DELFI

Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Vai tad desas ir netīras?

Rinalds (3 g.) tikko iztīrītiem zobiem ielīdis gultiņā, bet dīdās un nu nekādi nevar aizmigt! Izdomā visādas vēlmes, beigu beigās prasa mammai desu! Saku: "Nevar vairs desu ēst, tīros zobiņus samērēsi!" Pēc pāris sekunžu pauzes atskan dziļdomīgs jautājums: "Mammu, vai tad desas ir netīras?" Piedalies JŪLIJA joku konkur

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Zīdainis

saule26

Mates piens

Sweicinati, man ir nepieciešams viedoklis,lai kads tas butu.Tadeļ  gribu veikt nelielu aptauju.Runa iet par zidaini lidz piebarošanai.
1.Ko Jus domajat par mates pienu zidainim no citas mammas,ja Jums nebutu piens?
2.Vai Jus barotu bernu ar citas mammas pienu?
3.Ja Jums steidzami jābūt darbā jeb citur un nav atslaukts piens,bet ,maksligo maisijumu need,ko Jus darītu?
4.Kāds ir  Jusu viedoklis,ja butu iespejams kopeja piena banka nopirkt istu mates pienu?
5.Ja Jums paliktu pari piens,vai Jus vinu gribetu nodot un sanemt par to atlidzibu?
Paldies jau iepriekšNeesat skarbas ...

Ievietots 7. Feb 2013 20:10

Ieraksti komentāru
Secība:

Interesanta tēma. Zinu, ka kādreiz (Padomju laikos), slimnīcā, ja mammai nebija piens/nevarēja citu iemeslu dēļ pabarot, mazais tika barots no citas mammas - no mammas, kurai vairāk piena. Tālāk jau, mājās, tad nu mammas izlīdzējās, kā var - vai nu pašai pieniņš saradās, iemācījās barot, vai arī pārgāja uz tumītēm.

Domāju, ka doma par piena banku nav slikta, BET - zināms, ka mammas piens katrai ir savādāks, tas pielāgojas tieši bērniņam (ja mazais ir neiznēsāts, pieniņš krasi atšķiras no tā pieniņa, ko ēd iznēsāts bērniņš). Vēl jau arī jautājums par to, ko pati mamma ēd un cik kvalitatīvs tas piens ir - kā to pārbaudīs?

Godīgi, šobrīd man liekas, ka es nespētu barot savu mazo ar citas mammas pienu (bet tas, iespējams, tāpēc, ka savai mazulītei piens joprojām pietiek; kad iedomājos, ka vajadzētu barot ar maisījumu, to arī negribas).

Būs interesanti dzirdēt citu mammu viedokļus!
Pievienots  7. Feb 2013 20:49

Atbildēt komentāram

Un lai noskaidrotu, vai vsp māte-piena donors ar kaut ko neslimo, vai kaut ko nelieto(arī agrāk) utt. paies laiks.  Tikmēr jautājums par piena nepieciešamību jau būs atrisināts, ja mazulis grib ēst tagad un tūlīt, nevis pēc nedēļas, kad noskaidrotu analīžu rezultātus.
Viennozīmīgi, savam bērnam nedotu svešas, pat ne pazīstamas sievietes pienu.  
Pievienots  7. Feb 2013 21:08

Atbildēt komentāram

Es ari laikam jau tomer ne!Tapec vien , ka katra mamina ir savadaka , protams ari pienins bus katrai savs , ka lai zinu , ka tas der manam bernam?Ja man pasai but nu LOTI daudz ta pienina......hmmm-es pat isti nezinu , ko daritu
Man pasai pienins aptrukas jau 3 menesiti , tapec savu berninu baroju ar maisijumu...tomer , citas mammas pieninu nenemtu , lai ari ka butu..Zinu , ka maisijums izmaksa loti dargi , bet augam jau dusigi un ari piebarot jau saku , par to jau neuztraucos vairs....
Pievienots  7. Feb 2013 21:35

Atbildēt komentāram

Bestija

Es gan piekristu dot citas pienu, ja šī cita būtu mana māsa vai tuva draudzene. Pilnīgi svešas sievietes piens, kaut arī pārbaudīts? Nu nezinu, nav man pagaidām tam uzticības, tīri emocionāli
Pievienots  7. Feb 2013 23:10

Atbildēt komentāram

... ... ...

1.Ja bērni ir viena vecuma un nevienam no viņiem nav specifisku  vajadzību vai tās ir vienādas (alerģijas/nepanesības), ja mamma ir vesela, pilnvērtīgi ēdoša un mierīga - tas ir ok,manuprāt, ja viens vecums, man pat liktos labāk par maisījumu (maisījumā esošo lieko vielu dēļ), 100% labāk par jebkādām padomjlaiku tumēm, kas vispār nav piemērotas jaundzimušā gremošanas sistēmai un arī ne pirmos mēnešos.
2. Ja ar kādu no nākošiem bērniem nespētu pati barot un būtu pārliecināta par mammu (un, visticamāk - kādu laiku iepriekš pazīstama, svešai nespētu uzticēt) 
3.Tādu situāciju vienkārši nepieļautu - vienīgais, kas, manuprāt ir svarīgāks pirmajos mēnešos par bērniņa vajadzībām, ir mātes veselība. Pie tam - ar savu bērnu atslauktu pienu turēju saldētavā KATRU DIENU līdz 8 mēnešiem, 3 ēdienreizēm vienmēr bija drošības pēc, jo manam bērnam nekas cits kā tieši mans piens nebija pieļaujams (viņa veselības dēļ sēdēju uz ļoti, ļoti specifiskas diētas). Bet ja nu tomēr (sarindošu secībā, kādā meklētu variantus) - 1) atrastu citu cilvēku, kas var izdarīt manā vietā tikpat labi (ja vien runa būtu tieši par darba u.tml. lietām, nevis savu veselību) 2) kāds, kas man pienes bērnu uz barošanas reizēm 3) draudzene,kas baro (mana esošā bērna gadījumā gan būtu jādod klāt arī zāles, bet - vismaz paēdis bērns) 4) mēģinātu tomēr maisījumu - ja ļoti gribētos ēst, ticu, ka sāktu ēst
4.Atbalstu. Ir bērni un mammas, kam tas ļoti, ļoti noderētu - dažādu, t.sk. medicīnisku apsvērumu pēc. Protams, analīzes pienam, bet tas jau mūsdienās nav nekas ilgstošs un nereāls.
5.Nodot pret atlīdzību - tikai tad ja būtu ļoti daudz liekā un nebūtu cita izmantojuma. Bez atlīdzības - kādai draudzenei - bez vārda runas, kaut speciāli pienu pavairotu, ja tā varētu palīdzēt kādam bērniņam (veselību pārbaudu regulāri).
Pievienots  7. Feb 2013 23:28

Atbildēt komentāram

Nenosaukts lietotājs

Ar citas mammas pienu es mazo barotu, bet neļautu citai sievietei mazulīti zidīt pa tiešo. Tas tomēr pārāk intīms pasākums.
​ja donoru banka būtu gana uzticama un droša, es šo iespēju noteikti labprātāk izmantotu,kā maisījumu,ja pašai nebūutu iespējams mazulīti izbrot vismaz līdz mēnešiem 4! Vēlāk jau var pāriet uz putrām un biezeņiem. VIsādā ziņā šī būti opcija,kuru izmantotu un izmēģinātu pirms maisījuma lietošanas.
Pati labprāt pienu nodotu,bet atlīdzība nebūtu svarīga. Ja jau maksā,tad naudu paņemtu,bet tas nebūtu pašmērķis.
Par tām darba lietām-nespēju iedomāties situāciju,kad darbs ir tik steidzams un nav iespējams iet dekrētā kaut uz pus gadu. Bet ja jau tas tiešām ir tik steidzami un es kā darbiniece esmu tik svarīga,lai mani rautu no mājām ārā bez brīdinājuma,tad mazo, kopā ar auklīti, ņemtu līdzi. Pati pabarotu un tālāk lai auklīte rīkojas.
Pievienots  8. Feb 2013 00:18

Atbildēt komentāram

katte

Katras māmiņas piens tomēr ir tāds kāds vajadzīgs tieši viņas mazajam.  Es savu mazo nebarotu ar citas mammas pienu, vismaz tā šobrīd domāju.
Izšķirties starp darbu un bērnu noteikti ir smags lēmums, manuprāt ir vēl daudz citi ietekmējošie faktori.
Ideju par kopējo piena banku atbalstītu.
Iespējams, ka pati piedāvātu savu pienu, bet tas noved mani pretrunās ar sevi, jo pati nelabprāt izmantotu citu māmiņu pienu.

Lai vai kā, bet tēma tiešām interesanta un liek daudz padomāt
Pievienots  8. Feb 2013 08:12

Atbildēt komentāram

saulcerīte123

Ļoti interesanta diskusija. lika padomāt par iepriekš dzirdētām lietām, par krūts barošanu. Ļoti daudzās diskusijās tiek kauninātas tās mātes, kuras baro ar maisījumiem. Tomēr šeit izskanējušos viedokļos, ir lasāms, ka citas mātes pienu neņemtu, par spīti tam, ka tas ir labākais, kas bērnam var tikt dots.. laikam jau tā krūts barošana tāds ego apmierināšanas pasākums vien ir...
Pievienots  8. Feb 2013 10:40

Atbildēt komentāram

Palasi visas atbildes vēlreiz, varbūt sapratīsi, ko mammas ir teikušas
Pievienots  8. Feb 2013 10:52

saulcerīte123

"es savu mazo nebarotu ar citas mammas pienu"
"svešai nespētu uzticēt"
"Es ari laikam jau tomer ne!"
"Viennozīmīgi, savam bērnam nedotu svešas, pat ne pazīstamas sievietes pienu."

Es nevienā vārdā neapgalvoju, ka visas mammas tā uzskata, bet no 7 mammām, kas šeit uzrakstīja jau 4 apgalvo, ka nespētu dot citas sievietes pienu. Aizbildināšanās ar piena nepārbaudību u.tml., ir nesaprašana par ko runā. Citās valstīs piens piena bankās ir "noglabāts" pārbaudīts un veselības normām atbilstošs piens. neviens pienu neuzglabā un tad, kad mazajam vajadzīgs nemetas uz laboratoriju vēl kaut ko čekot.. Bet Latvijai līdz tam vēl ļoti tāls ceļš ejams. un sabiedrībai arī ļoti jāmainās, lai tāda piena banka spētu izveidoties.

Līdzīgi taču ir arī ar asins nodošanu. Ja kādam vajag asinis, slimnieks taču neprasa no kā tās asinis ņemtas. vienkārši uzticas profesionāļiem, kas glābj mūsu veselību..
Pievienots  8. Feb 2013 11:06
"zināms, ka mammas piens katrai ir savādāks, tas pielāgojas tieši viņas bērniņam " - tas ir iemesls, kāpēc mammas tik ļoti cīnās, lai varētu izbarot savu mazo un bieži pārdzīvo, ja kaut kādu iemeslu dēļ nevar! Un nevis ego, bet vēlme dot no sevis maksimumu savam mazulim.

To gan nezināju, ka citās valstīs ir piena bankas - kurās?

Pievienots  8. Feb 2013 11:16

saulcerīte123

Jautājums bija par to, ja vairs nebūtu piens. tātad foruma dalībniecēm jāiedomājas, ka labākais, ko viņas var dot no sevis ir beidzies un ir jāmeklē alternatīvas. un vienu no alternatīvām mātes piena banku viņas atmet... un tas ir tas ego, par kuru es runāju...

piena bankas ir kaut vai tai pašā ASV. kaut vai elementāri iemet googlē šo jautājumu... Bet tad angļu valoda jāzina.
Pievienots  8. Feb 2013 11:23
Jau "iemetu", bet tur pagaidām tikai to ASV arī atrodu.
Pievienots  8. Feb 2013 11:26

saulcerīte123

"To gan nezināju, ka citās valstīs ir piena bankas - kurās? "

​Nu tad tagad zini, ka ASV ir pieejamas piena bankas.
Pievienots  8. Feb 2013 11:35
Jā, paldies par informāciju! Bet tad citās valstīs laikam nav?

Kā jau pirmajā komentārā minēju, doma ir interesanta, tad jau varbūt LV būs nākamā šajā pieredzē.
Pievienots  8. Feb 2013 11:38
Jā, paldies par informāciju! Bet tad citās valstīs laikam nav?

Kā jau pirmajā komentārā minēju, doma ir interesanta, tad jau varbūt LV būs nākamā šajā pieredzē.
Pievienots  8. Feb 2013 11:39

saulcerīte123

tā kā mums vēl augt un augt...
Pievienots  8. Feb 2013 11:59

@@@@

Vairākās grāmatās ir pieminētas ''zīdītājas'' sievietes kuras baroja augstdzimušu un bagātu sieviešu bērnus līdz 5 gadiem.( mani pārsteidza, ka tik ilgi) Tas protams nav šinī gadsimtā.
Vai es varētu? Nesen piedāvāju draudzenes bērniņu  (4 mēneši)uz pāris dienām paņemt pie sevis( lai viņa var atpūsties), manam žiperim ir 1.6 gadi vēl baroju. Pie reizes pieminēju, ka bez papildēdiena varu piedāvāt savu pieniņu. Ja man būtu pazīstama barojoša māmiņa un es pati kāda iemesla dēļ nevarēt barot... JĀ, ES IZVĒLĒTOS ŠĀDU IESPĒJU.
Pievienots  8. Feb 2013 12:10

Atbildēt komentāram

nomalas

ZInu, ka pašai man, kad dzimu - dzemdību namā deva citas sievietes pienu. Nevaru teikt - labi vai slikti - treiz neviens neprasīja ne man, ne mammai.
Pirmajās dienās dzemdību namā, kad mazulis raudāja dienu un nakti un gulēja tik kādas 6 h diennaktī  un man bija tik dažas pilītes piena, jā, protams, bija izmisums un tādu pārbaudītu un atzītu pienu savam bērniņam domāju būtu iedevusi.
Kopumā banku atbalstītu - lai ir alternatīva, tajā pat laikā saprotu arī - kāpēc varētu rasties bažas - vai dot, vai nedot.
Pievienots  8. Feb 2013 12:38

Atbildēt komentāram

1. 1
  2. 2
  3. »

Aktuālā rubrika: Necel roku!

LAPAS KARTE