Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Neatbildētie jautājumi

Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

Specialitāte: Zvērināti advokāti ģimenes tiesību jautājumos

 

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus un pārrauga nozari. Ģimenes tiesības ir viena no zvērinātu advokātu darbības jomām, kurā sniedz atbalstu laulāto attiecību, vecāku un bērnu attiecību, aizbildnības un aizgādnības jautājumos. Uzdod jautājumu par ģimenes tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam


par alimentiem
2014.gada augustā šķīru laulību ar savu divu bērnu tēvu. Laulību šķirām pie notāra, vīrs vēlējās maksāt bērniem valstī noteiktos minimālos alimentus. Laiks ir pagājis, minimālā alga augusi, līdz ar to arī minimālo alimentu apjoms. Taču bērnu tēvs neliekas ne zinis un turpina maksāt alimentus mazākus nekā minimālie alimenti, kurus dotajā brīdī noteikusi valsts. Kā man rīkoties, lai varētu dabūt vismaz minimālos alimentus?

paziņojumu par elektroniskā dokumenta saņemšanu
labdien. sakiet, lūdzu, kā ir jāraksta paziņojums uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai par elektroniskā dokumenta saņemšanu?

Uzturlīdzekļu piedziņa
Labdien, kad biju 4 grūtniecības mēnesī, iepazinos ar vienu vīrieti, jo bērniņa tēvs lūdza lai taisu abortu un tikās arī vēl ar citu sievieti. Sākām dzīvot kopā un kad jau bija pienācis dzemdību laiks arī viņš tajās piedalījās, jo uzskatīja, ka bērniņš ir viņa, dzimšanas apliecībā kā tēvs tika ierakstīts satiktais vīrietis. (bio-tēvam pat neko nepajautāju, jo biju ļoti dusmīga uz viņu- varbūt tā bija mana kļūda). Pēc kāda laika paliku atkal stāvoklī un kad bija jau 5 grūtniecības mēnesis, mēs apprecējāmies, taču laulība ilga vien 6 mēnešus, jo ex-vīrs tikās ar citu sievieti un beigās izmeta mani un meitas uz ielas, aizbraucu dzīvot pie mammas. Ex- vīrs uzmeklēja bio-tēvu vecākajai meitai un lūdza, lai viņš uzņemas rūpes par savu bērnu, uz ko bio-tēvs atbildēja, ka rūpēsies, apciemos, taču savu uzvārdu nedos. Pēc kāda laika ex-vīrs sāka tiesas darbus sakarā ar to, ka gribēja man atņemt mūsu kopīgo meitu un gribēja, lai viņš vairs nebūtu ierakstīts vecākās meitas dzimšanas apliecībā, jo vinš uzskatīja, ka es to esot panākusi ar viltu. (es vēl tad biju precēta, mūs izšķīra Tiesa). Tiesā viņš zaudēja un līdz pat šai dienai ex-vīrs ir ierakstīts vecakās meitas dzimšanas apliecībā kā tēvs. Vecākajai meitai tad ir 5 gadi, alimentus protams, par viņu viņš nemaksā, jo uzskatot, ka par svešu bērnu viņam nav jāmaksā, par bio-meitu maksā regulāri. Tad nu man ir jautājums, vai ir kāda iespēja vecākās meitas dzimšanas apliecībā ierakstīt bio tēvu, kaut arī viņs pats to nevēlas? Ko darīt? paldies

 

LAPAS KARTE