Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Ko velk mugurā?

​Elza (3 gadi) priecīga skrien pie manis, ka atradusi biksītes. Es: Ļoti labi, velc tās mugurā! Elza: Mamma, Tu laikam joko. Bikses nevelk mugurā, bikses velk uz dupša!   Piedalies FEBRUĀRA joku konkursā! Balvā ielūgumi uz kādu no Latvijas leļļu teātra izrādēm.  Februāra jautrākais jokotājs saņems 4 ielūgumus uz kādu no Latvijas leļļu

Skatīt visus jokus

Jaunākais forumā

Grūtniecības kalendārs

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

25. grūtniecības nedēļa (5)
Tavs bērniņš
Nostiprinās bērniņa kauli, un veidojas viela, kas nodrošina viņa plaušu attīstību. Bērns spēj klepot un žagoties, un to māmiņa var sajust kā vieglus sitienus. Kāju un roku muskuļi ir labi attīstījušies, un mazais tos pastāvīgi izvingrina.

Tavas sajūtas
Var būt, ka šajā laikā gribas biežāk urinēt. Tomēr turi pie rokas negāzēta ūdens pudeli, lai ik pa laikam vari padzerties. Tas aizkavēs roku un kāju pietūkšanu, kas raksturīga šim grūtniecības posmam, īpaši, ja ir karsts laiks. Ja tava seja un rokas izskatās nedabiski uztūkušas vai ja tūska sākas pēkšņi, sazinies ar ārstu — šīs pazīmes var liecināt par preeklampsiju.

Tavs ķermenis
Tava dzemde patlaban ir futbola bumbas lielumā. Kāju ikros var būt viegli krampji. Augšstilbu un gurnu apaļīgumu var radīt liekais ūdens, kas uzkrājies organismā. Tāpat nedaudz pietūkusi var izskatīties arī seja. Taču uztraukumam nav pamata — tas pāries. Apgrūtināt var svīšana, jo kļūsti jutīgāka pret karstumu, tāpēc dzer daudz šķidruma un apģērbam izvēlies dabiskos materiālus.

Noderīgi padomi
Ja ārā ir spoža saule, valkā saulesbrilles — grūtniecības laikā acis ir jutīgākas. Saulesbriļļu valkāšana ir labs paradums — arī tad, ja neesi stāvoklī.

Citu māmiņu ieteikumi
„Tā kā man pašai nemitīgi gribējās pļāpāt par gaidāmo bērniņu, kļūdījos sarunu biedru izvēlē — ļoti bieži dažādas nesvarīgas lietas sāku pārrunāt ar savu četrgadīgo meitu. Bet iedomājieties — ja māmiņai pašai šis gaidīšanas laiks šķiet garš, tad kā lai jūtas bērns? Gaidot trešo bērnu, biju gudrāka — par gaidāmo mazuli ar lielajiem bērniem runāju tad, kad viņi paši izrādīja interesi.”

Attiecības
Latvijas mediķi topošās māmiņas lielākoties nemudina uz ikmēneša ārsta vizītēm aicināt līdzi arī gaidāmā mazuļa tēti. Taču tas, ka pie ārsta dodaties abi, ir ārkārtīgi noderīgi — sevišķi, ja plānojat ģimenes dzemdības. Kopīgi ārsta apmeklējumi vīrieša uztverē grūtniecību dara reālāku, un viņš vairāk iedziļinās tajā, ko sievietei nozīmē iznēsāt mazuli. Apjautājies savam ārstam par iespēju vismaz uz pāris vizītēm ierasties divatā!

Dvīņi
Ja tev noteikts gultas režīms, nedomā, ka tāda esi vienīgā: otrajā trimestrī daudzām dvīņus gaidošajām mammām tiek ierobežotas aktivitātes. Precizē, ko tieši tu drīksti un nedrīksti darīt, jo vienām māmiņām vajadzīga pāris stundu atpūta, citām — vairāku.

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa
Konsultēja: Vita Začesta, Rīgas Dzemdību nama un veselības klīnikas
Premium medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Kristīne Embure-Zapoļska, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.
 • 27.04.2012 09:12
  Vita un Salvis Spuļi teica:

  es arī esu 25 grūtniecības nedēļiņā, bet mani visvairāk uztrauc tas ka pa šīm 25 nedēļām esu paspējusi nokristies svarā par 5kg(pirmajā trimestrī)un līdz 20.nedēļai pieņēmos svarā par1kg.tagad jau ir 25 nedēļa un mans svars ir tāds pats kā 20.nedēļa.
  varbūt kāds zin kapēc tā?bebis aug...pati sēžu mājās, īsti pat nau ko darīt, bet svars neaug..
  šis man ir otrais bērniņš, bet es neko nesaprotu..
  varbūt kāds man var kautko paskaidrot?
  paldies...

 • 10.10.2012 15:53
  Indra Pružinska teica:

   Ar mani ir līdzīgi! Gaidu trešo, ar pirmajiem diviem tādu problēmu nebija. Bet es domāju, ja jau mazais sparīgi rosās un es arī jūtos lieliski, tad viss kārtībā. Iespējams ka šī grūtniecība kaut kā izmainījusi vielmaiņu un viss tiek pārstrādāts un svars nepieaug. Ņemot vērā cik aktīvi dažs kustās tad ir skaidrs kur paliek visas kalorijas

 • 20.11.2012 19:35
  Diāna Cerna teica:

  man gan otrādak. man tagad 25 nedēļa,tacu katru menesi uzņemos svara par kādiem 3-4 kg,kgan neko tādu neēdu kas varētu palilināt svaru:s tieši otrādak,esmu pilmnībā pārstajusi ēst maizi un majonēzi,tacu mans svars tikunta aug pa bisķim..  Man pirmais tik būs

 • 14.02.2013 14:45
  Anna Nolberga teica:

  Beidzot sāk parādīties puncis. Kā uzpūtusies bumba.Pirms tam praktiski nevarēja redzēt. Arī vēlme apmeklēt wc ir atkal biežāka, slāpes lielākas, gribas arī vairāk našķoties. Bērniņš škiet aktīvāks, vairāk naktīs.

 • 26.02.2013 20:01
  Ilze Sustere teica:

  Jā,žegošanos jutu pagājušajā nedēļā,tāpat kā ar pirmo bērniņu,liekas,ka mazā raustās!Aktīvāka ir tieši tad,kad es gribu atpūsties,tad ņemās kā traka!


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE