Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 5/5
    Liiga Priede

Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Nepaklausīgo māsu - pie ķīniešiem

Liene (4,5 gadi) bar mazo māsu (1 gads 2 mēneši): "Ja Tu vēl niķosies, atnāks onkulis un aizvedīs tevi tālu, tālu - pie ķīniešiem!" Piedalies DECEMBRA joku konkursā! Balvā krāsaini LEGO DUPLO® mīļdzīvnieciņi pašiem mazākajiem Ļaujieties brīnišķīgiem piedzīvojumiem dzīvnieku karaļvalstī. Šis atrakt

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Slepenās sarunas

Krāpniece...

Berns neiet uz toleti.

Saksu ar to ka man bija smagas dzemdibas, dzemdeju 15 stundas. Kad pienaca spiesanas laiks man nebija speka pat pacelt roku kur nu vel bernu izpest. Gala rezultada berns iespruda. Arsti gribeja vilkt lauka ar stangam - knaiblem, jeb ka vinas tur sauca,pret ko es biju kategoriski pret,teicu man vienalga tada gadiju,lai cig smaga operacija un cik tas maksas, tad lai taisa keizargriezienu. Beigas nonacam pie lemuma palidzet man ar vakumu,pec tresa meginajuma un bernam zilu galvu, mazule piedzima.
Tgd kad meitai ir jau 3 gadi. Arsti saka ka vinai ir aizsture, bet vina izsaugsot no ta un tas neesot nekas briesmigs.
Aizsture ir jutama, jo vinai ir tris gadi, bet vel neruna teikumos. Tikai atseviski vardi, mamma, tetis, Ome, Suns, Garshigs, Fui utt.
Jau ilgaku laiku censos iemacit bernam iet uz toleti nokartoties. Pamperus mes neliekam vairak,bet vina cura bikses un slapjums vinai netrauce,stastam vinai ka jaiet uz toleti, bet bez rezultatiem. Sodien sapratu ka vina tomer jut ka grib churat, jo pirms churasanas miknajas un diselejas pirms piecura bikses. Uzliku uz poda, plauj ta it ka sistu nost un nechura, tad atstaju vinu vienu un dzirdeju ka berns atslabinajas un pachuraja. Bet atkal un atkal vina kaka un chura bikses. Jautajums, ko man darit??? Likt vinai pamperus??? Dod pa dibenu??? Statsits jau vinai visu laiku tiek ir jachura podina utt. Ka lai ieskaidro bernam ka jaiet uz toleti.

Ievietots 9. Jun 2012 23:01

Ieraksti komentāru
Secība:

Alises mamma

GALVENAIS NESATRAUCIES PATI.
protams pēc visa tava uzrakstītā var saprast ka tev nav viegli, bet atceries. tu taču neesi tāda vienīgā, jo tev bērniņš ir atšķirīgs, ja tā drīkst izteikties, un būs.
pirmkārt, izrunā to visu ar dakterīti savu, tad pakonsultējies ar mammām kam arī ir tāda problēma, un appbruņojies ar pacietību.
un vispār ar lielu darbu panāksiet daudz, ko, vēl jau viņa maza, un droši vien ka iemācīsies, ko un kad vajag darīt.ir taču bērni kuri daudz lielāki un ar tādām pašām problēmām.
Pievienots  9. Jun 2012 23:13

Atbildēt komentāram

abrakašvabra

un kā pašai ar aizturi? ja reiz neproti par vārdu "tualete" uzrakstīt?
Pievienots 10. Jun 2012 09:57

Atbildēt komentāram

Saulesstariņš

Māmiņai ir problēma ar bērniņu un var just, ka nav viegli, bet tev nav kauna aizrādīt par vienu kļūdainu burtu?!? Izskatās, ka bērnu tev nav un kaut kāda iejūtība arī ir sveša vai ne?

Starp citu, teikumus jāsāk ar lielajiem burtiem un vārdu 'pat' raksta ar 't' nevis 'r'. Atradusies latviešu valodas skolotāja
Pievienots 10. Jun 2012 10:30

abrakašvabra

pati autore ir atteikusies no pienācīgas dzemdību aprūpes ar ārsta izvēlētām procedūrām un, acīmredzot, tāpēc tā ir sanācis. bet pati taču saka, ka ārsti apgalvo, ka viss būs labi un attīstība izlīdzināsies. tas it kā būtu galvenais, lai tā notiek. tikai žēl, ka māti nekas vairs neizmācīs - īsti nepieprotot pat dzimto valodu, nez kāpēc iedomājas, ka dzemdību laikā var ārstus mācīt, žēl.
Pievienots 10. Jun 2012 11:07

Saulesstariņš

Ka tik kāda iespēja uzdirst un kaut kur iekost, nu īsta latviete esi, ne? Stāvēji klāt viņas dzemdībās, ja zini visu precīzi ko vajadzēja un nē? Vai arī esi baigā doktore varbūt? 
Arī ārsti nav nekādi dievi, lai zinātu, kas vislabāk konkrētā situācijā, tikai cilvēki. 

Teikumus joprojām jāsāk ar lielajiem burtiem, ja pati to nemāki, kāpēc iedomājies, ka citus vari mācīt?

Apriebušies šitie gudrie mācītāji un skolotāji, kuru vienīgais dzīves mērķis ir tupēt sociālajos tīklos, sijāt forumus un piesieties un dirst (nebaidoties šāda vārda), kur tikai iespējams, jo varbūt viņus kāds pamanīs, kamēr pašu dzīvēs nav vispār ne kādas teikšanas. Nožēlojami.
Pievienots 10. Jun 2012 13:05

abrakašvabra

pati jau viņa pateica, ka atteicās no ārstu ieplānotās dzemdību gaitas.

vārds "nekādas" rakstās tā kā es to te uzrakstīju.
Pievienots 10. Jun 2012 20:10

Krāpniece...

Ka butu ar realu padomu - palidzibu??? Nevis nosodishanu un mekleshanu pareizrakstibas kludas??? NO ARSTA IEPLANOTAS DZEMDIBAM NEESMU ATTEIKUSIES,DZEMDIBAS NEBIJA PLANOTS ARTIEM, KA BERNS PALIKS PUSCELA KONSULTEJAMIES UN RIKOJAMIES. Kapec tu doma visu laiku to sliktako???
Pievienots 10. Jun 2012 20:22

Saulesstariņš

Tāpēc, ka viņai ir nožēlojami garlaicīga dzīve, bez bērniem un teikšanas tajā, gan jau arī par kaimiņiem visu zina un labo izrunu Mīļā, atrodi kādu nodarbi reālajā dzīvē:d
Pievienots 10. Jun 2012 21:23

ļotijauniņā

Māte pati ļoti labi zin, kas ir vislabākais viņas bērnam. Tikai sieviete bez bērniem var to mēģināt apšaubīt, kā arī piedalīties fouma diskusijā, kā "Valodas Kļūdu policija".
Pievienots 27. Jun 2012 10:01

zaica

vnk juus esat beernu satraumeejushi ar to podu un viss...pashi vainiigi...saku no pieredzes...
beernam NEDRIIKST aizraadiit,ka vinjsh ir saslapinaajis bikses vai piekakaajis...esi padomaajusi,kaapeec beerns tik ljti cieshas??????? taapeec,ka beernam ir bail,ka atkal nepieliek bikses un vecaaki uzreiz lamaas vai kaa tu saki - sitiis pa dibenu, kas vispaar ir peedeejais stulbums...
mums beerns jau normaalaa vecumaa saaka iet uz poda,bet tas ir normaali,ka veel kaadu laiku taisa biksees,bet mees to nesaprataam un peec 10 bikshu piechuraataam reizeem,saakaam aizraadiit,kaaapeec neiet uz poda,peec tam beerns vispaar saaka ciesties...
ja beernam sanaak shmuce,IR JAATUR MUTE CIET,mieriigi viss jaanomaina,jaanomierina beerns,ka taa nejaushi sanaaca un viss...kad beerns jutiisies droshi,pats saaks iet uz poda un viss...un arii uz poda nedriikst ar varu seedinaat,ja beerns pasaka nee,tad nevar spiest,hotj biksees churaa...
podinjmaaciiba ir vnk vecaaku pacietiibas probleema,nevis beernu probleema...
jaanjem veeraa arii tas,kaa notiek beernu attiistiiba...solis uz priekshu,tad vienaa briidii solis atkal atpakalj un taa,kameer aiziet...
Pievienots 10. Jun 2012 10:46

Atbildēt komentāram

Krāpniece...

Paldies par padomu.noteikti meginasim ko mainit
Pievienots 10. Jun 2012 20:19

fifaa

Par to spiešanu uz poda "zaicai" taisnība... Man vīrs vecāko dēlu apm. 1g. vecumā ar varu kādu brīdi paturēja uz poda, kaut es desmitiem reižu biju teikusi, lai tā nedara... un ar to bija viss... kā bērns ieraudzīja podu rokās, tā laidās prom pa gabalu... tikai 1.9g. vecumā beidzot sāka curāt podā, bet arī tikai stāvus, jo sēdēt bija bail un vēl diezgan ilgi kakāja biksēs... Sēdus podā curāt iemācijās tikai dārziņā kopā ar citiem bērniem...
Pievienots 10. Jun 2012 11:01

Atbildēt komentāram

mazā pele

vaina varbūt nav bērnā, bet Tevī. Nu nedrīkst tā ieciklēties uz podu, itkā tas būtu dzīves galvenais uzdevums. bērniņš pats ar laiku būs tam gatavs. un kur nu vēl doma dot pa dibenu? aptrakusi, vai? un 15 h dzemdībās ir sīkums, pamēģini dzemdēt 24 h kā es, cita domāšana būs!
Pievienots 10. Jun 2012 12:38

Atbildēt komentāram

nezodziet burkaanus:)

man arii pirmais deelinjs piedzima ar vakumu,arii bija uz pakausiisa ziluminjs,bet viss paargaaja,man vienkaarsi mazais bija ljoti liels un gars.viss jau ir atkriigs kaadaa  vecumaa tu saaki likt uz poda,jo ja saak likt peec iespeejas mazaaku tad ir vieglaak,peec tam ir gruutaak.es vinju saaku likt 6men uz poda,jo zinaaju kuraa laikaa vinjs kakaa,ar curaasanu pats saprata ka to arii vajag podaa.deelinjam  bija pirmaa dzimsanas diena un vinjs nezinaaja kas ir pampers pa dienu,vajadzeeja tik ai pa nakti,
Pievienots 10. Jun 2012 15:31

Atbildēt komentāram

... ... ...

Par to, ka ārsti netaisīja ķeizaru - vari arī vairs nečortoties. Ja bērns jau ticis tik tālu, ka iesprūdis, tad atpakaļ viņu izraut caur vēderu nevarēs vis, tikai ar knaiblēm vai vakuumu izvilkt (un iesprūst bērni mēdz arī pie ātrām dzemdībām, tas nav rādītājs). Tīri fiziski nereāli - tad būtu jāņem ārā ar visu dzemdi, dzemdes kaklu - viens ir tas, ka neviens ārsts bez nāves draudiem mātei & bērnam tādu operāciju netaisīs, otrs - pati nezvai to gribētu.Un 15h  nav nekādas "pārāk ilgās"dzemdības - tā ir daudzām, cits jautājums - kādēļ tik smagas sekas - ārstu kļūda, fiziskas problēmas, ut.t. Tā ka - cepties par pagātni nav vērts, ir jādomā tikai - kā palīdzēt bērnam.
Ja gribas palīdzēt attīstībā - ir jāiet, jāsadarbojas ar neirologu, rehabilitologu, varbūt osteopātu, logopēdu. Jādod vitamīni, ja vajadzīgs.
Un ar podu - neuzmākties. Ja bērns 1reiz dienā atgādinot un/vai uzliekot uz poda neko nedara, nesaprot - nav jēgas viņu sodīt. Tas viss ir no nervu sistēmas atkarīgs, ja cilvēks fiziski nejūt, ka drīz čurās, ta no mātes aizrādījumiem just nesāks. Pamācīt runājoties - cita lieta. Iet kopā uz tualeti un stāstīt, ka tā visi lieli cilvēki dara, ka meitene arī jau drīz būs liela un smukāk būs, ja arī ies uz podu. Ja drīz ir doma laist dārziņā - tad var cerēt arī uz "bara instinktu". 
Pievienots 10. Jun 2012 17:44

Atbildēt komentāram

... ... ...

Ā un spriežot pēc pašas rakstības (nenosodu - visi cilvēki nav vienādi un visiem nevar būt viss viegli apgūstams, tāpat kā visiem nav perfektas ausis vai perfektas kājas)- iesaku noskaidrot, kā pašai bērnībā gājis ar runāšanu teikumos un - kad ir beigušās slapjās bikses. Un par bērna tēvu arī. Jo tas iedzimst. Varbūt pat nav sakara ar dzemdību traumu
Pievienots 10. Jun 2012 17:48

Krāpniece...

Labs vakars!

Dzemditu stastu uzrakstiju lai Jus vairak varetu saprat mani un izlidzet ar padomu, nevis ka es jums tgd sudzos,ka es rezd 15 stundas dzemedeju un kaiminu sieva 3 studas
Par piedavato dzemdibu aprupi pasi varat palasit visadu maminu stastus kas pazaudejusi savus mazulishus. (viena no ta mana draudzene,kurai nomira meitina pec 3 stundam,jo arsti ar knaiblem saspieda par daudz galvu.)
Un tas ir tikai normali,ka pashi nonakat tada situacija, tu gribi macities no citu kludam,normali ar arstu izrunajam, kapec ne ar stangam un kapec nevar keizaru taisit, pec konsultacijas man palidzeja ar vakumu. (punksts)
Par pareizrakstibas kludam, kas man te aizradija,nu lai jau,ja jums ta paliek vieglak
Es uz latvieshu valodu neiesprinkstu,iespejams to pec gadiem 10 vispar aizmirsishu, jo negribesies par vairs mammam un tetiem portala ienakt
Paldies Jums kas man ieteica nomierinaties un neiesprinkt....
Noteikti ka es varbut nedaudz aizravos ar to podinu, bet man pashai trauma, ka pagajuso gadu ciemojoties Latvija, visi bakstija ar pirkstu, ka redz mans berns chura bikses utt. Es savu bernu nekauninaju, jo zinu ka es pati naktis piemeram ilgi gulta churaju un mamma mani par to sita un reizem par sodu lika slapja gulta gulet Es savai meitai nesitu, biju domajusi ar plikeshanu pa dupsi,bet ne jau ta ka sarkans dibens.
Pievienots 10. Jun 2012 20:17

... ... ...

ja pašai ilgi bija problēmas ar čurāšanu gultā - vēl jo vairāk bērna podmācībai jāpieiet ar mieru + ārsta konsultācijām. Ja no dabas nav lemtas "ātrās spējas", tad nav. Ar varu uzspiežot podu - var tikai bērns neirozēs iedzīvoties.
Es augumā nebraucu - tikai iesaku paskatīties uz tām lietām no citas puses. Nav jēgas cepties par lietām, kuras nevar novērst. Jā - ja tas ir iespējams, iet pie speciālistiem, bet savus un bērna nervus maitāt gan nav vērts. Tai skaitā - dēļ tā, ka bērns jūt mātes stresu.
Un sist vai pliķēt - ja bērns NESPĒJ, tad sodīt nedrīkst, vienīgi runāt, runāt, runāt, bet mierīgi.
Un gudros aizrādītājus pasūtīt 5 mājas tālāk. Dažiem pie visa liekas vainīgs "mātes slinkums" - ka nestaigā, nerunā. 
Jā - es neatbalstu tās mātes, kas vnk nemāca, jo "man ērtāk, ka viņš pamperā - kad visu sapratīs, pats aizies". Tā ir bērna čakarēšana un attīstības bremzēšana, bet, ja bērns NEVAR vēl, tad tur ar nekādu mācīšanu nevar tā klikš un gatavs.
Pievienots 10. Jun 2012 22:27

nezodziet burkaanus:)

dari to mieriigi,panjem peec kaadaam paaris dienaam liidz uz tualeti kad tev vajag,un seezat abas,nav jau jaakaunaas ka beerns naak liidz(nu kameer mazinjs).man piemeram vecaakajam deelinjam ir 3.5 gadi gultaa necuraa,bet vienu reizi nepaspeeja uz podu un piecuraaja gultu mazliet,vinjs protams raudaaja,bet es vinju mierinaaju un teicu ka nekas traks jau nav noticis,bet beerns jau paardziivo.taapeec labaak samiiljo taadaa reizee un staasti  ka naakamreiz noteikti paspeesi uz podinu.varbuut vinjai vienai bail iet,iedrosini vinju ,saki lai sauc tevi paliigaa.
Pievienots 11. Jun 2012 00:44

Atbildēt komentāram

Alises mamma

man meitai tagad tūlīt paliks 8 mēneši, nesen sāka sēdēt tā labi, tad nu ejam Podiņskolā-galvenais to daru dikti mierīgi, no rīta pieceļoties noteikti vajag darīšanas veikt, nu tad pavēro dienas laikā, bērnam uz poda vajaga vienā un tajā pašā laikā.
vēl varat podoties reizē pieaugušo tualetē.
un būs labi, neiecklējies, gan meita sapratīs.
Ja ir iespēja izlasi Mans Mazais 1/2012.tur ir labs raksts par poda lietu, gan viņu mājaslapā var izlasīt šo rakstu 20-22.lpp.
Pievienots 11. Jun 2012 10:06

Atbildēt komentāram

Aktuālā rubrika: Svinam svētkus!

LAPAS KARTE