Apgriezt pasauli saviem spēkiem

 09. septembris 2009 10:00 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Intervija

Skaista. Es pat teiktu — krāšņa sieviete elegantā, pelēkā kostīmā ar viegli un gaumīgi uzklātu kosmētiku. Brauc ar Audi A4 S-line. Tāda ir Oriflame Dubultā dimanta direktore Marita Liepiņa (45). Vai tiešām tīrās veiksmes stāsts? Nē — drīzāk gribasspēka un enerģijas apliecinājums.Foto no ģimenes arhīva. Marita kopā ar meitu Lotiņu.


Dubultā dimanta direktore — tas nav skaistumkonkursā iegūts tituls
Ko nozīmē Dubultā dimanta direktore? Tas ir augstākais tituls Latvijā, ko kāds par saviem nopelniem Oriflame ir saņēmis. Tas nozīmē, ka es ne tikai pati strādāju kā Oriflame konsultante, bet arī savu pieredzi un prasmes nododu tālāk. Es palīdzu citiem veidot savu biznesu, augt un pilnveidoties; es apmācu un mēģinu iedvesmot pārmaiņām. Šobrīd man pašai ir desmit biznesa partneru jeb direktoru, un šiem desmit direktoriem ir savas komandas, savi biznesa partneri, ar kuriem kopā strādājam.

 

 

 

 

 

FOTO: Oriflame Dārza svētkos 2008. gadā.

 

 Vizītkartes vietā
Esmu beigusi pavāru skolu. Dažus gadus arī nostrādāju šajā jomā, tomēr pārliecinājos, ka tas nav domāts man. Iestājos Latvijas Universitātē un pabeidzu ekonomistus. Augstākā izglītība man bija vajadzīga savas personības pilnveidošanai, citiem vārdiem sakot, tas bija darbiņš, kas jāizdara. Strādāt apgūtajā profesijā tā arī nav sanācis.
Pēdējā kursā apprecējos, piedzima meitiņa. Beidzot Universitāti, skaidri zināju, ka nevēlos astoņu stundu darba dienu. Tajā laikā gribēju lielu ģimeni. Gribēju būt laba māte un laba sieva — mājsaimnieces loma šķita piemērota.

Aicinājums strādāt ar cilvēkiem
Kādu laiku Oriflame produkciju pārdeva veikalā. Toreiz man ļoti iepatikās no dabiskajām izvejvielām gatavotie Oriflame krēmi. Ar laiku uzzināju, ka ir iespēja darboties kā konsultantei. Vienkārši jutu, ka  piedāvājums bija kā radīts man — darbs ar cilvēkiem, darbošanās ar kosmētiku, dalīšanās ar zināšanām... Tas man vienmēr ir paticis!
Man jau vispār tīk skaistas lietas un apģērbi, gardi ēdieni, smalki dzērieni un laba mūzika. Atceros reizi, kad vīrs, gribēdams mani iepriecināt, Čiekurkalna tirgū nopirka no nelegāli importētajām precēm ļoti skaisti iepakotu Christian Dior sejas pieniņu. Es pat īsti nezināju, kā to lietot, un, protams, rezultātā nelietoju to tā, kā paredzēts. Tikai pēc tam, kad sāku darboties Oriflame, iemācījos, kas ir pieniņš, kas ir toniks, ar ko atšķiras dienas krēms no nakts krēma, kas ir acu krēms... Pirms tam bija tikai viens krēms, kas noderēja pilnīgi visam.

FOTO: Make-up apmacību video filmēšana 2009. gadā.

 

Kabatas nauda man, pārsteigums vīram
Sākotnēji pat nebija ienākusi prātā doma par biznesu. Vienkārši vēlējos nopelnīt nedaudz kabatas naudas, kas nāktu par labu arī pašapziņai. Turklāt pozitīvi bija tas, ka šo vaļasprieku varēju viegli apvienot ar mājās būšanu un bērnu auklēšanu. Un tā arī iesāku... Kompānijas līmenī piedzīvoju strauju izaugsmi.
Jau pirmajā mēnesī nopelnīju negaidīti lielu naudas summu. Biju laimīga un pārsteigta vienlaikus par to, ka tas vispār notiek. Neslēpšu, ka sākumā ne visai ticēju kompānijas solījumiem. Arī vīrs teica: labi, labi, es ticēšu tikai tad, kad saņemsi savu nopelnīto naudiņu. Kad saņēmu, viņš teica: labi, labi, pirmo tu saņēmi, bet tad jau redzēsim, vai saņemsi arī nākamo. Kad pēc pusgada iegādājos savu pirmo automašīnu, vēl aizvien vīrs bija nedaudz nobažījies — kas būs tad, kad mašīnā vajadzēs liet degvielu un veikt remontus? Laikam tikai pēc tam, kad biju aizbraukusi uz savu pirmo Oriflame konferenci Kanāriju salās, manī radās īsta ticība notiekošajam. Tas bija tāds brauciens, kas uzlādēja tik ļoti, ka sapratu — tagad tikai un vienīgi uz priekšu!

Biznesa sieviete bez kabineta
Oriflame strādāju nu jau gandrīz piecpadsmit gadu. Pa šo laiku esmu nodibinājusi savu SIA un esmu ne tikai konsultante, bet arī Oriflame sadarbības partnere. Par sadarbības partneri konsultants var kļūt brīdī, kad kaut ko jau ir sasniedzis un izveidojis savu komandu, ar kuru kopā strādā. Arī manas komandas desmit direktori ir radījuši savus uzņēmumus un darbojas kā tiešie Oriflame sadarbības partneri.
Jāatzīst, man nav noteiktas darba vietas. Mans kabinets ir auto, kurā vadāju līdzi visu nepieciešamo... Lielāko daļu dienas esmu kustībā un pie datora pieeju tikai no rīta un vakarā. Daļu laika, ko veltu biznesam, pavadu Oriflame biroja telpās, gatavojot un vadot mācības konsultantiem, klientiem un arī biznesa partneriem. Paralēli mācību procesam visu šo laiku man ir arī savi klienti. Uzskatu, ka tas ir obligāti nepieciešams, lai nezaudētu saikni ar reālo pasauli — klientu domām, vēlmēm un attieksmi. Jo... kā es varu mācīt citiem to, ko pati nedaru?

FOTO: Oriflame direktoru godināšanas ballē kopā ar vīru 2009. gadā Latviešu Biedrības namā.

 

 

Iesākt nav grūti. Vajag tikai mērķi
Ne sievietēm, ne vīriešiem nevajag baidīties no šāda biznesa uzsākšanas.
Daudziem varētu šķist, ka man bija vieglāk, jo sāku pašā Oriflame darbības sākumā, taču tā nav. Reizē ar mani šo lietu aizsāka ļoti daudz cilvēku. Jautājums vien — cik no tālaika uzsācējiem ir palikuši? Ir vajadzīgs mērķis, kādēļ tu strādā, un ir vajadzīga arī mācīšanās un virzība uz priekšu. Arī šis ir darbiņš, kas prasa regulāru sevis ieguldījumu un aktīvu rīcību, lai gūtu panākumus.
Bizness attīstās brīdī, kad tu ne tikai pārdod produkciju, bet piedāvā iespēju arī draugiem un paziņām kļūt par konsultantiem. Viņi tad ir tava komanda, kuru tu apmāci un kas tālāk savā sociālajā lokā pārdod produkciju.
Turklāt arī iestāšanās ir pavisam vienkārša — jāaizpilda līguma veidlapa, pēc tam jaunajam konsultantam tiek izsniegts reģistrācijas numurs un parole, un darbība var sākties. Jebkurā brīdī ikvienam jaunajam censonim ar savu darbu ir iespēja mani pārspēt...

Mācības, smalkās konferences un „pacelšanās spārnos”
Oriflame rīkotās mācības ir par visdažādākajām tēmām — par biznesa veidošanu un vadīšanu, par kosmētikas sastāvu un lietošanu u.c. aktualitātēm. Turklāt tiem, kas vēlas veidot biznesu, kursos iegūtās zināšanas ir ļoti nepieciešamas. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēks neiziet mācības un rezultātā „pazūd” no aprites. Ir arī gadījumi, kad cilvēks apstājas vienā punktā un gadiem ir vienā līmenī... un tas tikai tāpēc, ka viņš nepiedalās mācībās. Ja cilvēks saka: „Man ļoti labi veicas pārdošana, es neko citu nevēlos!”, tad nereti pēc gadiem ir vilšanās, ka citi ir tie, kas saņem kompānijas atzinību, jo kompānijas vēlme ir, lai cilvēks augtu un pilnveidotos.
Konferences ir īpaši notikumi Oriflame pasaulē. Uz tām mācīties un atpūsties brauc tie labākie. Šajā janvārī braucām uz Keniju, šobrīd es strādāju ar pilnu krūti, lai tiktu uz Austrāliju. Strādāju no visa spēka, jo, lai tiktu uz šīm konferencēm, ir veiksmīgi jāiziet ikgadējā kvalifikācija.

FOTO: Roma, Miani villa.

Ir vairāku līmeņu konferences. Piemēram, t.s. Oriflame Zelta konferences parasti notiek Eiropā vai tuvu tai, bet tālāk uz Austrumiem vai Dienvidamerikā parasti norisinās Dimanta konferences, kas ir vēl smalkākas un greznākas.
Uzņēmuma pārstāvji jau gadu pirms brauc uz noskatīto vietu, izvērtē piedāvājumu, plāno vislabāko atpūtu. Oriflame piedāvāto pasākumu smalkums pārspēj katru domu robežu. Mums tikai tiek pateikts laiks, kad jābūt lidostā, un piedzīvojums var sākties! Atmiņā spilgti palikusi Dubaija, kad dzīvojām viesnīcā Atlantis, kurā parasti apmetas tikai miljonāri, tāpat brauciens uz Romu, kur bijām apmetušies Miani villā, kurā parasti atpūšas Romas aristokrāti ar augstiem viesiem. No šīs villas paveras brīnišķīgs skats uz pasakaino pilsētu. Konferencē bija sarīkots ļoti ekskluzīvs pasākums, ko parasti tūrists nevar pat par naudu nopirkt, — Salvatore Ferragamo modes skate, kas veltīta 2010. gada rudens—ziemas kolekcijai. Un kur nu vēl izsmalcinātā itāļu opermūzika simfoniskā orķestra pavadījumā, vakariņas ar smalkiem vīniem un ēdieniem! Šīs konferences mūs bagātina, pilnveido un motivē. Oriflame Zelta konferencēs kopā sanākam apmēram 5000 cilvēku no sešdesmit valstīm — tā ir grandioza iespēja iepazīties ar visdažādākajiem ļaudīm.

Apmēram divas nedēļas pēc dzemdībām kopā ar mazo jau devos pie klientiem un kārtoju ar biznesu saistītus jautājumus, turklāt baroju bērnu ar krūti.

Bizness, kas netraucē būt mātei un sievai
Kad biju Oriflame nostrādājusi aptuveni četrus gadus, sapratu, ka vēlos otru bērniņu un vēl pēc dažiem gadiem trešo atvasīti. Līdz pat bērna piedzimšanai es mierīgi varēju nodarboties ar šo biznesu — tikos un strādāju gan ar klientiem, gan ar biznesa partneriem. Arī laikā, kad atrados dzemdību namā, zināju, ka darbi rit, turklāt es varēju turpināt sazināties ar telefona starpniecību.
Apmēram divas nedēļas pēc dzemdībām kopā ar mazo jau devos pie klientiem un kārtoju ar biznesu saistītus jautājumus, turklāt baroju bērnu ar krūti. Jā, es ļoti ātri atgriezos ierastajā ritmā, un, iespējams, tas ir viens no iemesliem, kas palīdz ātrāk atgūt sākotnējo fizisko formu, jo biju kustībā un cilvēkos.
Ļoti ātri izveidojās noteikts dienas ritms, kurā neatlika laika biežāk piestaigāt pie ledusskapja. Zinu, ka, paliekot mājās, es noteikti būtu apaļīga mājsaimniece! Atzīšos, nekad neesmu atteikusies no radinieku, ģimenes locekļu un draugu palīdzības. Uzskatu, ka bērna nemitīga kopā būšana ar mammu daļā gadījumu rada tik stipru emocionālo saiti, līdz pienāk brīdis, kad tas kļūst par problēmu, piemēram, kad bērnam ir jāsāk iet bērnudārzā vai skolā. Savukārt, ja mazulis pavada laiku kopā ar dažādiem cilvēkiem, tas attīsta viņu kā personību un paplašina viņa redzesloku.

Jaunākā piedzima, kad man bija 39 gadi, kas, no vienas puses, ir liela uzdrīkstēšanās, bet, no otras — uzskatu, ka viss ir noticis tā, kā tam bija jānotiek.

Esmu nolēmusi ilgi dzīvot!
Meitām ir liela gadu starpība. Jaunākā piedzima, kad man bija 39 gadi, kas, no vienas puses, ir liela uzdrīkstēšanās, bet, no otras — uzskatu, ka viss ir noticis tā, kā tam bija jānotiek. Vecākā (21) šobrīd studē Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga), vidējā meita (12) mācās 50. ģimnāzijā, jaunākā atvasīte (5) iet bērnudārzā. Vīrs vienmēr ir bijis prātīgs... bet vīrieši jau vienmēr pirms bērna ieņemšanas parasti domā par praktisko pusi, par to, ka bērns būs arī jāizaudzina un jāizskolo. Pateicoties darbībai Oriflame, es savā ziņā varēju diktēt noteikumus un teikt, ka tieši tagad ir pienācis laiks bērniņam, jo pati varu to finansiāli atļauties. Diemžēl dzīvē sievietēm, kuras pašas nepelna, nākas piekāpties pelnītājam.
Pašlaik mazā meitiņa man dod lielu spēku, enerģiju un motivāciju rūpēties arī par sevi — dzīvot veselīgi, nodarboties ar sportu, jo bērns ir jāizskolo un jāizaudzina, un, lai tas notiktu, arī man ir jābūt veselai. Patiesībā šobrīd es jūtos jaunāka nekā jutos pirms desmit gadiem. Un manī ir tā pārliecība, ka tā būs visu laiku!

Panākumi ir tie, kas sniedz gandarījumu, — ir patīkami saņemt atzinību, apbalvojumus, pateicību gan no komandas biedriem, gan kompānijas.

Vai ģimenei manis nepietrūkst?
Jā, dažkārt esmu domājusi, ka vajadzētu pavadīt vairāk laika kopā ar vīru un meitām... bet tad es nevarētu citiem sniegt to materiālo atbalstu, ko spēju tagad. Atceros, ka pirms dažiem gadiem, kad biju Amerikā, domāju — kā es vēlētos, lai mans bērns studētu Hārvardā, un tagad redzu, ka šis sapnis var piepildīties, jo es spēju apmaksāt studijas. Un par to esmu lepna! Piemēram, vecākā meita nesen atgriezās no Indonēzijas, kur studentu grupa kāda projekta ietvaros mazattīstītam Indonēzijas reģionam izstrādāja ekonomikas attīstības plānu. Un neslēpšu, ka braucienu studentiem finansēja vecāki. Esmu laimīga, jo man bija iespēja atbalstīt savu meitu.

Lieli panākumi nekad nenāk viegli
Dažkārt uznāk vēlēšanās izslēgt telefonu un atpūsties, bet tajā pašā laikā kompānija visu laiku piedāvā kaut ko tik interesantu, kas uzreiz liek mobilizēties un būt gatavai jauniem izaicinājumiem. Kad mani ierauj notikumu virpulī, saprotu, ka dzīvoju, un — jo vairāk daru, jo vairāk varu padarīt! Līdzīgi kā sportā, arī biznesā ir jāsaspringst un jāpiepūlas. Un es varu apliecināt, ka lieli panākumi nekad nenāk viegli. Bet panākumi ir tie, kas sniedz gandarījumu, — ir patīkami saņemt atzinību, apbalvojumus, pateicību gan no komandas biedriem, gan kompānijas. Uzskatu, ka cilvēks dzīvo tikai tad, kad attīstās, pilnveidojas un pārvar dažādas grūtības. Ja cilvēks neko nedara, viņš tikai eksistē. Es negribu eksistēt —gribu kāpt pa kāpnēm augšup!
 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas