Vīramātes apvienojas cīņai pret vedeklām 1

 09. septembris 2009 11:50 Ziņa

Vīramātes un vedekles attiecības ir aktuāla tēma ne vien Latvijā, bet arī citviet pasaulē. Tā, piemēram, Indijā kāda sieviešu grupa apvienojusies cīņai pret pazemojumiem, kuriem viņas pakļauj vedeklas.Foto: Edijs Pālens, http://www.edijsfoto.lv/


Visu Indijas vīramāšu aizsardzības forumam (All India Mothers-in-law Protection Forum — AIMPF) pievienojušās jau 50 sievietes. Pēc Indijas likumdošanas vedeklu tiesības aizstāv 15 likumi, taču nekas nepasargā vīramātes. Šo problēmu atzinusi arī Indijas Nacionālā sieviešu komiteja (National Commission for Women).

Pēc AIMPF pārstāvju teiktā, Indijas sabiedrībā vīramātes tiek attēlotas kā ļaundares. To plaši propogandē TV seriāli, filmas un citi masu mediji. Vēl arvien dzīvs esot pieņēmums, ka vīramātes fiziski un garīgi moka savas vedeklas.

Tomēr, kā liecina AIMPF veiktais pētījums, daudz biežāk dažādiem pazemojumiem tiek pakļautas tieši vīramātes. "Bija laiks, kad vedeklām vajadzēja samierināties ar dažādiem ierobežojumiem, taču tagad viss ir mainījies. Šodien vedeklas ir brīvas un var strādāt ārpus mājām. Tagad vecā vīramāte ir tā, kurai jāpacieš pazemojumi no vedeklas," pauž AIMPF. Rezultātā sanāk tāds kā paradokss, jo seriālos un filmās vīramātes ataino kā ļaundares, bet viņas pašas ir cietējas.

Foruma dalībnieces nolēmušas rīkot tikšanās katru svētdienu un izstrādāt dažādas stratēģijas, kas nodrošinātu atbalstu "nomocītajām vīramātēm", tāpat AIMPF rīkos kampaņas pret vīramāšu nomelnošanu populārajā kultūrā.
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas