Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 4/5
    Dace Mūrniece

Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Ārprāts, es esmu zaudējis brālēnu!

Prātvēders Raivo iesteidzas istabā, kur mamma apstrādā nupat iegūto skrambu uz brālēna rociņas. Līdzjūtīgi apvaicājas, vai viņš atkal varēs iet ārā un nesagaidījis atbildi traģiskā balsī paziņo: "Ārprāts, es esmu zaudējis brālēnu!" Piedalies SEPTEMBRA joku konkursā! Balva - 70,00 EUR vērtībā "Fantasy Park" piedāvā 12 jau

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Brīvā diskusija

Māmiņdiena bērnudārzā

Šo savu diskusiju lietotājs ir bloķējis.

Patiesībā ar šo diskusijas uzsākšanu es gribu panākt to, lai jūs mīļās māmiņas un tēti padomātu ne tikai par savām atvasītēm, bet arī par tiem mazajiem knīpucīšiem, kas iet vienā grupiņā kopā ar jūsu bērniņu. Kāpēc tāds nosaukums diskusijai? Tādēļ, ka man ir konkrēts piemērs.
Šodien mūsu mīļie, jaukie bērneļi kopā ar audzinātājām par godu Mātes dienai vai mīļi izsakoties MĀMIŅDIENAI sarīkoja brīnišķigu koncertu! Viss bija ļoti jauki,bet...diemžēl tālākais ne tikai mani pārsteidza...Gribas teikt tā, ja kādai māmiņai rodas ideja, tad lūdzu esat tik labas un apzinat visus vecākus, lai nebūtu kā šodien manas meitiņas grupā, kad vecāki pēkšņi izvilka puķes un deva savām atvasītēm, lai tās pasniedz audzinātājām (te gan rodas jautājums kas šodien ir par dienu -Mātes vai Skolotāju?)... Vai Jūs mīļie vecāki varat iedomāties kā jūtas tie bērniņi, kam šo ziedu nebija? Mana meitiņa nebija vienīgā... Jāsaka gan, ka viņa man ir diezgan prātīga un pietika ar to, ka es pateicu ka tas nav pareizi, ka šodien ziedus jādāvina māmiņām, nevis audzinātājām... Galu galā šo pateicību audzinātājām varēja izteikt arī savādāk... Pie tam katram bērnam ir skapītis, kur var atstāt zīmīti. Tas nu gan neizmaksā lielu naudu...Un galu galā, ja jau grib izteikt pateicību, tad ne šādā formā - ja publiski, tad tomēr vajag apziņot visus, vai tad individuāli, bet tā lai citi to nemana! Pretējā gadījumā...
No pieaugušo puses tā ir cūcība (maigi izsakoties), ļoti nožēlojama rīcība!

Ievietots 8. May 2009 17:33

Ieraksti komentāru
Secība:

Piekrītu tam, ka katrai dienai ir sava nozīme un tāpēc nevajag jaukt visu vienā katlā, citādi jau zūd tās dienas jēga.
Aelita, domāju, ka jums vajadzētu šo gadījumu izrunāt ar bērnudārza grupas vecākiem, lai turpmāk šādi pārpratumi nerastos.
Pievienots  9. May 2009 09:30
Manuprāt, jebkuri svētki ir tāpēc, lai mēs varētu iepriecināt jebkuru cilvēku šajos svētkos un to mācītu arī saviem bērniem! Un nav tā "visa jaukšana vienā katlā". Tad jājautā - vai mēs drīkstam saviem bērniem mācīt sveikt kādu vispār bez Aelitas atļaujas un piekrišanas, un ko tad sveikt Ziemassvētkos, Zinību dienā 1.septembrī, Mārtiņdienā, Līgo svētkos, Valentīna dienā, Latvijas dzimšanas dienā, Bērnu aizsardzības dienā 1.jūnijā utt.Varbūt lūgsim, lai kāda ministrija izstrādā nolikumu, kuros svētkos kurus cilvēkus drīkst vai nedrīkst apsveikt ar ziediem, "lai turpmāk šādi pārpratumi nerastos"?! Manuprāt, dot ziedus kādam vai nedot un, kuros svētkos tos pasniegt, ir katra atsevišķa cilvēka tiesības to darīt, vadoties pēc savām tā brīža emocijām. Es neiebilstu, ja runa būtu par kādas dāvanas pasniegšanu skolotājai, kur daļa no vecākiem būtu kopīgi to iegādājušies, bet dažus vecākus piemirsuši uzaicināt ņemt dalību dāvanas iegādē. Tā gan varbūt arī būtu diskusijas vērta situācija.
Pievienots  9. May 2009 11:48
Zinību diena ir Zinību diena, Mārtiņdiena ir Mārtiņdiena, Lāčplēša diena ir Lāčplēša diena u.t.t.,tad arī skaidrojam saviem bērniem šo dienu jēgu un nozīmi. Tas, kā svinēt vai nesvinēt, ko sveikt un ko nesveikt, lai paliek katras ģimenes ziņā.
Un tas teiciens par atļaujas prasīšanu Aelitai nav īsti vietā, šķiet, ka pret šo cilvēku jums ir personīga nepatika. Piedodiet, ja kļūdos
Pievienots  9. May 2009 12:24
Nav man nekāda personīga nepatika pret Aelitu, tikai nepatika pret Aelitas publisko frāzi, kas vērsta faktiski uz visiem vecākiem vai viņu bērniem, kuri deva ziedus skolotājām Mātes dienā: "No pieaugušo puses tā ir cūcība (maigi izsakoties), ļoti nožēlojama rīcība!"
Manuprāt, šis izteikums apvaino visus cilvēkus, kas Mātes dienā bija uzdrošinājušies sveikt arī kādu skolotāju vai bērnudārza audzinātāju ar ziediem. Jo arī es saviem bērniem devu līdzi ziediņus audzinātājām un arī pati kā skolotāja saņēmu ziedus no daudziem saviem skolēniem. Kāpēc man jāsamierinās ar domu, ka kāda sveša būtne publiski manu rīcību un citu skolēnu vai viņu vecāku rīcību nosauc par cūcību?
Ja Aelita tik jūtīgi uztvēra to, kā jutās viņas meitiņa, kad viņai nebija līdzi ziedi, ko pasniegt skolotājai, tad kāpēc viņa tikpat jūtīgi necenšas izprast, kā jūtas tie cilvēki, kas tos ziedus, diemžēl, neapspriežot to ar Aelitas kundzi, dāvināja skolotājām (neiedziļinoties - vai cieņas izrādīšanai, vai pasakoties par kaut ko, vai tikai sava prieka pēc, lai iepriecinātu arī skolotāju), bet pēc tam saņēma pārmetumus par cūcīgu rīcību. Nu tomēr vēlreiz uzsvēršu savu viedokli, ka dāvināt ziedus kādam vai nedāvināt - tā nevar būt cūcība vai nožēlojama rīcība. Tāpēc nevajag mētāties ar tik smagiem vārdiem. Diskusiju par to, kam ir pieņemami Mātes dienā pasniegt ziedus un kam varbūt nav pieņemami - to jau varēja ierosināt, bet ne bārstīt šādas replikas. Tā vairs nav sava viedokļa izteikšana, bet, kā jaunieši mēdz teikt - "klajš uzbrauciens" bez vainas vainīgiem.

Pievienots 10. May 2009 16:28
Personīgi es šo diskusiju uztvēru mazliet savādāk.
Bet jūsu nostāja man ir skaidra, vienkārši, tā replika mani tik ļoti neaizskāra
C
Pievienots 10. May 2009 17:34
Nu ja lai tad bērni kapu svētkos arī nes ziedus.... Zaļā ceturdienā zaļumus....un dienā kad peminēsim kritušos nesīsim ziedus skolotājiem
Pievienots 11. May 2009 14:30
Pirmkārt - lieciet mieru manai meitiņai, jo viņa nebija vienīgā bez ziediem un man nebija problēmas paskaidrot viņai šo situāciju.
Otrkārt - es negaidu ka kāds man prasīs atļauju pasniegt vai nepasniegt ziedus. Taču tas bija publisks pasākums, kurā bija iesaistīti BĒRNI un attiecībā pret "aizmirstajiem " bērniem pieaugušo rīcība bija cūcīga (lai kā tas kādam arī nepatiktu).
Treškārt - es painteresējos pie saviem īru radiem (īrijā dzīvojošas anglietes, strādājoša pirmsskolas iestādē par skolotāju) - nu netiek pedagogi, audzinātājas Mātes dienā no audzēkņu puses sveiktas ar ziediem...Domāju, ka vienai kategorijai ļaužu rodas nepatika pret manis rakstīto, jo gribas viņiem būt pārākiem par citiem, uzmanības centrā un ļoti sāpīgi ja kāds mēģina piespiest vismaz aizdomāties ka tā nav.
Ceturtkārt - īsti neesmu sapratusi, kuri ir tie nevainīgie, kam esmu uzbraukusi. Kurš te ir tik nevainīgs? Vienīgie nevainīgie ir bērni. Acīmredzot Dz. Ābola tā arī nav sapratusi, ka es runāju par pieaugušo bezatbildību pret citiem bērniem. Un ja jau pieauguša cilvēka bezatbildību pret bērniem var attaisnot un t

Pievienots 10. May 2009 21:29
Ko tu salidzini Iriju ar Lv,tur tak pavisam cita kultura utt,man pazinas ar dzivo Irija,viniem tur skolina nav tadas z-svetku balles ka mums berneliem utt,tagad Tev gribas vainot tagad citus vecakus par to kad nepateica lai puki panem lidzi,nu tak nomierinies un nakamreiz panem klepi ar pukem,ja jau tevi tas tik loti satrauca
Pievienots 11. May 2009 12:58
Patiesībā Jūsu sašutums par to, ka es mēģinu lietas salikt pa "plauktiem" manī izraisa smaidu. Neiecietība pret līdzcilvēku atklātu nostāju un uzdrošināšanos izteikt viedokli un aizrādīt, lai sākat domāt par līdzcilvēkiem, jo sevišķi bērniem, izraisa tādu negatīvu strāvojumu...Žēl, ka pieaugušie ir tik akli un ietiepīgi atsakās saskatīt temata galveno jēgu - bērnus.
Pievienots 11. May 2009 19:24
mūsu bērnu dārzā pasākumā viena māmiņa pati pasniedza puķes savu bērnu "audžu mammām" manuprāt tas bija jauks žests. mēs pārējās pievienojāmies ar aplausiem...
Pievienots 11. May 2009 14:04
Man skolotājās un audzinātājas NAV audžumamas,audžu mamma ir audžu mamma,vai paskaidrot kas ir audžu mamma????
Pievienots 11. May 2009 14:16
Domāju, ka nevienam nav jāpaskaidro, kas ir audžumamma, bet laikam jāpasakaidro, ka situācijās, kad kāds vārds vai jēdziens tiek ielikts pēdiņās, tas nav jāsaprot tiešā, burtiskā nozīmē, bet gan kā pārnestā nozīmē lietots apzīmējums. Atvainojos diskusijas autorei, ka iejaucos ne par tēmu.
Pievienots 16. May 2009 15:42
Man šodien 4jābūt dārziņā uz  to māmiņdienas pasākumu
Tā kā esmu 37/38nedēļā..Ceru,ka ilgi tas pasākums neturpināsies,jo uz tiem maziem beņķīšiem nevarēšu ilgi nosēdēt..
Pievienots 11. May 2009 14:36
Patiesību sakot tas ir jauks pasākums. Ceru, ka izņēmumkārtā kāds būs parūpējies un sagādājis Jums ērtāku sēdvietu
Pievienots 11. May 2009 19:30
Bij Ok..Tur bija lielie krēsli ar,vai pa brīnumu,vai pirms tam vnk nemanīju tādus...Viss bij forši,un pažēloja laikam mani,ilga tik pusstundiņ..Bet visumā peka bij malace
Pievienots 11. May 2009 19:32
  1. « 
  2. 1
  3. 2
  4. 3

LAPAS KARTE