Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Liiga Priede

    Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

41. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Ja tu lasi šo, tātad vēl arvien esi gaidībās. Ja noteiktais dzemdību datums jau pāri, taču mazulis vēl nevēlas nākt pasaulē, varbūt tas vēl nav pietiekami gatavs. Neraizējies — ļoti daudzas sievietes dzemdē pēc 40. nedēļas, un tikai 5% bērniņu pasaulē nāk ārsta norādītajā laikā! Mazulis patlaban ir iekārtojies atbilstoši tam, lai sāktos dzemdības. Normāls grūtniecības laiks ir arī pilnas 42. grūtniecības nedēļas, tāpēc jums abiem vēl ir laiks gaidīt. 


Tavas sajūtas
Tu būtu tik laimīga, ja beidzot sajustu kaut niecīgākās kontrakcijas un vīram varētu ziņot, ka dzemdības ir sākušās! Jo nu tu tiešām esi nogurusi gan no lielā vēdera nešanas, gan no gaidīšanas, kad tad beidzot varēsit satikties ar maziņo. 


Tavs ķermenis
Iespējams, tev ir konstantas muguras sāpes un naktīs ļoti grūti gulēt. Tāpat var parādīties slikta dūša un caureja. Vai tevi uztrauc tas, ka mazulis vēderā turpina augt? Izlasi rakstu par to, kā nosaka bērniņa un mammas iegurņa izmēru saderību. 


Noderīgi padomi
Ikdienas vadi, kā ierasts, vienīgi atsakies no nodarbēm, kas izsmeļ tavus spēkus — tev jākrāj enerģija dzemdībām! Necenties stimulēt dzemdības, staigājot pa trepēm, mazgājot logus un veicot citas fiziski smagas aktivitātes, bet labāk pārlapo materiālus par pareizu elpošanu un dodies pastaigās svaigā gaisā.


Citu māmiņu ieteikumi
„Pēc noteiktā dzemdību datuma nedodies tālu prom no mājām, piemēram, uz jubilejas svinībām pie tālajiem radiem. Es biju sadomājusi piedalīties rudens talkā laukos, un, kad sajutu dzemdību sāpes, vajadzēja ļoti saņemties, lai nepārmāktu stress par to, ka nu, iespējams, nepagūšu uz savu slimnīcu.”

Attiecības
Pārrunājiet ar partneri, cik ārkārtīgi svarīgi pēc dzemdībām ir pievērst lielu uzmanību vecākajam bērnam/bērniem. Uz brīdi tētim jāuzņemas rūpes par jaundzimušo, lai lielajiem bērniem nav sajūta, ka nu mamma dabūjusi „jaunu, labāku” bērniņu. Kad ciemiņi apbrīno jauno ģimenes atvasi, sakot: „Cik brīnišķīgs mazulis!”, atbildiet apmēram šādi: „Nav šaubu — viņš ir gluži kā lielā māsa/lielais brālis!”


Dvīņi
Dzīve ar mazuli ir neprognozējamu pavērsienu pilna, un vēl vairāk — ar diviem mazuļiem. Pirms raudi, sakot, ka nu tu padodies, jo nespēj tikt galā, atceries, ka bērniņi tev sagādā ne vien dubultu devu asaru, bet arī prieka. Organizējiet sev palīgus un baudiet savu dvīņu vecāku statusu!

Noskaties video, kā notiek dzemdības.
 


 

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes! 9. mēnesis


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE