Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Liiga Priede

    Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

39. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Bieži vien laikā no 28. līdz 39. grūtniecības nedēļai mazulītis var pieņemties svarā par 200–250 g nedēļā. Mainījies bērniņa kustību veids, tās kļuvušas konkrētākas — var pat sajust, kad tieši tiek kustināta galviņa, kad rociņa un citas ķermeņa daļas. Tāpēc var šķist, ka kustību kļuvis mazāk. Lai arī bērns kustās mazāk, tomēr kustības ir jāsajūt līdz pat pašām dzemdībām. Seko, vai tā ir! Mazulis aktīvi dzer augļūdeņus. Dienā viņš pat var izdzert pāris litrus šķidruma, tāpēc augļūdeņi nepārtraukti atjaunojas. 


Tavas sajūtas
Vēdera lejasdaļā tev var būt skaidri manāma smaguma sajūta, naktīs grūti kārtīgi atpūsties. Un tagad visvairāk tevi var nodarbināt doma, kādas tad īsti ir dzemdības. Pārlasi materiālus par šo tematu, izskati savu dzemdību plānu un atceries, ka dzemdības ir ļoti dabisks un skaists mirklis, ko māmiņas dēvē par vislielāko piedzīvoto brīnumu.


Tavs ķermenis
Dzemdību ceļi sāk gatavoties dzemdībām. Var pastiprināties gļotaini izdalījumi no dzimumceļiem, taču tie nerada nedz niezi, nedz diskomfortu. Dzemdes kakliņš kļūst mīksts un plānāks, gļotu korķis izslīd uzreiz vai pamazām. Placenta izskatās kā liela pankūka, bet tā joprojām aktīvi pilda savu uzdevumu. Šo daudzo nedēļu laikā tu esi pieņēmusies svarā par 11 - 16 kg, bet varbūt pat vairāk, jo katrai sievietei svara pieaugums ir ļoti individuāls. 


Noderīgi padomi
Ja tu apmeklē grūtnieču vingrošanu, peldēšanu, jogu vai citas nodarbības, aizvien vari to darīt! Tas ne vien īsinās gaidīšanas laiku, bet arī būs lielisks veids, kā uzlabot pašsajūtu. Mammamuntetiem.lv sarunu forumā topošās māmiņas stāsta, kā viņas pavadījušas pēdējās dienas pirms dzemdībām.  Ja šīs nav tavas pirmās dzemdības, rēķinies, ka katras nākamās radības var sākties ātrāk un noritēt straujāk. 


Citu māmiņu ieteikumi
„Velti laiku sev. Varbūt pat aizej pie pedikīra vai friziera. Protams, ir bērniņi, kas drīz vien pēc nākšanas pasaulē ļauj savām māmiņām veltīt laiku sev, taču ar manējo tā nebija.”


Attiecības
Izstāsti saviem vecākajiem bērniem, kurš būs tas cilvēks, kas paliks ar viņiem, kamēr tu vai jūs abi ar tēti būsiet slimnīcā vai kamēr notiks dzemdības mājās. Būtu lieliski, ja šo pāris dienu vai dažu stundu laikā viņi darītu ko interesantu, piemēram, apmeklētu leļļu teātri, zoodārzu vai jebko citu viņiem patīkamu.


Dvīņi
Audzinot dvīņus, jāiemācās sadalīt uzmanību — ik pa laikam katram bērnam tev jāvelta 100% uzmanība. Piemēram, kamēr tu ar vienu mazo dodies rotaļās uz parku, otru pieskata tētis. Nākamajā reizē uzmanību velti tikai otram dvīnim.

Noskaties video, kā notiek dzemdības.
 


 

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes! 9. mēnesis


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE