Šonedēļ svinēsim tēva dienu! 7

 07. septembris 2009 15:00 Ziņa

Ceturtdien Saeimā lems par Tēva dienu kā oficiāliem valsts svētkiem. Taču neatkarīgi no tā, ko lems valsts vīri, svētkus radām mēs paši un visi tēti un vectētiņi pelnījuši svētku dienu ne mazāk kā mammas Mātes dienu!Foto: no personīgā arhīva

Guntars Meluškāns ar meitiņām Grietu un Annu.


Tēva dienas svinēšana katra septembra otrajā svētdienā bija nu jau likvidētās Bērnu un ģimenes lietu ministrijas rosināta. Un vislielākais šīs idejas atbalstītājs bija portāls draugiem.lv. Pērn veiktajā aptaujā portālā draugiem.lv 137 748, jeb 92.25% balsotāju nobalsoja PAR. Balsojums rosināja arī visnotaļ karstas diskusijas. Kā būtiskākie argumenti pret tēva dienas ieviešanu bija lielais vientuļo māšu skaits un tēvi, kas nepilda pienākumus. Vēl izskanēja arī versijas, ka derētu viena ģimenes diena, nevis atsevišķi svinēt Mātes un Tēva dienas.

„Tēva diena tikai tad būs pa īstam svarīga un svētīga, ja tā dzīvos ne vien kalendārā, bet ikvienā ģimenē, skolā vai bērnudārzā. Tad, ja šajā dienā labie tēvi jutīsies kā varoņi, bet tie, kas piemirsuši, cik svarīga misija viņiem uzticēta, to atcerēsies un varbūt, ka ne tikai uz vienu dienu. Ir svarīgi, lai būt labam tēvam ir tikpat prestiži vai pat vēl vairāk, kā būt labam juristam vai labi pelnošam celtniekam. Tēva diena varētu būt maziņš solis pareizās domāšanas virzienā,” saka viens no tēva dienas rosinātājiem portāla draugiem.lv radošais direktors Guntars Meluškāns.

Galējais lēmums, vai Tēva diena jau šogad Latvijā būs oficiāli valsts svētki, būs ceturtdien, bet noskaņas radīšanai aicinām ikvienu piedalīties akcijā: Mans tētis ir vislabākais!
 

 

 
7 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas