"Drošas Braukšanas skolas" padomi autovadītājiem un bērnu vecākiem

 31. augusts 2009 22:40 Padoms

Septembra sākumā, kad vairums skolēnu pēc vasaras brīvdienām ir atgriezušies pilsētās, Drošas Braukšanas skola (DBS) aicina visus autovadītājus būt īpaši vērīgiem un parūpēties par skolēnu drošību uz ceļa, savukārt bērnu vecākus – ievērot drošības pasākumus automašīnās.Foto: Una Grinberga


„Ikvienam autovadītājam ir jāatceras morāle – ar kādu ātrumu tu atļaujies braukt garām svešai skolai, ar tādu pašu ātrumu kāds cits brauc garām tava bērna skolai! Bērni tagad apmeklēs gan skolu, gan arī ārpusskolas nodarbības, tādēļ šī morāle nav attiecināma tikai uz ielām tiešā skolu tuvumā,” uzsver Andris Pļavenieks, DBS apmācību direktors.

DBS atgādina, ka pirmajā septembrī ceļu satiksmes plūsma būs intensīvāka nekā parasti, tāpēc autovadītājiem gan jārēķinās ar ilgāku laika patēriņu ceļā, gan savlaicīgi jāsaplāno savs maršruts.

„Atceraties, ka drošas braukšanas pamatprincipi ir vispirms saskatīt potenciālo problēmu, paredzēt situācijas virzību vai attīstību un pieņemt pareizu lēmumu lai netiktu pieļauta vai novērsta avārijas situācija. Autovadītājam ir vajadzīgs laiks, lai reaģētu uz situāciju, tāpēc jo lēnāk mēs braucam, jo mazāk metrus mēs nobraucam mirklī, kad tiek pieņemts lēmums par sekojošo darbību,” atgādina Pļavenieks.

Autovadītāji pilsētu robežās tiek aicināti pārvietoties ar ātrumu, kas ir pat nedaudz mazāks par atļauto – 50 km/h, lai samazinātu risku iekļūt satiksmes negadījumā skolu, bērnu dārzu un citu bērnu pulcēšanās vietu tuvumā un pilsētvidē.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka pirmajās skolas dienās bērni mēdz būt sevišķi izklaidīgi un ne vienmēr pievērš uzmanību notiekošajam uz ceļa. Tā kā bērni ļoti ātri mēdz aizrauties ar jaunām darbībām, tad pārrunājot savus vasaras piedzīvojumus ar draugiem, kā arī atkalredzēšanās un pirmās skolas dienas prieka pārņemti, tie nereti mēdz aizmirst par ceļu satiksmes drošības ievērošanu.

Autovadītāji tiek aicināti būt sevišķi uzmanīgi:

1.    Vietās, kur ceļa malās atrodas skolas, bērnu dārzi, kā arī pulcējas bērni
2.    Sabiedrisko transportlīdzekļu pieturvietās, kur gatavojas izkāpt vai iekāpt bērni
3.    Situācijās, kad kāds bērns šķērso ceļu, jo iespējams, ka viņam sekos arī citi
4.    Situācijās, kad abās ceļa pusēs atrodas bērni, kuri savstarpēji komunicē
5.    Ievērojot pietiekamu distanci starp savu un priekšā esošo automašīnu, gadījumā, ja tai nāktos strauji bremzēt
 
Bērnu vecāki tiek aicināti atgādināt saviem bērniem par ceļu satiksmes drošības ievērošanu, kā arī pašiem ievērot drošību, pārvadājot savus bērnus automašīnās:

1.    Obligāti lietojiet drošības jostas – piesprādzējiet tās kā priekšā, tā aizmugurē sēdošajiem pasažieriem
2.    Ievērojiet, lai drošības jostas būtu pilnīgi pieguļošas un nebūtu „savērpušās”
3.    Brauciena laikā uzmaniet, lai bērni patvaļīgi neatsprādzētu drošības jostas, piemēram, lai aizsniegtu kādu nokritušu mantu
4.    Izmantojiet savam bērnam atbilstošu sēdeklīti, kā arī neaizmirstiet to piesprādzēt ar tam paredzētajām drošības jostām
5.    Pārvadājot bērnus, kuru augums nepārsniedz 150 cm, izmantojiet viņa vecumam un svaram atbilstošus bērnu sēdeklīšus vai paliktņus

Par Drošas Braukšanas Skolu:
Drošas Braukšanas Skola darbojas kopš 2005. gada. Skolas galvenais darbības virziens ir drošas braukšanas apmācības un ar to saistīto risku samazināšana gan uzņēmumiem, gan jebkuram transportlīdzekļa vadītājam, kas vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes. DBS sadarbības partneri ir Audi Centrs Rīga, Swedbank Līzings, AAS Balta, Latvija Statoil, Zebra un Pirelli oficiālais pārstāvis Latakko. Līdz šim DBS ir apmācījusi vairāk nekā 4500 cilvēkus dažādās drošas braukšanas mācību programmās.

Vairāk meklē www.dbs.lv
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas