Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 4/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Tētis - tievs un ar matiem

Elizabete (4 gadi). Ejot no rīta uz bērnudārzu, satiekam Katrīnas tēti, sasveicinamies, pēc brīža Elizabete žēli saka: ''Es arī gribu tievu tēti un ar matiem.'' (Jāpiebilst, ka Elizabetes tēti ir apaļš un bez matiem.) Piedalies FEBRUĀRA joku konkursā! Balvā ielūgumi uz kādu no Latvijas leļļu teātra izrādēm.  Februāra jautrākais jokot

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

9. grūtniecības nedēļa
Tavs bērniņš
Veidojas mazulīša roku un kāju pirksti, viņa galva ir divreiz lielāka par ķermeni. Lai gan bērniņa dzimums ir noteikts jau apaugļošanās brīdī, ārējie dzimumorgāni sāk veidoties no 9. grūtniecības nedēļas un ir izveidojušies līdz 12. nedēļai.

Tavas sajūtas
Iespējams, nu tev vairs nav milzīgā noguruma, kas mocīja pirmajos divos mēnešos, un ir pat vairojusies dzimumtieksme! Paldies progesterona pieplūdumam, kas vairāk apasiņo krūtis, vagīnu, klitoru, darot tos jutīgākus.

Tavs ķermenis
Augstā hormonu līmeņa dēļ var asiņot smaganas vai deguns, jo gļotādu asinsvadu sieniņas kļūst trauslākas un caurlaidīgākas. Deguna gļotāda var būt pietūkusi, radot sajūtu, ka visu laiku ir „aizlikts” deguns.

Noderīgi padomi
Ja tev asiņo deguns, centies to lieki neurbināt un bieži nešņaukt; ja asiņošana bieži atkārtojas, konsultējies ar ārstu. Tāpat grūtniecības laikā noderīgi ir apmeklēt higiēnistu vai zobārstu.

Citu māmiņu ieteikumi
„Ja patlaban jūsu mājās noris remontdarbi, labāk būs, ja tajos neiesaistīsies — krāsošanas darbus labāk uztici vīram vai profesionālim, jo grūtniecēm nav ieteicams uzturēties telpās, kuras pilnas ar krāsu izgarojumiem. Protams, izņemot gadījumus, kad remontā izmantojat ekoloģiskos apdares materiālus.”

Attiecības
Pirms stāšanās grūtniecības uzskaitē, pārrunājiet ar vīru mājas dzemdību jautājumu. Latvijā gan daudzi vecāki joprojām ar izbīli klausās šādā piedāvājumā, bet tajā pašā laikā ar katru gadu to ģimeņu skaits, kas izvēlas jaunās dzīvībiņas ienākšanu uzreiz savās mājās, kļūst arvien vairāk. Tev būtu jāstājas uzskaitē pie vecmātes, kura pieņem dzemdības mājās, un kopā ar viņu jāizvērtē visi „par” un „pret” šim lēmumam. Un tad būtu īpaši vēlams, lai uz ikmēneša ārsta vizītēm tev līdzi dodas arī partneris!

Dvīņi
Topošās vairāku bērnu māmiņas ārsts izmeklē biežāk, lai noteiktu mazuļu novietojumu dzemdē, placentu, augļu augšanas un attīstības atšķirības, patoloģiju varbūtības utt.

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa
Konsultēja: Vita Začesta, Rīgas Dzemdību nama un veselības klīnikas
Premium medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Kristīne Embure-Zapoļska, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE