piemērs tam esot policijas konfiscētais nemarķētais alkohols vairākos Vecrīgas bāros, tāpēc apvienība uzskata, ka kontrabanda pierobežā ir un paliek viens no galvenajiem nelegālā alkohola ieplūšanas kanāliem un tās apkarošana pierobežā joprojām ir vāja, bet policija tikai cīnās ar sekām, kad šis nelegālais alkohols jau nonāk tirdzniecībā.
Kā norāda ARTA, statistika liecina, ka valsts saņemtie akcīzes nodokļa ieņēmumi par alkoholiskajiem dzērieniem šā gada augustā atpaliek no plānotā par 877 000 latu jeb 10,5% un alkohols, līdzīgi kā tabakas izstrādājumi, joprojām ir viena no kritiskākajām preču grupām, kur valsts zaudē ieņēmumus uz nelegālā alkohola tirgus rēķina.

 

Informācija sagatavota pēc www.kasjauns.lv materiāliem.
10 Pievienot komentāru

Kategorijas