Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Pēc 9.klases vidusskolai teicām nē!

Emuāri | Izglītība

Pēc 9.klases vidusskolai teicām nē!

Pēc Āgenskalna ģimnāzijas (9. klases) sapratu, ka meitai iet uz vidusskolu nav īsti jēgas. Lai gan meita mācījās labi, nolēmām iet uz RTT un, godīgi saku - es kā mamma nenožēloju, un galvenais - meita ir apmierināta.  Mums gan nav paveicies ar klases audzinātāju un matemātikas skolotāju, bet mācības, manuprāt, ir jēgpilnas. Viens gan ir skaidrs - beidzot vidusskolu, tu vēl nekas neesi, un, ja nav naudas augstskolai, tad vari iet strādāt uz lielveikalu...

Beidzot tehnikumu, būs izglītība un profesija, būs iespēja iekļauties darba tirgū un turpiāt mācības. 
Bet, kopumā skatoties uz mācību iespējām pēc 9. klases, ir ļoti vāji. Protams, tas ir tikai mans viedoklis.  

Pieteikties par sekotāju

Pievienoja: Dace Veita
Raksts publicēts 1. aug 2011 16:05Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.

 • 01.08.2011 23:10
  dzēsts lietotājs teica:

  Nnnu vispār jau nepiekrītu. Darba tirgū - protams - tas labi atalgotos darbos nav vajadzīgi darbinieki ar sīku "perdeļu" valodu. Vismaz latviešu valodas nodarbībās iemāca, kā pareizi uzrakstīt lietošķus dokumentus. Tas protams nav visur bet lielākajā daļā ir. Arī attīsta literāro valodu, kā arī var iemācīties svešvalodas - angļu un noteikti ka vēl kautkādas valodas. Ok ja negrib mācīties vidusskolā - ir iespēja arodvidusskolā mācīties. Tas ir vērtīgāk. Bet nu uz tehnikumu - jēga tad kāda? Runā kā pirmklasnieks. Pietam lielā mērā darba tirgū jau neskatās tikai ko tu māki vai nemāki, bet arī skatās to, cik noderīgs esi darba tirgū, kā tu runā un tā. Ok var jau iet caurules metināt un bļ*ģoties par katru sīkāko kļūdu vai vispār iet likt bruģi bet tie kas strādā ar galvām nopelna vairāk nekā ar rokām. Labi atalgotos darbos VIENMĒR būs darba intervijas. Un tas viss atkarīgs vien no vidusskolā mācītā......Tagad bez darba intervijas tāpat vien labā firmā iekšā netiksi..

  Paskaties šeit: http://ej.uz/u91m

 • 01.08.2011 23:20
  dzēsts lietotājs teica:

  ko nu tur spriedelēt - valstij ir vajadzīgi dažādu profesiju pārstāvji - kā saka - visi jau nevar būt gudri, daži ir vnk skaisti, jeb pārfrāzējot stulbi un tādi paliks strādājot padibeņu amatos.

 • 03.09.2011 20:46
  dzēsts lietotājs teica:

  Pareiza izvēle. Mūsu valstī ir nenormāli daudz studentu un cilvēku ar augstāko izglītību, kamēr darba tirgū ir vajadzīgi tehniski cilvēki ar iemaņām. Un tehnikums vai koledža ir labākā vieta, kur to apgūt. Pēc tā arī var iet uz RTU, ja ir vēlēšanās, bet darbu atrast ir daudzkārt vieglāk nekā ar augstāko tehnisko izglītību pēc parastas vidusskolas! Jo darba devēji lieliski zina, ka augstskolās lielākoties neko praktisku nemāca, tikai papīrus stumdīt pa galdu.

  Kad izvēlējos savu nākamo profesiju, diemžēl augstskolā jau biju iestājusies, līdz ar to bija par vēlu domāt par koledžu, bet tagad varu droši ieteikt: ja bērnam devītajā klasē ir kaut aptuveni skaidra profesija un to var apgūt jau vidusskolas gados - izmantojiet iespēju, darba tirgū būsiet priekšā visiem citiem!

 • 03.09.2011 20:53
  dzēsts lietotājs teica:

  --> Matīss
  Tu raksturo situāciju, kāda bija treknajos gados. Patlaban vairāk saņem reāli speciālisti (vismaz tehiskās jomās), papīru stumdītājiem jeb tā saucamajiem "organizētājiem" pārāk liela konkurence, līdz ar to aldziņas reti kur ir labas. Lai patlaban augstskolu beidzis students iefiltrētos darba vidē, viņam jābūt vai nu sakariem, vai nu ģeniāli izcilam veiksminiekam, vai arī vairāki gadi jāstrādā prakse bez atalgojuma, lai iegūtu cik necik jēdzīgu pieredzi. Kamēr, piemēram, tehniski cilvēki ar koledžas vai tehnikuma izglītību elektroenerģijā, būvniecībā, ūdens un siltuma apgādē pelna priekš LV reālu naudu.
  Latviešu valodas kurss tiek izmācīts pamatskolā. Vidusskolā ir tikai atkārtojums. Turklāt šie priekšmeti ir arī tehnikumos un koledžās! Savukārt prezentēšanas un komunikācijas prasmes vidusskolā neiemācīsies.


 

LAPAS KARTE