Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Sanita Cvetkova

  Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Desmit sievietes, trīspadsmit bērni un vienas dabiskas dzemdības

 • 21.03.2013 12:52
  Ieva Hertel teica:

  Nu te vienmēr būs vieta diskusijai, ko mēs uzskatam par "dabiskām dzemdībām".

  Mans uzskats tomēr ir, ka nedabisks ir tikai ķeizargrieziens, pārējais ir palīdzība bērnam un/vai sievietei.

  Mans gadījums ir interesants - 3 bērni.
  Vecākais - kontrakcijas sākās strauji un pēkšņi no rīta ar knapi 5-4 min intervālu. Kad tiku līdz slimnīcai izrādījās, ka viss ir atvēries līdz pusei. Augļūdeņi paši nenogāja un man viņus pārdūra kad pēc laika. Pašas kontrakcijas nebija tik sāpīgas, bet man nenormāli sāpēja mugura... vienā brīdī tas palika neizturami un man tika izdarīta epidurālā anestēzija. Tiklīdz viņa iedarbojās es sapratu, ka man tirpst abas kājas un kā vēlāk atklājās, šīs sāpes bija radījusi ļoti veca muguras trauma (izslīdējuši skriemeļi), par kuriem biju aizmirsusi.
  Tomēr - dzemdības bija ātras un ar visu to, ka ieilga, jo dēls bija pielicis elkoni pie auss, nebija nekas neizturams.

  Otrās - gluži kā pirmo reizi viss sākās pēkšņi un negaidīti, tikai šoreiz ūdeņi nogāja paši. Kad tiku līdz slimnīcai sapratu, ka īsti nejūtu kontrakcijas. Tas ir - viņas it kā ir, bet es neko nejūtu. Pēc stundas ārste konstatēja, ka viss ir atvēries, bet kontrakcijas ir par vāju, lai kaut kas notiktu. Man iedeva vieglu stimulantu un pēc 20 minūtēm piedzima mana vecākā meita. Kas attiecas uz muguru - grūtniecības laikā dzemde bija novietojusies tuvāk skriemeļiem un es atceros stiepjošu sajūtu visu grūtniecības laiku. Izrādās meita nedaudz ieriktēja skriemeļus vietā, līdz ar to arī mugura vairs tik ļoti nesāpēja.

  Trešās bija visīpatnējākās - nogāja ūdeņi, tiku līdz slimnīcai un... neko nejūtu. Atceros, ka arī daktere brīnījās, jo viss atvēries, bērns var dzimt, bet es tur sēžu un vīlēju nagus un man ne silts ne auksts. Man atkal iedeva mazu tabletīti un pēc 10 minūtēm mana jaunākā meita bija klāt (ar knapi divu kontrakciju starplaiku).

  Es teiktu, ka visi mani bērni ir dzimuši dabiskā ceļā... bet kā jau teicu, šeit vienmēr būs vieta diskusijai cik un kas ir dabisks

 • 21.03.2013 13:41
  Liāna Dace Muižzemniece teica:

  Esmu pateicīga ārstiem, ka izlēma par labu stimulēšanai, kontrakcijas bija jau ilgas un ļoti sāpīgas, likās, ka atslēgšos, bet 3h laikā nebija ne par cm(atbraucot bija laikam tikai viens cm) vairāk kā bija, tad sāka stimulēt, un pēc stundas jau mazā bija klāt
  es gan ceru, ka nākošajā reizē man viss notiks normāli.

 • 21.03.2013 14:32
  sisiite 27 27 sirdspuke teica:

  paga paga, kaads sakars te, ja augluudenjus pardur tad dzemdiibas nav dabiskas..sviests..vo dabiskas nav, tad ja tu izvelies pati keizaru, tev dakteris noziimee uz keizaru, vai tiesaam peedeejaa mirklii tevi uzliek uz galda un taisa keizeru..bet kaut ko taadu pirmo reizi dzirdu, ka pardurot augluudenjus manas dzemdiibas buus nedabiskas..sviests

 • 21.03.2013 14:58
  Tā pati ES :)) teica:

  Es neuzskatu,ka stimulēšana būtu kaut kas nedabisks. Piekrītu,ka tā ir palīdzība mātei! Man bija 6 cm atvērums, mocījos 4 stundas un bija atvēries tikai viens centimetrs. Nu ja nestimulētu, tad jau es tur mocītos ilgi,ilgi...Pastimulēja un tāpat piedzemdēju kā jebkura cita sieviete!

 • 21.03.2013 15:26
  Laura Vecgrāve (Tabūna) teica:

  Man ir dusmas par visiem šitiem dabiskuma faniem, kas ne uz mirkli neiedomājas, kāda bija sieviešu un bērnu mirstība tolaik, kad visas dzemdēja dabiski... 

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. »


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE