Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.5/5
    Inta Linde

Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Acīmredzams cilvēku bankrots

Dzīvojam laukos un parasti esam krietns pulciņs mājinieku, reiz iebraucām pakaļ radiniekam kādā citā lauku sētā. Pagalmā nevienu neredzēja. Saimnieks, iznāca no mājas, to aizslēdza un septiņgadīgais Raivo spēra ārā to, ko  vērodams bija izsecinājis: "Klausies, tev mājās ir cilvēku bankrots?" Piedalies OKTOBRA joku konkursā! Balva - vairāk kā 50,00&

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Vecāki ārzemēs

Bernu pabalsts!!!!

Sveiki! busu pateiciga par jebkadu informaciju sakara ar berna pabalstu..
Esmu interneta lasiju visadu informacciju bet vienalga esmu nesapratne..
es dzivoju Irija,gaidu berninu nu jau 7 menesi,bet man ir ari delins Latvija...
Dzivoji Irija tikai 6 menesus un so laiku nebiju stradajusi,bet centos atrast darbu...net neka...
Tagad gatavojos bernina piedzimsanai....
Man ir ari draugs,bernina tetis un vins seit strada jau 3 gadus un dzivo..
Oktobri pirms bernina dzimsanas esam nolemusi appreceties..
Velejos uzzinat kads pabalsts man pienakas un vai vispar pienakas jo neesmu seit Irija stradajusi..
Un vai pec kazam no vira puses varetu kaut kas pienaktos,jo vins ir maksajis nodoklus jau 3 gadus..
Busu loti pteiciga par kadu informaciju...

Ievietots 22. Sep 2012 13:30

Ieraksti komentāru
Secība:

Nenosaukts lietotājs

sveika! tev pienakas bernu nauda negimusajam bernam, un vari nokartot ari bernam kurs ir latvija, bet atsakies no latvijas bernunaudas pirms piesakies irija... un tev ar draugu ka dzivojat kopa, un ir divi berni, jo viens ir lv pienakas FIS... un lai nokartotu FIS nemaz nevajag lai jus abi butu salaulajusies..... es pati ari dzivoju irija ar meitu un puisi...
Pievienots 22. Sep 2012 13:57

Atbildēt komentāram

Ka var nokartot so berna naudu vel nedzimusajam mazulim? kurman jaiet ir? Dublina tiesi uz kuru iestadi?
Delinam Latvija velos atstat berna naudu,lai Latvija maksa..
Bet sim toposajam mazulim kartosu berna naudu seit Itija..
un cik liela berna nauda butu delinam Latvija ja atteiktos no Latvijas bernu naudas..?
Pievienots 22. Sep 2012 14:51

Nenosaukts lietotājs

tu newari nokartot bernam bernu naudu kamer berns naw piedzimis, pec tam...
ja tu atteiktos latvija un kartotu te, butu 140 eiro menesi... 
jus dzivojat dublina, ja ne, tad visu var nokartot pilsseta kura jus dzivojat... socialaja dienasta...
Pievienots 22. Sep 2012 17:17
nu ja vairak jau ir neka lv-8ls menesi...
Bet ja izdomaju pec kada laika braukt uz Lv pavisam vai Irijamaksatu turpmak ari berna naudu delinam?
Pievienots 22. Sep 2012 20:02
Nee, jums ir jaatsakaas no Iirijas pabalsta un atkal jaapiesakaas uz LV pabalstu.
Pievienots 23. Sep 2012 11:52
Un kas man ir jadara vai akarto lai sanemtu pabalstu par so vel nedzzimuso berninu?
Pievienots 22. Sep 2012 14:07

Atbildēt komentāram

Nenosaukts lietotājs

tev jagaida kamer mazais piedzimst un tad... jo tas FIS ir ka gimenes pabalsts.....​
Pievienots 22. Sep 2012 14:15

Atbildēt komentāram

uzliec google.ie child benefits un atradīsi citizen information visu kā nokārtot, bērnu pabalsti varēsi nokārtot kad bērns būs piedzimis. dekrēta nauda Jums nebūs ,jo īrijā neesat strādājusi. Kad bērniņš piedzims pie slimnīcas ir kantoris kur kārto dzimšanas apliecību,pēc tam atsūta PPS NUMURU un tad ej uz sociālajiem paņem CHILD BENEFIC formu aizpildi un nodod.

FIS 
Family Income Supplement
 var kārtot Jūsu draugs. informācija turpat citizen information lapā. TAS IR PABALSTS UZ KURU VAR PRETENDĒT PERSONA KURA OFICIĀLI STRĀDĀ UN NE MAZĀK KĀ 19 STUNDAS NEDĒĻĀ.Tur mājas lapā jāizpēta kas un kā jo viņi rēķina ģimenes ienākumus un cik ģimenē cilvēku, pēc tam piemaksā starpību līdz ģimenes iztikas minimumam,

Ja draugam alga normāla tad kamēr esat 2 diez vai FIS varēsit saņemt, jāgaida kad bērns būs piedzimis un jākārto PPS numurs un ja no Latvijas dēlu ņemsiet uz šejieni tad arī PPS numurs jānokārto viņam un 4 cilvēku ģimenei jau tā piemaksa var būt paliela.
 Ja dēliņš paliek Latvijā tad atteikties LV bērnu naudas un prasīt par viņu te ir riskanti, jo viņi sūta dokumentus kur jānorāda skola, bērnu dārzs vai GP Īrijā un ja viņš te reāli nav tad var sanākt nepatikšanas.Tur gan juristiem jāprasa, jo esmu lasījusi ,ja vecāki te strādā tad var saņemt bērnu naudu par bērniem te ,ja atsakās no LV pabalsta, bet praktiski viņi kontrolē vai viņš te ir .
Pievienots 23. Sep 2012 03:03

Atbildēt komentāram

taa nu gan nav, ka par beernu LV sheit iirijaa pabalstu nemaksaa. LV likumdoshanaa ir rakstiits, ka beerna pabalstu izmaksaa taa valsts, kuraa STRAADAA un maksaa nodokljus beerna vecaaki. Jums pat pienaakas beerna pabalsts Iirijaa par beernu, kurjs ir LV. Taa kaa droshi ejiet uz sociaalajiem vai citizen information, panjemiet formu attieciigo juusu beerna vecumam, aizpildiet, savaaciet visu nepiecieshamo, kas tur tiek prasiits un suutat prom. Ja atminja nevilj, tad vajadzeeja tikai izzinju no LV skolas, ka beerns tur tieshaam maacaas un dzimshanas aplieciibas origjinaalu, kuru peec 1-2 nedeeljaam jums atsuutiis atpaklaj. No aarsta izzinja nepiecieshama tikai tad, ja beerns ir invaliids vai ar kaadaam iedzimtaam kaiteem. Buus kaads laicinja jaapagaida, jo kameer savaac un apstiprina visu informaaciju var paiet pat 3-6 vai vairaak meeneshu, toties naudinju sanjemsiet no datuma, kad aizsuutiijaat pieprasiijumu uz pabalstu. 
Peec tam regulaari (man t.i apmeeram 1x 3 meen.) sanjemsi veestuliiti, kuru vajadzees (tavam, ja straadaasi, vai viira) darba deveejam parakstiit un apziimogot, ka joprojaam STRAADAA, atrodies Iirijaa un maksaa nodokljus. Tas nepiecieshams lai nebuutu kraapshanaas, ka vecaaki jau sen ir izbraukushi no valsts, straadaa un maksaa nodokljus citaa valstii, bet Iirija joprojaam maksaa pabalstu.

Par juusu veel nedzimusho beerninju ir taa kaa sheit jau meitenes aprastiija. Viss tiek kaartots peec beerninja dzimshanas. Mums slimniicaa jau pirms izrakstiishanaas iedeva aizpildiit visas formas lai sanjemtu beerna pabalstu un PPS nr.
Pievienots 23. Sep 2012 11:50

Atbildēt komentāram

man no GP prasīja apstiprinājumu ka bērns ir Īrijā , jo bija jaunāka par 3 gadiem un bērnudārzā negāja. bija varianti vai nu bērnudārza adrese, vai GP apstiprinājums ka bērns ir pie viņa pierakstīts un kad pēdējo reizi redzējis un zīmogs. man šādus piprasījumus sūta ik pa 6 mēnešiem. no darba vietas izziņu ka strādāju gan nav prasījuši ,jo galu galā pēc nodokļiem redz.
Pievienots 24. Sep 2012 00:25
Paldies visiem par so tik izsmeloso informaciju...
Pievienots 23. Sep 2012 12:31

Atbildēt komentāram

ja un vel kas..
Vai tad seit neskatas kurs tev bernins ir?
 Pirmais vai otrais?
Un savadaka summa ir?
Vai ari seit neinterese vai tev Lv ir bernins,bet vins nedzivo seit?
Pievienots 23. Sep 2012 12:37

Atbildēt komentāram

Aktuālā rubrika: Gudrības ģimenes veselības stiprināšanai

LAPAS KARTE