Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 4/5
  Violeta Fodina

  Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

6. grūtniecības nedēļa

 

Tavs bērniņš
Mazulis drīzāk izskatās pēc kurkulēna nevis cilvēkbērna - viņš ir 4 mm liels. Viņš ir apmēram zirņa lielumā. Viņam ir gremošanas sistēmas aizmetņi, sāk veidoties mute un žokļi. Veidojas vēders un krūškurvis. Sirdi var redzēt kā lielu izcilni krūškurvja iekšpusē. 5./6. nedēļā jeb apmēram 21 dienā pēc apaugļošanās sirds sāk strādāt. Sirsniņa tikko sākusi strādāt, bet ārsts to vēl nedzird. Par to nav jāuztraucas. Sirsniņa sitas 100 – 160 reizes minūtē (ātrāk kā pieaugušam cilvēkam). Veidojas asinsvadi. Ir izveidojušies četri mazi ekstremitāšu aizmetņi, kuros sāk veidoties arī nervi. Tas nozīmē, ka pavisam drīz viņš varēs kustināt rociņas un kājiņas. Bērniņam sākumā veidojas vestibulārais aparāts, pēc tam sajūtu uztvere, garša, dzirde un pēdējā – redze. 6. grūtniecības nedēļā embriju jau var redzēt ultrasonogrāfijas izmeklēšanā

Tavas sajūtas
Pat ja vēl īsti nespēj noticēt konstatētajai grūtniecībai, sāc interesēties par visu, kas ar tevi notiek un notiks turpmākajos mēnešos. Ir daudz jaunu un noskaidrojamu lietu, kas noderēs, lai grūtniecība, dzemdības un jaunais – māmiņas statuss – tev nesagādātu raizes. Ja tavā draugu lokā ir arī citas topošās māmiņas, aizsūti viņām šo grūtniecības kalendāra saiti!

Tavs ķermenis
Nezinātājs, paskatoties uz tevi, vēl nespēj pateikt, ka tu esi topošā māmiņa. Taču tu pati to visticamāk jau jūti. Var gadīties, ka šķaudot, tev var nedaudz noplūst urīna – tā ir normāla parādība, jo augot dzemde spiež uz urīnpūsli. Lai stiprinātu muskuļus, vingrinies – vairakkārt dienā savelc un atlaid vagīnas muskuļus, un tā 10 līdz 20 reizes.  Tos sauc par Kēgeļa vingrojumiem

Noderīgi padomi
Tikai tagad tu vari plānot vizīti pie ārsta – agrākā grūtniecības laikā ārsts nespēj noteikt, vai grūtniecība attīstās dzemdē, mazulīti tikai tagad var saskatīt ultrasonogrāfijā un apstiprināt, ka jau sākusi darboties viņa sirsniņa. Šajā periodā ir ļoti svarīgi uzņemt visu, kas vajadzīgs mazuļa augšanai, jo top visas orgānu sistēmas. Embrionālā perioda laikā bērniņš bija uzņēmīgāks pret ārējiem faktoriem, kas varēja ietekmēt viņa attīstību. Vairums iedzimtu saslimšanu varēja izveidoties tikai līdz desmitajai grūtniecības nedēļai, tāpēc pievērs īpašu uzmanību veselīgam dzīvesveidam un pilnvērtīgam uzturam. 

Mokies ar nelabu dūšu?
RecepteVistas zupa savārgušam kuņģim: Zupas katlā vārošā ūdenī liec vistas gaļu, šķiņķīšus vai kājiņas. Nomizo vienu sīpolu un saspraud tajā krustnagliņas. Smalki sakapā vienu ķiploka daiviņu un pusīkšķa garuma ingvera gabaliņu. Ņem saišķi zaļumu, vienu burkānu, vienu selerijas kātu. Visu sagriez un liec katlā, pievieno sāli un piparus. Kopējais zupas vārīšanas laiks — divas trīs stundas. Kad zupa gatava, vistai noņem ādiņu un sagriez to gabaliņos. 


Citu māmiņu ieteikumi
„Iesaku par grūtniecību apkārtējiem nestāstīt pārāk agri, jo tomēr pirmās 12 nedēļas ir posms, kad labāk mazāk stresa un liekas intereses no to cilvēku puses, kas ir vienkārši ziņķārīgie" 

 

Attiecības
Palūdz, lai vīrs tevi ik mēnesi nofotografē profilā. Pēc gadiem šīs bildes būs interesanti skatīties gan jums, gan jūsu atvasei! Noskaties aizraujošu un iedvesmojošu video

Dvīņi
USG izmeklēšanā jau agri var noteikt, vai ir iestājusies vienolas vai divolu grūtniecība, un ārstam šo faktu ir ļoti svarīgi zināt. 

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā pirmo deviņu grūtniecības nedēļu laikā
 
Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja:​ Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:


   

  LAPAS KARTE