Foto no www.e-kosmetika.lv arhīva


Pretstriju līdzekļi: iespējas un izvēle

 16. septembris 2009 12:00 Reklāmas projekts

Skaistumkopšanas speciālisti godprātīgi atzinuši, ka nav viņu spēkos padarīt strijas neredzamas, tomēr gluži bezcerīga šī lieta nav. Pret strijām vislabāk darboties, pirms tās vispār radušās.Strijas ir rētas ādā
Strijas rodas straujas ādas izstiepšanās rezultātā, kad ādas elastība nav pietiekoša un tajā neatgriezeniski izveidojas izstiepuma zīmes – sava veida rētiņas. Parasti strijas ir uz vēdera, gurniem, krūtīm, dibena, augšstilbiem, augšdelmu apakšpusē. Šāda ādas izstiepšanās saistīta ar strauju augšanu pubertātes laikā vai svara pieaugumu – grūtniecības, muskuļu audzēšanas vai aptaukošanās dēļ.

Pretstriju kosmētika grūtniecēm
Atklāts, ka strijas rodas vairāk kā pusei grūtnieču. Tās parādās kā purpursārtas vai košsarkanas līnijas ādā un var pat niezēt. Grūtniecēm ļoti jāuzmanās, izvēloties atbilstošu kosmētiku, jo daļa vielu, kas uzsūcas ādā, nonāk arī līdz mazulim. Grūtniecības laikā noteikti būtu jāizvairās no kosmētikas (ne tikai pretstriju), kas satur:
•    parabēnus – konservanti, kas ļoti bieži izraisa alerģiskas reakcijas;
•    retinolu – A vitamīns lielās devās tiek saistīts ar palielinātu augļa anomāliju risku;
•    nātrija lauret/laurilsulfātus – var izraisīt dermatītus, ādas un acu kairinājumus, pētījumos uzrāda toksisku iedarbību uz embrija attīstību;
•    ftalātus – mīkstinātāji, kas izraisa defektus embriju reproduktīvajos orgānos un citus iedzimtus defektus, bojā virkni orgānu.
Vislabāk lietot speciāli grūtniecēm radīto kosmētiku pret strijām. Naša Mama (Krievija) pretstriju krēmu Mama comfort var lietot no grūtniecības pirmajiem mēnešiem. Pateicoties dabīgajām eļļām, vitamīnu un REGU-STRECH kompleksiem, bioaktīvajiem komponentiem sastāvā, krēms intensīvi baro, mitrina, atjauno un izlīdzina ādu uz vēdera un gurniem.

Izvēloties krēmu, speciālisti iesaka izvērtēt: vai tā sastāvā ir ūdens un kādas aktīvās vielas tas satur?

Firmas BABE (Spānija) pretstriju krēms paredzēts gan pirms, gan pēc dzemdībām - kā profilaksei, tā striju mazināšanai. Sastāvā ir dabīgas izejvielas: alpīnais rasaskrēsliņš, īstais mārdadzis, tīruma kosa, žeņšeņs, savvaļas rožu eļļa u.c.
Gerard’s (Itālija) pretstriju krēms Beauty Mama radīts striju, vēdera un krūšu ļenganuma ārstēšanai ar nostiprinošu efektu pirms un pēc grūtniecības, arī bērna zīdīšanas laikā. Tā aktīvās sastāvdaļas ir C vitamīns, džodžobas eļļa, kviešu olbaltumvielas, jūras kolagēns, hialuronskābe.
Drošs produkts grūtniecēm būs arī dabīgās kosmētikas laboratorijas Farmona (Polija) radītais aktīvi modelējošais krēms Nivelazione ar dabīgām sastāvdaļām (kakao sēklu izvilkums, ābolu sēkliņu ekstrakts u.c.). Šis novatoriskais preparāts reizē iedarbojas gan pret strijām, gan – celulītu, turklāt sekmē tauku dedzināšanu un ķermeņa apjoma mazināšanos.

Kuri krēmi ir visiedarbīgākie?
Skaistumkopšanas eksperti atzīst, ka nepietiek tikai ar ādas mitrināšanu un barošanu, lai tajā neplīstu strijas. Daudz efektīvāks piegājiens ir krēmiem, kas stimulē kolagēna un elastīna veidošanos ādā, padarot to elastīgāku. Svarīgi, ka stimulē, - jo paša krēma sastāvā kolagēna daudzums nav noteicošais. Ādai jāveido pašai savs kolagēns un elastīns – tad produkts ir iedarbojies.
Izvēloties krēmu, speciālisti iesaka izvērtēt: vai tā sastāvā ir ūdens un kādas aktīvās vielas tas satur? Jo vairāk produktā ūdens, jo zemāka aktīvo vielu koncentrācija. Kosmētikas industrija izzinājusi arī iedarbīgākās vielas pret strijām:
•    emu eļļa – šī strausa radinieka taukus aborigēni gadsimtiem izmantojuši rētu dziedēšanā; no taukiem iegūtā eļļa satur ap 70% nepiesātināto taukskābju, kas mīkstina, mitrina, dziedē; turklāt dziļi uzsūcas;
•    alvejas želeja – rētas dziedējošs, ādu izlīdzinošs efekts;
•    vīnogu kauliņu ekstrakts – palīdz uzņemt C vitamīnu, kas stiprina šūnu membrānas; aizsargā kapilāru sieniņas; palīdz šķelt elastīnu, kolagēnu;
•    glikolskābe – visefektīvākā alfa hidroksīdskābe (AHA), iegūst no augiem un zaļiem augļiem; atjaunina ādu;
•    E vitamīns – spēcīgākais antioksidants; darbojas pret novecošanos; aizsargā, baro šūnas.
Aizvien lielāku nozīmi iegūst kosmētika uz jūras produktu bāzes, pateicoties aļģu un citu izejvielu mikroelementu un citu aktīvo vielu augstajai koncentrācijai. Ilgu pētījumu rezultātā tapuši GUAM (Itālija) produkti uz jūras aļģu bāzes. GUAM intensīvais krēms pret strijām un krūtīm uz vēdera efektīvi stimulē kolagēna sintēzi un strauju epidermas atjaunošanos.

Ādas izstiepšanās saistīta ar strauju augšanu pubertātes laikā vai svara pieaugumu – grūtniecības, muskuļu audzēšanas vai aptaukošanās dēļ.

Thalac (Francija) nostiprinošais gēls ķermenim balstīts uz zaļo Aosa aļģu jeb jūras salātu bāzes, kam piemīt augstākā bioloģiskā aktivitāte no visām kosmetoloģijā izmantojamām aļģēm. Šo aļģu šūnu niecīgais izmērs ļauj preparātiem dziļi iesūkties ādā.
Savukārt Fitness Body (Krievija) ir atradis savu Formulu 172 – gēlu ādas nostiepšanai un striju samazināšanai uz aļģu-dūņu bāzes. Sastāvā ir ezera dūņas, jūras aļģes, dabīgais elastīns u.c.

Vai būs rezultāts?
Izvairīties no strijām var, šķiet, vien pateicoties labiem gēniem. Pretējā gadījumā strijas būs un uz mūžu. Vienīgā iespēja - laicīgi veltīt līdzekļus un laiku profilaktiskiem pasākumiem. Ar svaigu gaisu un veselīgu dzīvesveidu diez vai pietiks; svarīga regulāra pašmasāža problemātiskajām vietām, kontrastduša un efektīvu kosmētikas līdzekļu lietošana (pretstriju līdzekļus ādā iesaka ieziest taisnām kustībām uz augšu, nevis apļveidīgi - kā citu kosmētiku).
Ja arī šie pasākumi pilnībā nespēs pasargāt no striju veidošanās, tomēr tā iespējams mazināt to dziļuma pakāpi un uzlabot ādas izskatu.


Materiāls tapis sadarbībā ar www.e-kosmetika.lv

 

/REKLĀMAS PROJEKTS/ 
0 Pievienot komentāru


Kategorijas