Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.5/5
    Inta Linde

Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Vīrs... Kāds vīrs? Sniegavīrs?

Dodamies ar meitiņu (3 gadi) mājās no bērnudārza. Audzinātāja arī iet mājās, bet aiziet uz otru pusi. Meita prasa: "Kāpēc viņa aizgāja uz to pusi? " Es saku: "Nu, viņai jātiek uz mājām. Tur varbūt būs autobuss vai vīrs viņu ar mašīnu paņems un abi brauks kopā mājās." Meita klusē, domā un tad prasa: "Vīrs? Kāds vīrs? Sniegavīrs? "

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Slepenās sarunas

mamma

kristibas

Labdien.velamies kristiit berninju un gribeju uzzinaat ja berninu krista krustvecaakiem jabut arii kristiitiem taja pasha bazniica kur taisamies kristit berninu vai ne?
un vai ja vecaki nav kristiti un kristaas tajaa pasha laika vecaakiem var but tie pashi krustvecaki kas berninam vai pieaugusajiem nav vajadzigi krustvecaaki?
pastastiet ludzu kas zina..

Ievietots 24. Sep 2010 22:38

Ieraksti komentāru
Secība:

Incha

Sveiki, nupat 4.septembrī nokristījām bērnu un salaulājāmies katoļu baznīcā Rīgā. Tātad krustvecāki bija luterāņi, un nebija obligati jābūt katoļiem. Vīrs man nav kristīts, un tas arī neradīja problēmas, un pati esmu katoliete. Krustvecāki var būt tie paši gan Jums gan bērniņam. Bet vislabāk ejiet uz to baznīcu, kur vēlaties kristīties un noskaidrojiet jautajumus ar mācītāju, jo katram mācītājam ir savi uzskati. 
Pievienots 25. Sep 2010 10:20

Atbildēt komentāram

Laimīgi kopā :)

Ja runājam par taksēm ,drīkst vai nē tad jāpadomā par to no kādiem līdzekļiem draudze uzturēs baznīcu (sam.par apkuri,elektrību u.t.t.)Tikai no ziedojumiem ? Taču ne.Un arī mācītājs ar svēto vārdu vien nevar pabarot sevi un ģimeni.Lutrāņu baznīcas vispār,salīdzinājumā ar katoļu un pareizticīgo baznīcām, ir diezgan pieticīgas sava noformējuma ziņā.Un ne jau no ziedojumiem vien kat.un pareiztic.var apzeltīt altāri un visu pārējo.
 Tiek prasītas maksas par pakalpojumu arī katoļu baznīcās piem.Sarkandaugavā kur laulājās man radiniece.Bija jāpiķo par katru sīkumu.
Sanāk tā,ka cik draudzes tik likumu.Tāpēc diskusijas aizsācējai  jādodas uz izvēlēto baznīcu pie mācītāja un par visu jāizrunājas.
Pievienots 25. Sep 2010 09:34

Atbildēt komentāram

Par Ogres Luterānu baznīcu jau sen zināms,ka tur par visu jāmaksā,bet pats tiku krustīts Ogrē katoļu draudzē un ne pa ko nemaksāju,vienkārši noziedoju un viss!Un laulības ar noziedoju un meitas krustībās ar noziedoju,na noteiktas takas,nedrīskt uzlikt taksu!
Pievienots 24. Sep 2010 23:42

Atbildēt komentāram

Esmu kristīta Ogres lut.baznīcā,bet šinī gadījumā runāju par Lielvārdi.
Mazdēliņu kristīja Ogres katoļu draudzē un tur tiešām nekas nebija jāmaksā.
Pievienots 25. Sep 2010 09:16

Maa

P.S. Krustvecāki nav obligāts noteikums ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu kristībās. Un maksas uzlikšana ir draudzes  patvaļa, piemēram, Rīgas Biķeru draudzē nav noteikta pilnīgi nekāda maksa par kristībām, laulībām utt.. Protams, nav ētiski rīkot bagātīgas svinības, bet draudzei ziedojumam iemest pogu, bet viss pēc iespējām.
Pievienots 24. Sep 2010 23:14

Atbildēt komentāram

Nenosaukts lietotājs

Pēc luterāņu baznīcas priekšstatiem un noteikumiem (tas nenozīmē, ka nepastāv zināmas atšķirības dažādās draudzēs) krustvecāki ir kristīgs amats (jo kristības nav "veiksmei", bet gan rituāls, kurā kristījamais kļūst par draudzes locekli), līdz ar to viņiem jābūt kristītiem un iesvētītiem draudzes locekļiem. Izņēmuma gadījumā tie varētu arī būt katoļi vai pareizticīgie, galvenais, lai viņi ir praktizējoši kristieši ar skaidru izpratni par kristīgās ticības pamatlietām. Tāpat arī vecākiem, kas bērnu vēlas kristīt. Te liela nozīme ir sarunai ar mācītāju, kurš paskaidros, kāpēc tas nepieciešams un kādas var būt pielaides steidzamības gadījumā.
Pievienots 24. Sep 2010 23:11

Atbildēt komentāram

Viss atkarīgs kādā baznīcā Jūs vēlaties bērniņu kristīt (piem. luterāņu vai katoļu).Varu pastāstīt par luterāņu baznīcu.
Krustvecākiem nav jābūt kristītiem tajā pašā baznīcā toties vienam no viņiem ir jābūt šīs draudzes loceklim kā arī vienam no vecākiem.Pilngadīgiem cilvēkiem nav vajadzīgi krustvecāki.Lai varētu kristīt pieaugušo viņam jāiziet iesvētes mācība (apm.2 mēn,svētdienās)tad viņu iesvēta un tikai tad nokrista.Un tajā brīdī kristītais kļūst par draudzes locekli.Viss notiek vienā reizē.
Maksa ir apm. 25 Ls ,cik tieši, nosaka katra draudze pati.
 Šāda ir mūsu pieredze kādā no Ogres raj.baznīcām.
Pievienots 24. Sep 2010 23:06

Atbildēt komentāram

duda

Es baznīcā neesmu kristīta, bet esmu bijusi par krustmāti, vismaz mums neprasīja būt kristītiem, luterāņu baznīcā. Turklāt tas notika pavisam tālu no manas dzīves vietas, tākā domāju kad nav nozīmes kurā  vietā, bet nu ticībai gan. Domāju kad nevar luterāns iet uz katoļu baznīcu kristībām un būt par krustvecāku. Man kad domājām ar puisi precēties baznīcā vajadzēja pāriet katoļos, kas man galīgi nebija pieņemami, it kā jau neesmu baigā ticīgā, bet...
Pievienots 24. Sep 2010 23:03

Atbildēt komentāram

Skatoties kādā ticība gribat krustīties!Ja gribat katoļos,tad ir tā,ka krustvecākiem jābūt krustītiem katoļiem viens var būt pareizticīgais,bet ne luterānis,nav obligāti jābūt krustītiem tajā draudzē kurā garasties krustīties,vecākiem nav obligāti jābūt krustvecākiem,bet,ja vēlas,tad labāk citus cilvēkus,nevis tos pašus,kas mazajm būs!Un vecākus nokrusta ar bērnu vienā dienā!
Pievienots 24. Sep 2010 23:02

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE