Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.5/5
    Inta Linde

Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Ja ir skolas izlaidums, tad ir arī ielaidums

Pirmklasnieks Raivo mammai 1.septembra rītā ceļa uz skolu jautā: "Mammu, vai man šodien ir ielaidums?" Mamma brīnās un nesaprot, bet Raivo turpina: "Nu man taču bērnudārzā bija izlaidums, bet šodien ir ielaidums!" :D Piedalies SEPTEMBRA joku konkursā! Balva - 70,00 EUR vērtībā "Fantasy Park" piedāvā 12 jaunākajām tehno

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērns

Bērns slikti guļ

Mīļās māmiņas, lūdzu padalieties ar saviem padomiem man tik svarīgajā situācijā....
tātad...bērns slikti guļ, gan naktī gan dienā. Dēliņam nu jau 8 mēneši, bet nezināmu iemeslu dēl mostas nakti vairākas reizes. Un ne vien vēl mostās, bet nemitīgi grozās, citreiz pat stundu vai 2 no vietas, tad uz laiku aizmieg. Grozīšanās ir miegā. Iedodu padzert tējiņu vai pieniņu, citreiz aizmieg uzreiz, citreiz grozīšanās turpinās. Arī dienā guļ ļoti maz.
Pirmkārt uztrauc vai bērnam nekas nekaiš. Par ko šāda grozīšanās varetu liecināt - kādas sāpes, nemiers, stress....? Jo miegs viņam nāk, bet KAUT KAS neļauj mierīgi gulēt...
Otrkārt pati esmu spēku izsīkumā, citreiz pat līdz asarām. Pa dienu pagulēt un atpūsties ar nevaru, jo bērns guļ ļoti maz, vīrs ir darbā, atnāk mājās tik vēlu vakarā. Un tās naktis ir neciešamas, kad acis vienkārši krīt ciet, bet viņš tik grozās un dīdās un jātur ir knupis, lai neizkrīt, citādi sākas brēka. No rīta pieceļoties jūtos īgna un nogurusi
Lūdzu palīdziet, varbut ir kādi padomi, viedokļi, bijušas līdzīgas situācijas? Kā jūs cīnaties ar bezmiega naktīm? Ko varētu nozīmēt šī grozīšanās?
Jau iepriekš paldies!

Ievietots 13. Sep 2010 10:08

Ieraksti komentāru
Secība:

Nenosaukts lietotājs

Grūti spriest kas par vainu, bet varbūt zobi nāk...??? Tad var vai nu pasmērēt smaganiņas ar sāpju remdējošu krēmu, vai arī iedot Nurofen... tas arī remdē sāpes... Vēder nepūšas...??? Vēdera izeja ir normāla un regulāra...??? Ja ne, tad varbūt puncī vaina...
Pievienots 13. Sep 2010 10:13

Atbildēt komentāram

Es pašlaik cīnos ar tādu pašu problēmu  Mūsu gadījumā 100% vaininieks ir zobs. Mums vienīgais glābiņš ir sāpju remdējošā smēre smaganām, kad sasmērē, tad nomierinās un aizmieg.
Pievienots 13. Sep 2010 10:29

Atbildēt komentāram

un cik ilgi tas jau jums turpinās? Tā grozīšanās dēlam sākās vēl krietni pirms zobiņa iznākšanas (kādu mēnesi vai pat divus).
Jums arī ir tā dīdīšanas naktis?
Pievienots 13. Sep 2010 10:32
Šobrīd aug apakšējais acuzobs un dīdīšanās ir kādu nedēļu. Bet kad auga augšējie acuzobi bija tā, ka 3 nedēļas naktīs nebija miera un pa dienu arī bērnam bija slikts noskaņojums, tiklīdz zobs izlīda 2 dienas bija miers un sākās viss no jauna, jo sākā nākt ārā otrs. Kopumā augšējie acuzobi mūs mocīja ~ 6 nedēļas, es jau biju izmisumā, jo domāju, ka ir kāda slimība piemetusies.
Varat pamēģināt nopirk kādu sāpju remdējošu smērīti smaganām un kad mazais sāk dīdīties, tad sasmērēt vietiņu, kur vajadzētu nākt nākošajiem zobiem, ja vaina ir tur, tad bērniņš kļus mierīgāks.
Pievienots 13. Sep 2010 12:03
Zobiņi 2 jau ir iznākuši, kad tie nāca, bij ļoti nemierīgs, devu nurofenu. Tagad zobu sāpes it kā ir cauri, nu vismaz tā neizskatās, ka nāktu vēl kāds zobs vai sāpētu smaganas. Arī vēderiņam esmu devusi linexu uz nakti, nevajadzētu būt nekādām problēmām. Kakā 3-4 reizes dienā. Nezinu vairs kur meklēt vainu.
Pievienots 13. Sep 2010 10:30

Atbildēt komentāram

Pamēģini uz nakti iedot nakts putriņu vai tējiņu,tā mazo ļoti nomierina!Vai aizejat pie daktera,lai paskatās,kas un kā!Nēsi pulveri nomainijusi drēbēm?Varbūt mazajam drēbes ķņudina,paskaties kā viņš uzvedas bez apgērba un kā ar!
Pievienots 13. Sep 2010 10:43
Pie ārsta bijām, neko prātīgu neteica un nekādas izmeklēšanas nenorīkoja, tikai izrakstīja nomierinošas zāles, no kurām iedarbību īsti nejūtu. Tāpēc vairāk ceru uz māmiņu pieredzi un ieteikumiem
Pievienots 13. Sep 2010 11:25
Varbūt gultiņa ir uz āderes? pamaini vietu. Āderes vietu jau pati ar vari uzzināt-laulības gredzens tai vietā griežās kā traks.
Pievienots 13. Sep 2010 10:42

Atbildēt komentāram

to nebiju iedomājusies, būs jāpamēģina! Paldies!
Pievienots 13. Sep 2010 11:24
Man vēl radās doma, varbūt tā ir kāda ļauna acs? Kā varētu pasargāt savu bērniņu un "noņemt" ļauno aci, ja nu gadījumā tāda ir? Gribās izmēģināt visu iespējamo...
Pievienots 13. Sep 2010 11:27

Atbildēt komentāram

Kādas vēl ļaunās acis, nevajag nez ko sadomāties.
Tā jau ir, ja visu laiku gulēja labi, tad pēkšņais negulētājs liekas karastrofa. Ko tu darītu, ja tev būtu tev īsts bērns-negulētājs, kā mana meita, kas neguļ jau kopš dzimšanas, modās 10x naktī ja ne biežak, tikai pāri gadam beidzot sāka gulēt labāk, bet pat vēl tagad gandrīz 1,5g vecumā mostas 1-2x. Protams, pie miega trūkuma ar laiku nedadz pieradu, bet veselība no tā labāka nepalika.
Ja agrāk gulēja labi, tad arī āderes nevar būt pie vainas.
Bez zobiem un vēdergraizēm, bērni mēdzot slikti gulēt arī kad tikko apguvuši jaunas prasmes, vai arī kādu stresu dēļ, ciemiņu un jaunu iespaidu dēļ, potes, laika maiņas un magnētiskās vētras utt.
Mana meita parasti ļoti slikti guļ apmēram nedēļu ap pilnmēness laiku.
Pievienots 13. Sep 2010 12:21
un vai tāpēc arī man ir jāmokās un nedrīkst lūgt padomus, jo Tev bij ĪSTS bērns negulētājs?
Manējais arī iepriekš negulēja labi, bet tad es apzinājos, ka viņš ir ļoti maziņš un loģiski, ka viņš naktīs mostās vairākas reizes lai paēstu. Un normāli gulējusi neesmu nu jau 8 mēnešus....Bet tagad tas mani sāk uztraukt, kā arī kā jau minēju ir nereāls spēku izsīkums, un ja var to novērst kaut kadā veidā un ja citas māmiņas var dot padomu, kāpēc gan to neizmantot? Ja man būtu tāds bērns kā Tev - es arī noteikti lūgtu padomus un ieteikumus no citām māmiņām, nesaprotu kāpēc to nedarīji Tu....Esmu ļoti priecīga, ka ir šāds portāls, jo esmu smēlusies ļoti daudz informācijas un padomu.
Pievienots 13. Sep 2010 15:41
Gunitai:

nu nevajag izslegt visas iespeejas!
Pievienots 13. Sep 2010 22:54

Nenosaukts lietotājs

Visticamāk tiešām vainīgi zobiņi, it sevišķi, ja nāk augšējie priekšējie un abi uzreiz- zinu identisku gadījumu, kad tie mazulītim traucēja miedziņu, kamēr izlīda ārā.
Pievienots 13. Sep 2010 15:06

Atbildēt komentāram

Ar ko Tu bērniņu baro?
Pievienots 13. Sep 2010 17:29

Atbildēt komentāram

piena maisījums, speciāās putriņas, mēģinu iemānīt arī biezeņus
Pievienots 14. Sep 2010 09:29
Normāla ēdienkarte. Zini, nemiera iemeslu var būt daudz un pats pirmais ir tas, ka mazais jūt tavu stresu un satraucas pats.
Drošības pēc aizej uz konsultāciju pie bērnu neirologa, tad vismaz būs izslēgtas nopietnās neiroloģiskās problēmas.
Pievienots 14. Sep 2010 10:06
vai, nu jau ar daudz ko - speciālās bērnu putriņas, banāni, paštaisīti dārzeņu un augļu biezeņi, arī piena maisījums
Pievienots 13. Sep 2010 19:33

Atbildēt komentāram

nu pārsvarā ar piena maisījumu, biezeņus ēd nelabprāt, garšo arī speciālās putras. Uz nakti cenšos iedot putriņu nevis pienu
Pievienots 13. Sep 2010 20:25
pamegini dot uz nakti nakts putrinju ,milu;pai laikam ir, visgarshigaak ir no 6 men ar bananu vai labiibu un medu no 8 men,mazie eet un nakts eejinju hipp. nmanam bernam tas protams nepalidz,bet mazum kas,garshigi tas ir

iespejams zobinji naak. viss var but,varbut vinjam nav eerti gulet ,apgerbs vai gultinnja, varbuut aaderes. nu viss kaut kas var buut. nav divu vienadu stastu
turaas,viss bus labi, tas neturpinasies muzhiigi.

izlasiju te par ljauno aci)) nu vienam tas liekas normaali, otram ne. ja zini tevreizi, paskaiti vakaros,ta  darbojas kaa mantra,taja neka slikta nva,zaudetaja nebuusi,ja nu vienigi neko neiegusi,bet kas zin,varbut palidz,ja bernins ir kristiits,nu un pat ja nav.

tas viss ir iespejams,tikai lieku reizi nevajag bazt galvu ar visu slikto,kas vien var notikt,vajag reaaali skatiities,bet iespejams ir viss.

galvenais pati savacies,lia cik gruti tas ari nebuuutu. esmu staigajusi kaa mumija pa dienam nakts deel mazais riktigi izmociijis,bet tas tiesham ebus muzhiigi. runa ar mazo daudz, stasti,ko Tu dari,kapec taa dari,jauta vinjam,kas vinjma kaish, tas paliidz,pat ja vinjam tikai 8 men. es taa dariju. pacenteis berninju tureet sev lidzas pec iespejas vairak un ilgaak,lai visn jutas blakus aizsargaats,pat ja kaut kas saap. gruti mums visam maminjam ieteikt kaut ko,jo neesam jau aarstet kad ir brivaks laiks,pamediteee,tas tiesham atslabina un paliiidz.
Pievienots 13. Sep 2010 19:53

Atbildēt komentāram

paldies par ieteikumiem un uzmundrinājumiem zini, man citreiz liekas, ka dažas pieredzējušas māmiņas atsevišķās situācijās ir gudrākas par ārstiem
Pievienots 13. Sep 2010 20:04
tieši tā, man ar vairs uzticības ārstiem īpaši nav, tāpēc arī vēršos pēc padoma pie jums
Pievienots 13. Sep 2010 20:27
neesmu jau nekad pieredzejusi maminja, man tikai pirmais benins un pirmais gadins,bet velak,kad bebim Tev bus lielaks vecums, vel vairak iemacisies to saprast. Tve jamegina ari ieklausities vinjaa. ticu,ka to dari.nestreso,ka nezini,kas par vainu,atceries ,laiks iet, bebis mazins vairs nebus nekad vins aug un sapes paariet)
Pievienots 13. Sep 2010 22:53

Nenosaukts lietotājs

Man pirmais dēls negulēja un nebija atšķirība vai diena vai nakts, atceros kā staigāju ar ratiem lai vismaz nedaudz pagul, un nesu ratus iekšā dzīvoklī taisīju logu vaļā lai tik guļ un pati ar ātri tās dažas minūtes pievēru acis, tas bija murgs.Ar mašīnu braukājām krustu šķērsu. Izmēģinājām visu nomierinošas tējas ( vīgriezes), sīrupi, gultiņas maiņa utt,beigās līdz izmisumam, prasīju dakterei, ka gribam pie neirologa, jo visam tam bezmiegam un nemieram, mazam augot sāka palikt trakāk - psihojā, apetītes zudums. Rezultātā izrādījās ka neiroloģiskas problēmas(smadzenēm trūkst skābeklis), kuras vajadzēja atrisināt līdz gadiņam, bet mēs visu norakstījām uz -  tad zobi nāk un vēders pūšas utt. tagad  - hiperaktivitāte un agresija papildus vedu uz privātklīniku uz elektropunktūrām arī palīdzēja.
Tagad mazais dēliņš 9 mēn. arī plosās, darās, bet neirologs neko it kā nesaskata, jo sākumā līdz 4. mēn. bija ok. Es nemieram dodu melisas sīrupu uz nakti, gultiņā ieliku papardes(kas no zemes aug kuplas) - āderēm, puncim katru nakti dodu Sab simpleks, jo ja dod bērnam pašu taisītus sīrupus - sulā sataisītus, no cukura pūšas vēders, turklāt ja dod nurfēnu tas arī pūš vēderu, cukurs klāt. Principā kā dodu nurfēnu tā arī Sab simpleks,nu ir labāk, mums tās smēres nepalīdz. Ko vēl var darī vīgriezes ieliec maisiņā drēbju un nedaudz balderjāņu sakni, noliec gultiņā pa nakti, bet lai netiek klāt mazais. Mums jau izmaiņas redzēja, kad tika izdota pus pudele melisas sīrupa. Tie ir dabīgie, līdz ar to efektu redzēsi tikai pēc laika, tieši tāpat ar āderēm ir, ja pārliec gultiņu kur nav āderes rezultātu redzēsi pēc dažām dienām. Saku pēc pieredzes, jo ar diviem esmu nomocījusies līdz nemaņai, arī ļauno aci esam ņēmuši nosts, tiesa gan mums visai ģimenei bija uzlikta, tā kārtīgi Dziedniece bija mums tuva ģimenes draudzene, tāpēc dzīvokli iztīrija un pateica kas un kā.
Sāc pamazām izmēģināt visu kas tev no visiem kom. liekas pieņemami, jo kā jau minēju rezultāts nebūs uzreiz.
Pievienots 13. Sep 2010 23:08

Atbildēt komentāram

Ja..var protams buut tissaam skaabeklja truukums smadzenees (manai pazinjai deelinjam taa bija)...
bet tas nau obligaati kas tik traks...ja tiessaam llauna acs..nu..kaa to nonjemt te jau dazzi ko ieteica..a es zinu ka beerninjiem uz dreebiites kautkur neredzamaa vietaa pieliek BULAVKU (atvainojos,esmu krieviete un nekaadiigi nespeeju atcereeties kaa sauc latviski sso mantinju..bet taa ir kaukas iidziigs adatai...ar to parasti gumujas ievelk biksees vai veel nezin kur...visur kur vajag )...
man mazaa vienu briid arii slikti guleeja...tagad esmu iemaniijusies panaakt lai vismaz pa nakti gulj,jo pa dienu vinja man glj 2 reizes pa pus stundinjai,reti kad ilgaak..(lai arii mums tad bija tikai 7 meenessi un principaa saadaa vecumaa beernam jaagulj pa dienu ilgaak,vai vairaakas reizes) tad nu man draudzene ieteica censties beerninju pa dienu ar kautko pamatiigi aiznjemt,nogurdinaat,kaartiigi izstaidzinaat..iisaak sakot lai tad kad beerns pa dienu negulj,tad visu to laiku ar ko aizbaazt,lai negarlaikojas.lloti leenos tempos bet saaku pamaniit ka mazaa pa nakti saaka kaut pa 5 minuuteem ilgaak guleet liidz briidim kad pamosties,tad pa 10 min,tad pa 15..tad jau uzriz pa pus stundai....taa dariju kaadu meenesi..varbuut mazaak,nomocijos protams ne pa jokam,jo visu laiku bija jaadomaa kas jauns interesants..un veel vajadzeeja ko pa maaju dariit,un aut kripatinju laika sev gribeejaas,bet tas bija taa veerts!...nu mums ir gandriiz 11 meenessi,mazaa pie taa ir pieradusi ka dienaa kaartiigi jaaizdaraas jaaiztrakojaas un jaaizspeeleejas...un pa nakti tagad dabuju celties tik vienka kaadas 2-3 reizes,lai padotu beernam pudeli ar teejinju,un pat ne vienmeer jaaceljas,jo periodiski gadaas ka vinja pati panjem no plauktinja kas piestiprinaats vinjas gultinjai pudeli un mieriigi padzeras,a kad sagribaas atkal tikai pastiepj rocinju panjem pudeliiti kas nokritusi blakus un atkal piesuucas.. un man miers un vinja juutas laimiigaaka un kasskji ar mazaak.. dienas gan saspringtas veel aizvien,zato pa nakti paspeeju atpuusties un no riit aesmu kaa svaigs gurkjiitis...
Pievienots 13. Sep 2010 23:48
  1. 1
  2. 2
  3. »

LAPAS KARTE