Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

31. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Bērniņš sver aptuveni 1,6 kg, viņa garums — 39 - 41 cm. Viņš galvenokārt guļ, un nereti rosīgākais laiks mazajam ir tieši vakars — no astoņiem līdz pat pusnaktij! Pievērs uzmanību bērniņa kustībām. Strauji aug mazuļa ķermenis, tāpēc galviņa vairs neizskatās tik liela salīdzinājumā ar pārējo ķermeni. Taustot, jau var sajust, kur ir mazuļa dupsis, bet kur kājiņas vai rociņas.  Sirdspuksti ir no 120 līdz 160 sitieniem minūtē. Bērniņš ir iemācījies sūkāt pirkstiņu! Visbiežāk ap 31. nedēļu viņš jau ieņem pozu, kādā taisās pavadīt laiku līdz pat dzemdībām.


Tavas sajūtas
Topošās māmiņas nereti satrauc jautājums: kā lai zinu, vai bērniņš kustas pietiekami bieži? Visvienkāršākais veids, kā par to pārliecināties, ir saskaitot — nogulies uz sāna un fiksē, cik ilgā laikā bērniņš veic desmit kustības (žagošanās, kas jūtama kā viegli sitieni vēdera lejasdaļā, netiek skaitīta). Kustības skaiti tajā diennakts laikā, kad bērniņš parasti ir aktīvs, — necenties to darīt, kad pati zini — bērniņš šajā stundā parasti guļ. Ja stundas laikā sajūti vismaz piecas, desmit kustības, mazais jūtas pietiekami labi.  Šajā grūtniecības laikā kustības parasti ir ne tikai skaidri jūtamas, bet var būt pat nedaudz nepatīkamas, jo bērniņš jau ir liels, vietas mammas vēderā ir maz, paliek mazāk arī augļūdeņu. To, kā jūtas bērniņš, mamma var iemācīties sajust, paļaujoties arī uz savu intuīciju.


Tavs ķermenis
Tavs puncis nu ir paprāvs! Kāpjot pa trepēm, vari aizelsties. Apavi, ko valkāji pirms grūtniecības, iespējams, vairs neder, jo kājas ir nedaudz pietūkušas. Saudzē savas vēnas, izvēloties ērtus un viegli uzvelkamus apavus. Dzemde un bērniņš aug, bet mammas iekšējie orgāni tiek "izgrūstīti" pa malām, tāpēc var būt gan zarnu darbības traucējumi, gan kuņģa dedzināšana, kā arī nepieciešamība bieži iet uz tualeti. Apetīte joprojām ir ļoti laba, rodas kāre pēc ēdieniem, kas ir pilnīgi nesavietojami - kafija ar sālītu gurķi, kotlete ar kūciņu. Ēst drīkst visu, tikai atceries, ka tieši šobrīd tu uzkrāj tās nevajadzīgās kalorijas, kas veidos tauciņus, ar kuriem cīnīsies pēc bērniņa piedzimšanas. Uzzini par normālu svara pieaugumu vairāk, lasot šo rakstu.

 

Noderīgi padomi
Uzraksti savu dzemdību plānu! Tas ir plāns tavām ideālajām dzemdībām, un ņem vērā, ka pozitīva domāšana ved tikai uz pozitīvu risinājumu! Raksti plānā tikai to, ko vēlies, nevis nevēlies piedzīvot, sākot jau ar dzemdību laiku (darbdiena/brīvdiena, rīts/vakars), vietu (slimnīca/mājas), pozu (vannā, uz krēsliņa, gultā). Šāds plāns jau tagad tev liks apsvērt, ko un kādā situācijā tu izvēlētos. Piemēram, vai vēlies epidurālo anestēziju? Iespējams, rakstot plānu, tev radīsies kādi jautājumi — lieliski, ka uz tiem tu laikus varēsi rast atbildes! Starp citu, savu dzemdību plānu var uzrakstīt arī topošais tētis!


Citu māmiņu ieteikumi
„Sava mazulīša aktivitātes vēderā nesalīdzini ar citu topošo māmiņu stāstiem! Pat ne ar savām iepriekšējām grūtniecībām. Jo katrs bērniņš ir citāds.”


Attiecības
Kad jūsu ģimene dodas iepirkties, kopīgi ar vecāko bērnu izvēlieties dāvaniņu, ko pirmdzimtais pasniegs mazajam, kad viņš būs piedzimis. Jo tā taču būs bērniņa pirmā dzimšanas diena!
Tagad tev nevajadzētu cilāt nekādus smagumus, tāpēc lielākos bērnus samīļo, paņemot klēpī. Izskaidro viņiem, kāpēc vairs nevari nēsāt "opā", kā to darīji agrāk. 


Dvīņi
Vai esi izveidojusi sarakstiņu ar lietām, kas vajadzīgas, sagaidot jaunos pēcnācējus mājās? Sakārto darāmo pēc prioritātēm un izsvītro jau paveikto; ja dzemdības sākas agrāk, nodod sarakstiņu kādam tuvam draugam vai radiniekam un lūdz palīdzēt šīs lietas nokārtot. Par to, kā jūtas tētis, kas gaida dvīnīšus, izlasi šajā pieredzes stāstā.

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 28. līdz 37. grūtniecības nedēļai 
 Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:


   

  LAPAS KARTE