DELFI

Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 4/5
    Violeta Fodina

Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Zīdainis

kā atradināt bērnu no nakts pupošanas?

sveikas mammas? gribēju uzzināt kā es varētu atradināt savu 4,5 mēnešus veco bērniņu no nakts pupošanas, varbūt jums ir kādi ieteikumi?

Ievietots 9. Sep 2009 14:10

Ieraksti komentāru
Secība:

Sveika! Pirmais jautājums, kas man automātiski ieskrēja galvā- kāpēc Tu gribi vēl tik maziņu bērniņu atradināt no nakts pupošanās????
Manam dēliņam ir gads un 8mēn. tikai 28. augustā sākām atradināties no krūts- pagaidām nedodu vairs pa dienu- sanāk, bet dodu uz nakti un naktī, tad gan nestādos priekšā, kā es atradināšu! Jo aizmieg viņš tikai pie pupa
Pievienots  9. Sep 2009 14:59

Atbildēt komentāram

pirmām kārtām tapēc lai varētu mēs paši izgulēties otrām kārtām man paziņai tik pat vecs puisītis pa nakti vispār neceļas augšā jau kopš dzimšanas, es nēsmu vienīgā kura cenšas atradināt bērnam nakts barošanu,!!! man liekas ka tas ir normāli ja radina bērnu necelties augšā, vienu nakti bija tā ka viņš nogulēja līdz pat rītam pa nakti nepamodās,,,
Pievienots  9. Sep 2009 15:56
būs grūti tev atradināt barot man draudenei tas pats variants ka  nu jau driz būs divi gadi un vēl joprojām grib mammu, jo vēlāk grib atradināt jo grūtāk, tapēc es arī gribu tagad atradināt celties pa nakti, jo vēlāk būs grūtāk,!!!
Pievienots  9. Sep 2009 15:58
Vakar par Latvijas radio 1 Māmiņkluba raidījumā teica, ka tik vēla barošana vairs nav bērna problēma, bet gan mammas, kas nespēj no tā atteikties. Es gan nezinu, man ar to pieredzes nav.
Pievienots 10. Sep 2009 11:56
Oho- to ko Diāna saka, dzirdu pirmo reiz... var jau būt, ka tā ir...
Mums bija tā, ka pirmo pusgadu ne reizi pa naktīm necēlās, kā vakaros gāja gulēt, tā augšā tikai no rīta, bet no 7 mēn, sāka celties... nezinu kāpēc tā... protams, nebūtu slikti, ja neceltos augšā, bet personīgi es- par miega badu nesūdzos, izņēmums ir tikai pa retam kāda nakts, kad ir pa traku, liekās, visu laiku tik pie pupa...
Par to, ka paziņas mazajam nav tā- katrs bērniņš taču ir pavisas savādāks... ko dar viens, to varbūt otrs nedara, vai dara pavisam savādāk...
Es zinu, ka būs grūti, bet tas jau ir daudz, ka pa dienu vairs nepupojamies līdz 2 gadiem gribu atradināt..
Pievienots  7. Oct 2009 16:27
Kāpēc lai māmiņa nespētu atteikties? Es savējo pārtraucu barot divu gadu vecumā, tad kad sāku strādāt. Mazais pa dienu pie auklītes paēd un tad bija pups pirms gulētiešanas un pēc vajadzības arī naktī.
Visus šos divus gadus biju cēlusies kaut vai 4-5 reizes pa nakti, kad mazais ik pēc divām stundām pupu meklēja, un teikšu, ka biju pietiekami labi izgulējusies ar visu to celšanos naktīs.
Pievienots 26. Jan 2010 00:39

Nenosaukts lietotājs

es sāku atradināt 6mēnešos, ātrāk nē kad sāku piebarot tad arī atradināju, jo sapratu ka pietiks uz nakti  ar to ko ir ēdis izņemot + piens.
katrs mazulis ir idividuāls tapēc neskaties kā dara citi, pacieties mazliet un pēc tam varēsi gulēt pa nakti mierīgi...mans viedoklis...
Pievienots 16. Jul 2011 00:37

Nenosaukts lietotājs

Es tikai 9 mēnešu vecumā sāku naktīs nedot krūti. Izdevās tikai liekot gulēt atsevišķā istabā. Varbūt tāpēc, ka pati nedzirdēju katru pīkstienu un uzreiz nelēcu augšā barot, bet tagad dzirdu, ka brēc tikai no rīta. Arī pa dienu samazināju gulēšanas laiku uz vienu reizi un vakarā lieku gulēt vēlāk. Bet vēl jau arī tie zobi nāk un ja man viņa vēl naktīs nevarētu gulēt es arī šajā vecumā dotu krūti, lai bērns nomierinās, ja citādi nevar.
Pievienots 11. Dec 2011 20:01
 Es arī īsti nesaprotu, kāpēc tik mazam bērniņam jāpārtrauc nakts barošana!? Jā...gribas jau pašai izgulēties, bet maziņš prasa savu! Es savu mazo baroju tik ilgi cik viņš prasīja, jo kādā skaistā mirklī viņš pats vairs naktīs necēlās. Man šķiet, ka viņam bija kādi 7-8 mēn.
Pirms tam mēģināju nebarot un nomierināt tāpat, bet tad tikai mazais nokliedzies, pati sastresojusies un nekāda jēga...
Pievienots  7. Mar 2012 11:36

Nenosaukts lietotājs

Kāpēc jāatsakās? Tādēļ ka draudzene tā dara? Tādēļ ka vinjas mazulītis neceļās? Katrs bērns ir individuāls! 
Bērna pirmajā gadā mamma un krūts ir kaut kas neatsveams bērnam, un krūts nav tikai piens bet arī tuvība ar mammu un milzīgs mierinājums bērnam, lai viņš vispār izaugstu normāls un līdzsvarts!
Tas ir egoistiski pacelt tādu tēmu!

Tepat ir Diānas Zandes ieteikumi un psihologa vērtējums par krūtsbarošanu -palasiet!

Pievienots 10. Jun 2012 16:50
Mana meita beidza celties pa nakti, kad beidzu barot. Aptuveni 1 g. 2 mēnešos. Visvisādi izmēģināju. Nekas nesanāca. Tas ir diez gan reti, kad mazi bērni neceļas pa nakti. Varu ieteikt, skatīties, cik daudz bērns apēd dienas laikā, vai viņam pietiek ar saņemto pārtikas daudzumu. Vēl var mēģināt vakarā pirms gulētiešanas dot maisījumu, lai sātīgāk.
Manuprāt, visreālāk sākt atradināt no pusgada., jo līdz tam uzskata, ka tas ir normāli, ka bērns vēl ceļas pa nakti! Veiksmi!!
Pievienots  9. Sep 2009 16:02

Atbildēt komentāram

Manam mazulim tulit paliks 7 menesi , bet nezinu ka atradinat jo ed loti labi pa dienu, bet pa nakti ari prasa pupu visu laiku. Nezinu kao man darit , vins vispar neaizmieg bez pupa, raudas tikmer kamer iedos pupu.
Pievienots  8. Oct 2009 09:24
Viens variants, ar to samierināties un barot arī turpmāk pa nakti. Otrs, beigt barot pa visam - tad arī neēdīs naktīs
Pievienots  8. Oct 2009 10:16
Es domāju, ka varētu mēģināt iedot padzerties no pudelītes - tējiņu vai ko citu un tā pamazām atradināt, celties naktī!!!!!!!
Tikai jautājums ir vai tiešām bērns grib ēst vai dzert, ka naktī prasa pupu, vai tas ir vairāk psiholoģiski, ka grib māmiņas tuvumu un siltumu?
Pievienots  4. Jan 2010 18:31
4 mēnešu vecumā tā vēl ir vajadzība, gada vecumā - pieradums.
Pievienots  4. Jan 2010 23:16
Gribi teikt, gada vecumā bērnam vairs nevajag  māmiņas tuvumu un siltumu?
Pievienots  4. Mar 2012 02:35
Man bernu arste teica,ka atrdinat var sakt no 6 .men, un tad jadar ta:
 kad berns pa nakti celjas augsha(pamostas), tad pie vina jaiet tetim un jaiemidzina,janomierina ,vai jadod padzerties udentins(tejina).. Mamma saja gadijuma nedrikst iet,lai berns nejustu mamas klatbutni un auomatiski neprasitu pupu!!
Un ta kadas 5 dienas, tad jau mazais bus atradinajies,jo bernam no 6.men vecuma pa nakti est v nav nepieciesams!
Es gaidu kad manam mazulim paliks 6.men un ari ta darisu
Pievienots  9. Sep 2009 16:11

Atbildēt komentāram

Nenosaukts lietotājs

Es to pašu esmu dzirdējis..
mēs ar sievu ar mēģinājām piekopt šād taktiku, tikai ne kādu 9 mēnešu vecumā, neteiksim, ka ideāli izdevās, taču ja es no sava lāča miega pamodos, tad vismaz gājām paspēlēties ar rotaļlietām, vai vnk padzīvoties..

Tagad būs iespēja ar otru bērnu mēģināt atkal
Pievienots 18. Oct 2011 16:52
Gudrā ārste,kura sieva liks vīram iet mierināt bērnu,ja viņam uz darbu agri jāceļas.
Pievienots 26. Mar 2012 19:26
Nu mans bērns tieši savā 5 mēnešu jubilejā pats vispār atteicās no krūts(sakarā ar to, ka 1-2x dienā devu maisījumu). No sākuma attiecās ēst krūti dienā - pudele šķita garšīgāka. Tad sākām ēst krūti naktī 4-6x (bet katrā reizē ēda tikai mazdrusciņ). Un tad pamazām, pamazām līdz 5 mēnešu vecumā atteicās ēst krūt arī naktī  /www.mammam.lv/img/emoticons/sad.gif" class="left" />
Bet bērns turpina mosties 4-7x naktī. 2x ēdam pudeli, pārējā laikā dzeram tikai ūdentiņu. Nezinu kapēc.... Es arī labprāt atrastu kādu brīnumlīdzekli, lai bērns mostos tikai tās 2x, lai ēstu, bet pārējā laikā gulētu un ļautu gulēt arī mammai. Bet nekā /www.mammam.lv/img/emoticons/sad.gif" class="left" /> Tā jau peramies 2 nedēļas. Ceru, ka kādreiz tas pāries....
Pievienots  9. Sep 2009 18:20

Atbildēt komentāram

nu jaa,manam mazajam 4 menesi un pa nakti need jau kops kada menesisa,bet tas manuprat tadel ka baroju ar maisijumu un tas ir satigaks,ja gribi lai mazais ilgak gul tad pamegini pirms nakts iedot maisijumu un tad jau redzes vai bernins grib est nakti vai vnk pabut mammitei blakus
Pievienots  9. Sep 2009 20:18

Atbildēt komentāram

Nenosaukts lietotājs

Es vareetu piekrist, savu mazuliiti baroju ar kruuti, bet saakumaa, kad satraucos, ka pa maz pieninja- paaris reizes uz nakti iedevu maisiijumu, un patieshaam, mazais noguleeja saldi visu nakti Tagat baroju tikai ar kruuti un pa nakti arii divas reizes mazais prasa savu
Pievienots 15. Sep 2009 00:58

Nenosaukts lietotājs

Vai tad maisijums labaaks par maaminas pienu? Sac tik dot maisijumus,tad sekos sastregums krutiis ar pasas pieninu.un atkal buus problemas ---saposas kruutis. Mammas pienis ir viss veseligakais
Pievienots 17. Sep 2009 14:16
Man meita atteicās no krūts 10 mēnešos vispār un tad arīpa nakti vairs neēda, bet tā pat cēlās augšā 7-8 reizes līdz 2,2 gadu vecomam. Tagad dēliņam 3 mēneši un mostās pa nakti 5-7 rezes. Tā ka tu vari priecāties, ka tikai divas reizes
Pievienots 28. Sep 2009 04:14
Bērns pa nakti mostas tāpēc, ka grib ēst un no tā tu viņu nevari atradināt, ja tevi tik ļoti tas traucē iedod pirms gulētiešanas mākslīgo pienu. Es jau sāku piebarot un uz nakti dodu auzu tumi, tik un tā ceļas. Bet mākslīgo maisījumu netaisos dot, jo bērniem bieži vien tas garšo labāk, kā krūts piens. Bet kā jau visis labi zin, tad krūts piens ir daudz veselīgāks, labāk pa nakti pieceļos divas reizes, nekā dodu kaut ko mākslīgu. Mums ir pieci ar pus mēneši. Gan jau izgulēties paspēsi savā mūžā, pagaidām dari, kas jādara.
Pievienots  9. Sep 2009 22:51

Atbildēt komentāram

manejais atkal maksligo pienu iipashi negrib, laikam negarso!
Pievienots 12. Sep 2009 10:25
Ne vienmer berns mostas jo grib est,it ipasi pec 6 menesu vecuma. Pec pusgadina berns uznem pietiekami uzturvielu pa dienu un var izturet nakti bez esanas. Bet taa mosanas ir pieradums.Maneja astonos iet gulet un desmitos jau augsa grib pupu. Nu nedomaju,ka vina izbadejusies pa divam stundam. Tapec man pie gultas stav udentins,meginasu !!!!!!!!!! vinu atradinat.V
Pievienots 30. Sep 2009 22:39
mums atkal ir tā, ka to maisījumu nemaz neēd. pat ieraugot jau stumj prom. bet naktīs ceļamies vēl joprojām 4-5 reizes,bez mammas piena nedomā gulēt tēlāk.viņam neder runas par nomierināšanu un gulēt iet tikai ap 11 vakarā.neguļ un viss. mums 7 mēneš
Pievienots  4. Oct 2009 00:02
Berns nemostas pa nakti, tapec ka grib est , bet gan lai sajustu vai mamma ir blakus, tas mammas siltums ir vissvarigakais . Man vins citreiz pat need, bet tikai uzliek rocinu uz kruts un gul.
Pievienots  8. Oct 2009 09:29
Mans bērniņš arī pa nakti cēlās ēst,bet tad paņēmu gulēt blakus un pa nakti vairs neēda,tad atkal liku mazuli viņa gultiņa,kad bija iemidzis un tagad 4mēnešu vecumā neprasa ēst pa nakti un guļ savā gultiņā.
Pievienots 26. Mar 2012 19:31
maksligaja piena maisijuma vismaz klat ir visi vitamini kas nepieciesami tik mazam bernam a auzu tume manuprat ir vispar bez vitaminiem/www.tetiem.lv/img/emoticons/sad.gif" class="left" /> (ta ir mans viedokli)
Pievienots 10. Sep 2009 10:36

Atbildēt komentāram

jaa, vitamiini un milzums kjiimisko vielu
Pievienots 10. Sep 2009 10:42
nu MILZIGS kimisko vielu daudzums gan tur nav,tad jau tos aizliegtu dot berniem ja ta butu!un musdienas bernu tpat muzigi nepasargasi no visa,jo ta pati mamma piem ari ed partiku kur ir kimija.....nevajag jau iedzilinaties sikomos!uz ielas tad jau ari nevar bernu vest-piesarnots gaiss utt/www.tetiem.lv/img/emoticons/lough.gif" class="left" />/www.tetiem.lv/img/emoticons/lough.gif" class="left" />
Pievienots 10. Sep 2009 10:45
Auzu tumi uz nakti dodu, lai bērniņš labāk gulētu, manuprāt tas ir daudz labāks variants nekā MĀKSLĪGAIS piens. Protams, ja pašai nav piena, tad ir jādod mākslīgais maisījums, bet nu bērniņam kurš pupo nav jādod nekas tamlīdzīgs. Turklāt auzu tumi taisam no mana pieniņa
Pievienots 10. Sep 2009 10:53
nee, nu protams, ka no visa nepasargaasi.Vienkaarshi arii tie vitamiini piena maisiijumaa ir maaksliigi un arii vitamiini ir taa lieta, kas nav "jo vairaak, jo labaak". Patiesiibaa sho jautaajumu vislabaak apspriest ar beerninja aarstu, ko dot un cik daudz. Varbuut vienkaarshi pietiek ar padzershanos.
Pievienots 10. Sep 2009 10:54
ja nu interesee par vitamiiniem auzaas: magnijs, cinks, dzelzs, kaalijs, B1 vit, kalcijs, E vit. Domaaju, ka tas pats nonaak arii  auzu tumee
Pievienots 10. Sep 2009 10:56
     Sito es nesaprotu,ja ir iespeja barot bernu ar savu pieninu ,kurs ir pats labakais mazula organismam un zarninam sakuma perioda ,kad mazulis attistas,lai neveidotos alergijas un citas problemas nakotnee, BET izvelas barot ar piena maisijumu,jo uzskata,vai nu piens ir pa maz,vai nav vietiekami trekns ,vai arii liekas ,ka bernam nepietiek.... 
Pievienots 10. Sep 2009 11:30
Man arī pirmais jautājums - kādēļ tik agri vēlies atradināt no pupošanās? cik reizes naktī Tevi modina augšā? Tā kā speciālisti iesaka barot bērnu līdz gada vecumam, tad tas ir agrs laiks. Pa naktīm piens rodas vairāk, varbūt arī mazais to jūt, tādēļ modina augšā... Bet vispār es savulaik kā centīga mamma pa nakti cēlos augšā, lai barotu, mainītu pamperu un pie reizes vēl izrunātos ar mazo. Vārdu sakot, nevis nomainīju pamperu, bet vēl riktīgi ņēmos un pati piekusu. Tad vīrs man teica, nu ko Tu ņemies, fiksi nomaini, bez čubināšanās, un ej gulēt. Pamperu nomaiņai nav jāaizņem stunda. Nu tad es sāku mainīt pamperus tā īsti nepamostoties.. un mazais arī vieglāk gulēja. Jāatzīst, ka nakts pupošanās man sāka kļūt apgrūtinoša ap 1 gadu un 1 mēnesi - tad cēlās 6 -8 reizes naktī. Atrisinājums man bija - pirms gulētiešanas piebarot ar auzu tumi (tad jau pusgadu kā piebaroju ar citiem ēdieniem). Es domāju, ka naktīs bērniņam vienkārši ir vajadzīgs Tavs tuvums. un vismaz līdz 6 mēnešiem tas ir jāsniedz, lai bērns iegūtu drošu bāzi savai dzīvei (to tiko lasīju arī grāmatā "Mazais tirāns", tur gan par citu tēmu, lielākiem bērniem, bet sākas viss jau mazotnē).
Pievienots 10. Sep 2009 11:42

Atbildēt komentāram

man celjas augsa divos, cetros un sesos, pa kuru laiku tad lai es guļu?pamperu es pe nakti nemainu. pielieku pie pupa un tad kad vinjs paeed nesu atpakalj uz vinja gultinju, un ta visu laiku, apskauzu tas mammas kuras ieliek bernu vakara gulet un no rita tikai pamostas!
Pievienots 12. Sep 2009 10:23
Mjām.. saprotu, ka ir baigais nogurums.. nu, es mēģināju ieturēt tādu pašu režīmu kā zīdainis. Ilgi tas nav, garīgais arī var būt sabojāts, nervi uzdod, ja pa nakti neizguļas. Es domāju, ka tas, vai bērns guļ vai nē - tas ir atkarīgs no bērna nevis no barības. Novēlu Tev izturību. Varbūt to vienu reizi pa nakti var mēģināt izlaist (bet tad gan man liekas jāpacīnās būs). No otras puses - var būt ērtāk paņemt un pabarot un miers. Bēbītis jau maziņš, viņš jau vēl necīnās un vēl neko nesaprot. Viņam vajag mammu visu un vienmēr.. Drīz sāksies zobu nākšana.. uhhh.. izturību!
Pievienots 13. Sep 2009 23:09
Man ceļas augšā 12, 2, 4, 6. Tad 7 ceļos augšā, jo jāgatavo vecākaja bērnam un vīram brokastis, pa dienu mājas darbi, vakarāgulēt tieku ap 11. Tāda ir māmiņu dzīve, kamēr bērniņi mazi. Vēl jau paspēsi izgulēties. Pmēģini pagulēt pa dienu kopā ar sīci
Pievienots 28. Sep 2009 04:23
Inese! Varbūt tomēr vīrs jau ir pietiekami pieaudzis, lai varētu tajos septiņos rītā pats sev un vecākajam bērnam brokastis uztaisīt? Jeb viņš Tev ir kā vēl viens bērns?

Par tēmu.Dēliņam, 5 mēneši, ļauju pa naktīm ēst cik grib, t.i. vidēji 3x, bet nelieku atpakaļ viņa gultiņā. Blakus guļot var pabarot pusmiegā, gan viņam mierīgāk, gan pati izgulējusies. Labi, ka gulta 2m plata , neviens nejūtas apbižots..

Sākšu piebarot, ņemšu vērā padomus par auzu tumīti uz nakti... Paldies!
Pievienots  5. Jan 2010 14:26
Manai draudzenei sen atpakaļ bija tās pašas problēmas ar bērna negulēšanu naktī, bērnam tajā laikā bija ap 1.5 gadiem. Bērnu ārste viņai teica, ka drauzdene var mēģināt mainīt dienas režīmu, bet tāpat nebūs līdzēts, jo ja bērns ceļas augšā pa nakti, tad viņš celsies līdz 3 gadu vecumam. Neilgi pēc 3 dzimšanas dienas celšanās naktī pazuda pati no sevis.
Pievienots 26. Jan 2010 00:49
diskusija nav par to lai tagad skatu parmest tam kas baro ar maisijumiem,nepatik tad nelasi,katra mamma baro mazo ta ka uzskata par pareizu,ne jau visam ir iespeja mazo barot ar kruti lidz gadam un pat ilgak!!!
un diskusijas autore grib normali izguleties pa nakti un es to pilniba saprotu,esmu parlaimiga ka mans mazais pa nakti saldi cuc un est neprasa!!!
Pievienots 10. Sep 2009 11:46

Atbildēt komentāram

Es ari nevaru saprast tas mammas, kuras sak parmest, ka baro bernu ar maisijumu! Bet ja man nav tas piens, vai vel kads iemesls kapec nevaru barot ar kruti....Kada starpiba, galvenais lai bebis ir paedis un mierigs!!! Sobrid atrodos Uk un ziniet, te tas ir normali, ka jau no dzimsanas ir neviss kruts bet pudeliite!!! Tapec nevajag barstiities ar parmetumiem un iztaujashanu kapec  vai kadel negrib vairak barot ar kruti, katra mma to izlemj pati!!!!  Man piens bija, bet mazajam nebija sata sajutas un mocijamies mes lidz 4menesiem gan pups gan pudele...
Man izdevas atradinat ar to, ka ik pec kada laika(paris dienam) pagarinaju laiku pirms esanas! piem.- ja mazins celas 2.30 un ir pieradis apmeram taja laika ests, tad pagarini apm. no 5-10.min un tad dod pupu! sanak ja pieradis est 2.30 tad devu ap 2.40.....un ta pagarinaju, lidz kamer mums izdevas est tikai ap ritu un nakts esana nebija vajadziga!

Velu veiksmi....
Pievienots 25. Jul 2011 12:20
Es jau esmu samierinājusies, ka krūts barošana grūta, došu mazajai naktīs pupu tik ilgi, cik prasīs. Tagad 5 mēn. tās ir 2-3 reizes pa nakti. Domāju, ka varbūt, kad sāksies piebarošna - uz kādiem 7 mēnēsiem uz nakti došu kādu putiņu, lai pilnāks vēders un ilgāk nakti var nogulēt.Vismaz ārsts ieteica, ka šis varētu būt labākais variants.
Pievienots 14. Sep 2009 21:03

Atbildēt komentāram

1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. »

LAPAS KARTE