Automātā var nopirkt svaigu, no rīta slauktu pienu 4

 21. septembris 2009 10:10 Jaunums

Šonedēļ pirmo reizi Latvijā sākuši darboties piena automāti. Tas noticis Jelgavā. Piena automāti novietoti maizes kioskos Zelta vārpa, kas atrodas Svētes un Ganību ielā, ziņo portāls www.kasjauns.lv.
 Foto: mammamuntetiem.lv


Svaigs, nepasterizēts, līdz četriem grādiem atdzesēts piens no rīta slaukuma līdz automātiem nogādāts no saimniecības Rudeņi, kas atrodas Sesavas pagastā. Vienā automātā ietilpst 200 litri piena. Viena litra cena — 40 santīmi.
Piena automāta darbības princips daudz neatšķiras no kafijas automātiem. Tas pieņem 5, 10, 20 un 50 santīmu, kā arī lata un divu latu monētas. Tiek izdots arī atlikums. Pircējam atliek vien izvēlēties nepieciešamo tilpumu (puslitrs, litrs, pusotra, divi un trīs litri) un nospiest attiecīgo pogu.
Taru iespējams iegādāties arī uz vietas kioskā, Jelgavas vēstnesim stāsta idejas realizētājas SIA Lauku piens valdes pārstāvis Kristaps Stankus.
Uzņēmums ļoti stigri sekojot līdzi piena kvalitātei, piens tiek iepirkts no lielas zemnieku saimniecības, kur ir visaugstākajām prasībām atbilstošs aprīkojums. Turklāt automāts nodrošina augstāko sterilitātes līmeni.
"Mūsuprāt, maize ar pienu ļoti labi sader kopā, šajos kioskos tirgo ne tikai svaigu maizi, bet arī svaigu pienu," teic K.Stankus. Pašlaik jau panākta vienošanās ar tirdzniecības tīklu Maxima par piena automātu izvietošanu Rīgas ielas veikalā, un cer, ka sarunas būs veiksmīgas arī ar Rimi. "Kaut arī Eiropā piena automāti ir ierasti, Latvijā tas ir kaut kas nebijis. Ar laiku plānojam piena automātus izvietot arī Rīgā," teic K.Stankus.
Pašlaik par piena piegādi jau notiek sarunas arī ar citām lielajām saimniecībām, kas var nodrošināt nepieciešamo kvalitāti.

Avots: www.kasjauns.lv

 

 
4 Pievienot komentāru

Kategorijas