Publicitātes foto


Vai bērnam ir vajadzīga zivju eļļa? 20

 27. augusts 2009 14:00 Raksts

Katrs vecāks grib sniegt savam bērnam labāko, redzēt viņu laimīgu un veselu. Gan zīdaiņa vecumā, gan bērnam paaugoties, svarīgi nodrošināt pietiekamu miega ilgumu, ievērot dienas režīmu, ierobežot TV un datoram veltīto laiku, vairāk bērnu iesaistīt fiziskajās aktivitātēs un viņu interesējošās nodarbēs. Īpaša uzmanība jāvelta pilnvērtīgam uzturam, tai skaitā arī zivju vai zivju eļļas lietošanai.Kāpēc tieši zivju eļļa?
Kā zināms, zivis un zivju eļļa satur omega-3 nepiesātinātās taukskābes,  kas ir svarīgas nervu šūnu, acs tīklenes, sirds un smadzeņu pilnvētīgai attīstībai. Pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kas bērnībā lietojuši zivju eļļu, ir labāka atmiņa, labākas izrunas spējas un arī retāk ir uzmanības deficīta sindroms un dažādas hiperaktivitātes izpausmes. Zivju eļļas sastāvā ir arī tādas vērtīgas vielas, kā A un D vitamīni. Katrs no tiem ir nepieciešams cilvēka organismam, it sevišķi bērnam. D vitamīns vajadzīgs kaulu audu pareizai attīstībai, tas piedalās zobu veidošanās procesā, veido stipru imūno sistēmu. A vitamīns nepieciešams redzes attīstībai un saglabāšanai, aizsargā ādu un gļotādas no iekaisumiem. A vitamīns nodrošina augšanas procesus un stiprina imunitāti, veicinot organisma pretošanās spējas visādām infekcijām.

 

 

 

 

Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms
Mazais aktīvists ne mirkli nevar nosēdēt mierā, neklausa mammas aizrādījumus, iejaucas vecāku sarunās. Vēlāk nespēj koncentrēties mācībām, pazaudē savas lietas, pieļauj neuzmanības kļūdas. Iespējams, ka bērnam ir uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS), kas novērots apmēram 10% bērnu. Laicīgi nesaņemot vajadzīgo palīdzību, pamazām paliek sliktāk -  pusaudzis bieži gūst dažādas traumas, regulāri konfliktē ar vecākiem, skolotājiem un vienaudžiem, pārtrauc mācības vai paliek uz otru gadu, palielinās dažādu atkarību risks.
Kādas ir UDHS raksturīgākās pazīmes?
•    Uzmanības traucējumi - bērns ātri pārslēdzas no vienas nodarbes uz citu, nespēj pabeigt iesākto, bieži pieļauj neuzmanības kļūdas, neseko vecāku un skolotāju norādījumiem, darbojas haotiski, bieži pazaudē savas lietas, it kā dzird tikai to, ko grib, neiesaistās darbos, kas prasa pacietību, aizmāršīgs, ārējie apstākļi ātri novērš bērna uzmanību.
•    Hiperaktivitāte (pārmērīga aktivitāte) - bērns visu laiku ir kustībā, skraida apkārt vai kaut kur rāpjas, kad tas nav paredzēts, trokšņo, dīdās, grozās, nespēj noturēt rokas un kājas mierā, rada haosu ap sevi.
•    Impulsivitāte - bērns pārmērīgi daudz runā, bieži izsaka atbildes pirms jautājums izskanējis, pārtrauc citus, iejaucas citu darbos, runā, kad pats grib, ir grūtības ievērot rindas kārtību.

Pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kas bērnībā lietojuši zivju eļļu, ir labāka atmiņa, labākas izrunas spējas un arī retāk ir uzmanības deficīta sindroms un dažādas hiperaktivitātes izpausmes.

Ko darīt? Lietot zivju eļļu!
Pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka bērniem ar uzmanības deficītu ir samazināts zivīs esošo taukskābju omega-3 līmenis asinīs un ka papildus omega-3 uzņemšana palīdz bērniem ar uzvedības un mācīšanās problēmām. 2008. gadā pētījumā Austrālijā pierādīts, ka bērniem, kas saņem omega-3 taukskābes, samazinās neuzmanība, hiperaktivitāte, nemierīgums un impulsīva uzvedība. Jo ilgāk bērni saņem šīs nepiesātinātās taukskābes, jo lielāks ir uzlabojums. Zivīs un zivju eļļas sastāvā esošie omega-3, A un D vitamīni ir svarīgas uzturvielas, kas veicina bērna augšanu un pareizu attīstību, uzlabo bērna prāta spējas. Zināms, ka zivju eļļas sastāvā esošās omega-3 taukskābes palīdz nodrošināt mūsu organisma veselību. Zivju eļļu ieteicams lietot jau mazuļiem no 4 nedēļu vecuma un tālāk visu turpmāko dzīvi. Nepieciešams vismaz 2 reizes nedēļā ēst treknas zivis vai regulāri papildus lietot zivju eļļas produktus, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamo daudzumu omega-3, kas ir viens no galvenajiem smadzeņu uzbūves elementiem. Tomēr daži cilvēki nelieto veselīgos zivju eļļas produktus to specifisko eļļas īpašību un  garšas dēļ. Tāpēc ir izstrādāts jaunu produkts - Möller’s Junior košļājamās zivju eļļas kapsulas, kas ir vienkāršs un patīkams šķidrās mencu aknu eļļas aizstājējs.

Möller’s Junior     
Möller’s Junior košļājamās omega-3 kapsulas ļoti atvieglo iespēju uzņemt ieteicamo ikdienas omega-3 un vitamīnu A un D devu. Kapsulas ar garšīgo zemeņu pildījumu satur tādas pašas uzturvielas, kā Möller’s mencu aknu eļļa. 2 kapsulas dienā nodrošina bērnam ieteicamo dienas devu. Visas šīs uzturvielas ietvertas zemeņu pildījumā, turklāt šī zivju eļļa ir attīrīta no visiem piemaisījumiem. Möller’s Junior ieteicams bērniem, kas vecāki par 3 gadiem.
Šim produktam ir trīs veidu lietotāji:
•    Košļātāji - var sakošļāt visu kapsulu, arī apvalku, kam ir patīkama garša un kas nepavisam nav bīstams, to apēdot;
•    Spļāvēji - var izsūkāt kapsulas pildījumu un pēc tam izspļaut apvalku;
•    Rijēji - var norīt kapsulu veselu.

Zivju eļļu ieteicams lietot jau mazuļiem no 4 nedēļu vecuma un tālāk visu turpmāko dzīvi.

Vai ēst zivis?
Neskatoties uz regulāra zivju patēriņa daudzajiem ieguvumiem, visām lietām ir savi plusi un mīnusi. Jāatzīst, ka attiecībā uz pētījumiem par zivīm, tiek plaši diskutēts par pārmērīgu zivju patēriņu, jo tas var veicināt pārlieku liela dzīvsudraba daudzuma uzkrāšanos organismā, kuram savukārt ir ļoti nevēlamas veselības sekas - tas iespaido nervu sistēmu un var radīt mācīšanās grūtības bērniem. Ja pats vai kāds no jūsu ģimenes locekļiem labprāt makšķerē zivis, dariet to tīros un nepiesārņotos atklātajos ūdeņos. Ja jūs un jūsu bērni neesat zivju cienītāji, tad zivju eļļas kapsulas būs ideālais risinājums!
 
20 Pievienot komentāru


Kategorijas