Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

29. grūtniecības nedēļa

 

Tavs bērniņš
Mazais sver aptuveni 1,3 kg un ir 35 - 40 cm garš. Bērniņš spēj urinēt un katru dienu izdzer aptuveni puslitru vai nedaudz vairāk augļūdens, ko urīna veidā izvada atpakaļ augļūdenī. Bērniņam kaitīgās vielas no augļūdens tiek izvadītas caur placentu. Augļūdens satur minerālvielas, sāļus, cukuru, olbaltumvielas un visas augļa augšanai vajadzīgās barības vielas. Tā apjoms pastāvīgi atjaunojas, un mazais var brīvi peldēt. Bērniņa smadzeņu domāšanas daļa ir ievērojami attīstījusies. Nu auglis jūt sāpes, smadzenes šīs sajūtas reģistrē un bērniņš uz tām reaģē gluži kā pilnīgi iznēsāts bērns. Ja bērniņš piedzimst 29. grūtniecības nedēļā, viņam ir lielas iespējas izdzīvot.


Tavas sajūtas
Naktīs tavi sapņi var būt satraucoši un spilgti, dažkārt pat nelāgas lietas par dzemdībām un bērnu. Taču nesatraucies — tas ir normāli un nebūt nenozīmē, ka pēkšņi ar tevi vai tavu bērniņu kaut kas nav kārtībā. Kā zināt, vai bērniņš tavā puncī jūtas labi? Viņš sūta signālus, bet tev tos ir jāiemācās pazīt. Iespējams, ka ir grūtāk elpot, ir sajūta, ka mazulis sēž uz tavām plaušām.


Tavs ķermenis
Strauji pieaug organismā cirkulējošo asiņu daudzums, un sirdij ir lielāka slodze, tāpēc, iespējams, jutīsi sirdsklauves, reiboņus vai nespēku. Atpūties pēc iespējas biežāk!
Var būt spiedoša sajūta uz kaunuma kaulu, biežāki var būt hemoroīdi un kāju krampji. Turpinās augļa skeleta kaulu nostiprināšanās, tāpēc īpaši piedomā pie kalciju saturošu produktu ēšanas. Tie ir liesie piena produkti, apelsīnu sula, siers. Priecīgā ziņa — sākas grūtniecības pēdējais trimestris!


Noderīgi padomi
Ja līdz šim nav bijis laika grūtnieču fiziskajām nodarbēm, sāc tās apmeklēt tagad — vingrošana palīdzēs sagatavoties dzemdībām. Šis ir arī piemērots laiks sākt apmeklēt nodarbības vecākiem, kur stāstīs par dzemdībām, pareizu elpošanu, mazuļa zīdīšanu, turēšanu un citiem tematiem. Ir pēdējais laiks sākt gādāt lietas, kas jāņem līdzi uz dzemdību namu. Ja neesi māņticīga, sāc iekārtot istabu mazulītim.


Citu māmiņu ieteikumi
„Iesaku māmiņām iegūt iespējami daudz informācijas par dzemdībām. Esmu pārliecināta, ja esi informēta, kā un kas risinās, tu vairāk spēj kontrolēt notiekošo un esi mierīga. Jo visvairāk mēs taču baidāmies no nezināmā!
Jau tagad sāc organizēt dzemdību dienu. Padomā, kurš pieskatīs vecāko bērnu, kā nokļūsi līdz dzemdību vietai, kā būsi nodrošinājusies, ja dzemdības sāksies mazliet agrāk."


Attiecības
Kļūstot par mammu vai tēti pirmo reizi, mēdz uzplaiksnīt bailes un bažas par visdažādākajām lietām — sākot ar sīkumiem (vai es pratīšu nomainīt autiņbiksītes?), beidzot ar svarīgākām lietām (vai mācēšu turēt bērniņu pareizi un droši?). Ja tevi satrauc daudzie neskaidrie jautājumi, izstāsti savas bažas partnerim — dažkārt miers rodams arī vienkārši sarunās.


Dvīņi
Tagad, kad sācies trešais trimestris, pārjautā savai vecmātei vai ginekologam, vai nodarbošanās ar seksu aizvien ir droša. Māmiņām, kuras gaida dvīnīšus, šajā ziņā jābūt daudz piesardzīgākām.

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 28. līdz 37. grūtniecības nedēļai 
 Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes! 7. mēnesis


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE