Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 3.5/5
    Inta Linde

    Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Liene Gudkova: Mūsu veselība mūsu rokās

Emuāri | Pārdomas par dzīvi

 Pievienot ierakstu

Pārdomas par dzīvi

Liene Gudkova: Mūsu veselība mūsu rokās
Savas sirdsapziņas dziedināšana
Fiziskā veselība pastāv roku rokā ar gara veselību. Tomēr, kas nosaka mūsu garīgo veselību: labās domas, lūgšanas, ticība vai karma? Iespējams, tā vienkārši ir tīra sirdsapziņa, kas kā sargeņģelis stāv pie mūsu pleca, atvairot nelaimes, slimības un postu. Kādam, kas cīnās ar nāvējošu slimību, mazam bērnam, kurš cieš no sāpēm un gūtās traumas, tas nešķitīs pieņemami. Tomēr dziļi sirdī cilvēki nojauš, ka pārkāpumi un nodarītais ļaunums atgriežas pie mums ar neveiksmju un ciešanu piegaršu. L. Rons Habards, iespējams, pirmais deva skaidru definīciju gan ētikas jēdzienam, gan tam, ko varam uzskatīt par grēku vai ētisku pārkāpumu. Grāmatā „Saentoloģija: Jauns skats uz dzīvi” viņš raksta:
 
Ētika – tas ir veselais saprāts.
Bet veselais saprāts ir cilvēka diženākais ierocis.
Par
neētiskumu
mēs saucam darbību vai situāciju, kurā cilvēks ir iesaistīts, vai arī kaut kādu viņa rīcību, kas ir pretrunā ar viņa ideāliem un viņa dzīves jomu augstākajām interesēm un izdzīvošanu.
Kad cilvēks izstrādā ieroci, kurš ir spējīgs iznīcināt visu dzīvību uz šīs planētas (kā tas ir noticis ar militārpersonu projektētajiem atomieročiem un zināmām narkotikām), un ieliek to noziedzīgu un neprātīgu politiķu rokās, tā acīmredzami nav izdzīvojoša rīcība.
Kad valdība aktīvi atbalsta un izraisa inflāciju, nonākot līdz situācijai, kad cilvēkus sabiedrībā apdraud depresija, tad viņas rīcība, saudzīgi izsakoties, nav izdzīvojoša.”
Šajos vārdos ir iekļauts ikvienas problēmas risinājums un tās rašanās iemesls. Dzīve sastāv no dažādām jomām – paša cilvēka individualitātes, ģimenes, grupas, cilvēces, dzīvās dabas, fiziskā visuma, garīgās pasaules un bezgalīgas pastāvēšanas, Augstākā Saprāta vai Dieva. Katra no tām pieprasa mūsu rūpes un uzmanību. Katra no tām iekļaujas laimīgas dzīves formulā. Neviens nebūs aizsargāts, ignorējot kādu dzīves daļu. Tur arī slēpjas sirdsapziņas uzdevums – uzturēt šo līdzsvaru dzīvē un aicināt uz rīcību tur, kur tā netiek veikta.
 
Mēs sodām sevi paši.
Lai arī liekas, ka tiesu sistēma un sodi ir labākais veids, kā apstādināt kāda nelietīgo rīcību, tomēr patiesais soģis ir viņš pats – viņa sirdsapziņa. Pavērojot noziedznieka rīcību mēs varam ātri ieraudzīt, ka, palikdams nesodīts, viņš agri vai vēlu pieļaus kādu muļķīgu kļūdu, kas novedīs pie paša bojāejas. Katram ir zināms kāds piemērs, kurā cilvēks, sākdams ar nelielu negodīgu rīcību, pāriet pie arvien lielākas un postošākas darbības, kas beidzas ar viņa paša un apkārtējo cilvēku bojāeju. Iespējams, dižķibeles piemērs mums norāda uz to pārkāpumu daudzumu, kas pastāvējis visā tautā kopumā, lai arī valdības vīri prognozē noziedzības pieaugumu tikai tagad. Līdzsvars, kuram vajadzētu pastāvēt cilvēku lēmumos, tika izjaukts jau sen. Savas izdevības meklēšana, pārmērīga „savējo” atbalstīšana, neskatoties uz iespēju dot darbu kādam, kurš tiešām savā jomā ir profesionālis, negodīgi darījumi uz valsts rēķina – šāda veida skandāli tika publiskoti daudz agrāk par šodienas bēdīgajiem ekonomikas faktiem. Kaut kas tika nodarīts jau agrāk, lai šodienā varētu izjust šādas rīcības sekas. Kāds, kurš nebija šīs ainas dalībnieks, iespējams, sev jautās – bet, ko varēju nodarīt es? Viens no lielākajiem pārkāpumiem ir neiejaukšanās un klusa nelietību vērošana, nedodot otram cilvēkam nekādu iespēju apzināties savas rīcības sekas un labot tās.
  
Jo grūtāka situācija, jo vieglākam jābūt risinājumam.
Kaut arī šī laika grūtības un apbēdinājumi liek mums izvēlēties radikālus soļus, aicinot uz valsts apvērsumu, aizbraukšanu no valsts vai logu dauzīšanu, tieši vienkāršākie problēmu risinājumi dod vislielāko atdevi. Tāpēc amerikāņu humānists L. Rons Habards uzrakstīja grāmatu „Ceļš uz laimi”, kura sniedz dzīves pamatus ne tikai bērnam, bet arī ļauj atgriezties normālajā pasaulē kādam, kas jau aizgājis pa noziedzīgo ceļu. Lūk, ko viņš raksta šīs grāmatas ievadā:
Tu esi nozīmīgs apkārtesošajiem cilvēkiem. Tevī ieklausās. Tu vari ietekmēt citus.
Apkārtējo cilvēku laime vai nelaime ietekmē arī Tevi.
Lietojot šo grāmatu, Tu bez īpašām grūtībām vari palīdzēt viņiem izdzīvot un būt laimīgiem.”
 
Patiesi, šī grāmata iedvesmo un atjauno jau sen zudušu cerību dzīvot saskaņā ar saviem ideāliem drošā un aizsargātā vidē. Katra nodaļa uzrunā mūs par svarīgākajiem un nozīmīgākajiem dzīves jautājumiem: kā attiekties pret bērniem, kādu valdību atbalstīt, par kādiem cilvēkiem vajadzētu rūpēties un kā rīkoties, lai dzīvotu saskaņā ar sevi un citiem. Šajās patiesībās nav nekā jauna, tomēr veids, kā tās tiek pasniegtas un izskaidrotas ir tik negaidīts un vienkāršs, ka spēj patiesi pamudināt cilvēku sākt savu dzīvi no jauna ar tīru un skaidru sirdsapziņu. Ko viņš var panākt, izmantodams šo grāmatu? Atbilde ir šajā citātā:
Ja cilvēkam ir vērtīgi mērķi un viņš tos realizē, ievērojot kaut nedaudzus šīs grāmatas likumus; ja cilvēks zeļ un plaukst, viņš noteikti šo cīņu beigs kā uzvarētājs, un, cerams, ka viņam pat mats no galvas nenokritīs.”
Kopā ar grāmatas autoru „Latvijas Dianētikas centrs” pievienojas viņa labākajam un skaistākajam novēlējumam cilvēkiem: „Tas ir mans novēlējums Tev – zel un plauksti!”
 
Anna Krumholce


lasiet vairāk:

Pieteikties par sekotāju

Pievienoja: Liene Gudkova
Raksts publicēts 7. mai 2010 16:25Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE