Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 4/5
  Violeta Fodina

  Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

35. grūtniecības nedēļa

 

Tavs bērniņš
Mazulis sver aptuveni 2,5 kg un 48 cm garš Ja bērniņš piedzimtu tagad vai kādu nedēļu vēlāk, visticamāk, viņam nebūtu nekādu komplikāciju. Atlikušās nedēļas viņa galvenais uzdevums ir apvelties un pieņemties svarā. Katru nedēļu viņa svars pieaug par 200 gramiem. Roku nadziņi jau ir diezgan gari, acs radzene iegūst jaundzimušajiem raksturīgo tumšizilo nokrāsu. Viņš automātiski pagriež galvu uz to pusi, no kuras nāk gaisma. Viņa ķermeņa temperatūra jau līdzinās māmiņas ķermeņa temperatūrai. Pamazām izzūd pūciņas, kas klāja ķermenīti. Tiesa gan, viņa galvaskauss aizvien ir diezgan mīksts, tāpēc būtu sarežģīti izspiesties caur dzemdību ceļiem. Visdrīzāk, ka viņš jau ir ieņēmis pozu, kādā plāno piedzimt - ar galviņu uz leju vai arī apgūlies tā saucamajā tūpļa guļā. 


Tavas sajūtas
Aptuveni 10% sieviešu šajā laikā cieš no grūtsirdības, un pastāv risks, ka tā pārvērtīsies pēcdzemdību depresijā. Ja arī tu jūties nomākta, slikti guli, tev nav apetītes, dalies savās sajūtās ar ginekologu vai vecmāti. Un noteikti dari relaksējošas un patīkamas lietas — nodarbojies ar jogu, meditē, peldi, klausies mūziku un visu pārējo, kas tevi iepriecina. Var būt grūti elpot, biežāk būt aizdusa, tāpēc nepārstrādājies un ļauj sev biežāk atpūsties. Miegs paliek arvien trauslāks, bet vajadzība apmeklēt tualeti arvien biežāka. Ejot, tu esi nestabilāka, tāpēc mainās arī tava gaita un pasliktinās līdzsvara sajūta. Neraugoties uz šīm grūtībām, dodiet pastaigā katru dienu. Bērniņam nepieciešams skābeklis, ko tu ieelpo pastaigājoties. 


Tavs ķermenis
Lai arī mazulis turpina augt, tava svara pieaugumam vajadzētu mazināties. Uz krūtsgaliem esi manījusi pāris piles dzidra vai dzeltenīga šķidruma? Zīdīšanai krūtis ir sagatavojušās jau kopš piektā sestā mēneša. Piens, ko bērniņš saņems uzreiz pēc dzimšanas (pirmpiens), ir labākā maltīte mazulim — veselīga un pārpilna antivielām, kas stiprina mazo organismu. Nākamais — pēc divām trim dienām — būs pirmais piens, kas ir krēmīgs un baltā krāsā.


Noderīgi padomi
Ja tu aizvien strādā, apsver domu darbā tomēr nesēdēt teju līdz dzemdību dienai. Tev jāpagūst atpūsties un sagatavoties savas dzīves jaunajam posmam. Pārskati lietu sarakstu, kas jāsagādā tev un bērniņam. Vai esi iegādājusies barošanas krūšturi


Citu māmiņu ieteikumi
„Kad sākušās dzemdību sāpes, mēģiniet ar vīru saglabāt humora izjūtu! Mans vīrs man stāstīja visdažādākos jokus, un mēs smējāmies līdz pat pēdējai — bērniņa izstumšanas — fāzei. Rezultātā šis lielais notikums man palicis atmiņā tikai kā gaišs un skaists.”


Attiecības
Stāsti vecākajiem bērniem/bērnam, kas sagaidāms tuvāko pāris nedēļu laikā pēc mazuļa ienākšanas ģimenē, lai lielās dzīves ritma pārmaiņas bērnus nesamulsina. Noteikti izstāsti arī, kāpēc mazais brālītis vai māsiņa gulēs vienā istabā ar vecākiem. Joprojām drīkst un pat vēlams mīlēties ar savu partneri, jo sperma labvēlīgi ietekmē sievietes veselību. 


Dvīņi
Pārkārtojiet savu dzīvesvietu tā, lai jūsu istabā atrastos vieta dvīnīšu gultiņām. Stāsta dvīnīšu māmiņa: „Tā kā mūsu guļamistaba ir maza, bērniņiem iekārtojām savu istabu. Taču tas bija TIK grūti! Kamēr naktī viņus sadzirdēju un skrēju pie mazuļiem, viņi jau bija paguvuši noraudāties un bija grūtāk nomierināmi un iemidzināmi. Pēc mēneša pārkārtojām istabas, lai bērniņi varētu būt kopā ar mums.”
 

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 28. līdz 37. grūtniecības nedēļai 
  

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

  Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


   

  LAPAS KARTE