Starptautiskā Slingošanas Nedēļa 2009 - „Skūpsta attālumā” 7

 16. septembris 2009 17:00 Ziņa

Kas ir slings un kāpēc tas nepieciešams? Patiesībā mazulim nav nepieciešams slings, bet gan atrasties māmiņas tuvumā, just viņas sirdspukstus, elpu, smaržu, dzirdēt viņas balsi. Mazulim ir nepieciešamība atrasties māmiņas rokās. Slings ir palīglīdzeklis, kas ļauj māmiņai pareizi un daudz vieglāk nēsāt mazuli pie sava ķermeņa.Foto no www.manislingi.lv arhīva.


Slingā nēsā tikko dzimušus zīdainīšus, jau apvēlušos un pasauli iepazīt kāros mazuļus un pat jau gadu sasniegušos nebēdņus, kuri bieži vien, noguruši, prasās vecākiem uz rokām, lai atpūtinātu mazās kājiņas. Lai šo visjaukāko dārgumu nēsāšana uz rokām mums, vēcākiem, būtu daudz vieglāka, cilvēce ir izdomājusi slingu – lietu, kura palīdz vēcākiem un bērniem visur būt kopā – tieši skūpsta attālumā!


Starptautisko Slingošanas Nedēļu 2009 no 21. līdz 28. septembrim organizē bezpeļņas organizācijas „Babywearing International Inc.” un interneta portāls, kur atrodama plaša informācija par slingiem un slingu lietošanu TheBabywearer.com (http://www.thebabywearer.com).
Starptautiskā Slingošanas Nedēļa ir iespēja svinēt tās daudzās jaukās lietas, ko vecākiem dod mazuļa nēsāšana slingā. Šī nedēļa ir arī iespēja pievērst sabiedrības un mediju uzmanību šai brīnišķīgajai, skaistajai un sen aizmirstajai mazuļa un māmiņas kopā būšanas praksei.
Dažādas organizācijas visā pasaulē piedalās Starptautiskajā Slingošanas Nedēļā, piereģistrējoties kā oficiālas svinētājas šīs nedēļas ietvaros. Šīs organizācijas visas nedēļas garumā organizē dažādus izglītojošos un informējošos pasākumus par slinga lietošanu, tikšanās, prezentācijas un jaukus atpūtas brīžus.
Jauno Vecāku Atbalsta Grupa „KKM”, internetveikals - portāls ManiSlingi.lv un Aija Apsīte (bērnu pārnēsājamā lakata siešanas konsultante) aicina jūs piedalīties pasākumos, kuros mēs visi kopā – esošie un topošie vecāki varēsim atbalstīt šo skaisto vēcāku un mazuļu kopā būšanas praksi. Visas nedēļas garumā jūs varēsiet piedalīties dažādās nodarbībās par slingiem, slingomāmiņu un slingotētu foto sesijās, apmeklēt Valsts Mākslas Muzeju ar mazuli slingā, piedalīties arī fitnesa un vēderdeju nodarbībās jaunajām māmiņām. Un svētdien, 27.septembrī visi kopā dosimies uz noslēguma pasākumu, kur jūs pārsteigs dažādi konkursi, slingu apgleznošana, kopīga tējas dzeršana un lietoto slingu tirdziņš.
Ar sīkāku Starptautiskās Slingošanas Nedēļas plānu Latvijā jūs varat iepazīties kluba KKM mājas lapā www.kkm-online.lv un www.manislingi.lv.

Organizē:
Jauno Vecāku Atbalsta Grupa „KKM”, internetveikals-portāls ManiSlingi.lv un Aija Apsīte – bērnu pārnēsājamā lakata siešanas konsultante.


Atbalstītāji:
Latvijas Nacionālais Mākslas Muzejs, Salons-veikals VESPUCCI, WELEDAS veikaliņi, Ekopreču veikals „Saules Dārzs” (Jelgava), Natālija Petruhina – fotogrāfe (www.natalija.ca), Jeļena Juršina – fotogrāfe (www.elyur.com), Jūlija Kostecka – fotogrāfe, Leļļu Mākslas Muzejs, www.calis.lv, www.tavavieta.lv.
Weledas veikaliņos šīs akcijas nedēļā – maza dāvaniņa katram pircējam, kurš būs ieradies ar bērniņu slingā.


Programma.
Pirmdiena, 21.septembris

12:00 Atklāšana – Leļļu Mākslas Muzejs, Maskavas iela 12
13:00 Nodarbība par riņķu slingu lietošanu topošajām māmiņām (krievu valodā) – KKM klubā, Kr. Barona 134 – vada Elvīra Jansone.
19:00 Slingotāju „Flash mob” visā Latvijā – šajā vakarā, kad dodamies ar savām ģimenēm iepirkties uz lielveikaliem vai pavakariņot, bērniņa nešanai izmantosim savus slingus!  atcerēsimies cik ērti to darīt ar mazuli, kad mazulis ir piesiets pie mūsu ķermeņa.
Mums liekas, ka mūs ir maz! Šī būtu iespēja redzēt, cik mēs patiesībā esam!
Otrdiena, 22.septembris
11:30 Nodarbība par mazuļa kopšanu un riņķu slingu lietošanu (latviešu val.) – KKM klubā, Kr. Barona 134 – vada Alise Černavskaja un Jeļena Tokarska
12:00 Tikšanās ar ManiSlingi.lv īpašnieci Evitu Žvagiņu - Jākobsoni un bērnu pārnēsājamā lakata siešanas konsultanti Aiju Apsīti - Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, Jelgava, Dobeles iela 69. Īsi par slingu vēsturi, slingu veidiem un ražotājiem. Bērna nēsāšana slingā no psiho emocionālā un anatomiskā aspekta.
Trešdiena, 23.septembris
11:00   Fitness slingomāmiņām – Sporta klubs Olimp, Deglava 7 – vada Olga Vlasova
15:00    Nodarbība par slingiem, vēsture, slingu veidi, kāpēc un kā pareizi nēsāt (latviešu val.) - KKM klubā, Kr. Barona 134 – vada Evita Žvagiņa-Jākobsone, Jūlija Kostecka un Aija Apsīte.
Ceturtdiena, 24.septembris
12:00 Sligomammas un slingotēti iet uz muzeju – bezmaksas muzeja apmeklējums māmiņām un tētiem, kas nēsā savu mazuli slingā - Latvijas Nacionālais Mākslas Muzejs, Kr. Valdemāra iela 10a (pulcējamies 12:00 foajē pie ieejas).
14:00 Foto sesija slingomammām un slingotētiem – Arkādijas parks.
Piektdiena, 25.septembris
12:30 Vēderdejas slingotājām - KKM klubā, Kr. Barona 134 – vada Olga Bublei.
Sestdiena, 26.septembris
15:00 Slinga – šalles siešanas nodarbība (krievu val.) - KKM klubā, Kr. Barona 134 – vada Valērija Jefimova un Jūlija Kostecka.
Svētdiena, 27.septembris
Slingošanas Nedēļas 2009 noslēguma pasākums!
KKM kluba telpas un apkārtne, Kr. Barona 134
12:00 Slingu apgleznošana, kurus pasākuma beigās izlozēs starp piereģistrētajiem dalībniekiem. Vēcākiem būs iespēja uzrakstīt uz sava personīgā lakata mazuļa vārdiņu vai uzzīmēt kādu zīmējumu!
Lietoto slingu tirdziņš – visi, kas vēlas pārdot savus lietotos slingus, laipni aicināti! Jums tiks ierādīta īpaša tirgošanas vieta!
13:00 Nodarbība par riņķu slingu lietošanu.
14:00 Modes skate un foto sesija stilīgām māmiņām un tētiem ar mazuļiem slingā.
15:00 Tējas dzeršana ar saldumiem un slingu sarunas.
16:00 Apgleznoto slingu izloze (reģistrēšanās izlozei sākot no 12:00 – sekojiet norādēm pasākumā norises vietā).
 
7 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas