Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 4/5
  Dace Mūrniece

  Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

24. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Bērniņš sver aptuveni 570–650 g un ir 30–33 cm garš, un joprojām ļoti tievs un bez pienācīgas zemādas tauku kārtas. Siltumu bērniņam nodrošina siltie augļūdeņi, kas nomainās vairākas reizes dienā. Viņš spēj atšķirt balsis, jo ir izveidojies dzirdes aparāts. Pastāv varbūtība, ka mazulis atpazīs dziesmas, ko vecāki viņam šajā laikā dziedājuši. Ja mazulītis ir aizmidzis, skaļa mūzika var viņu pamodināt, bet pēkšņs troksnis liek sarauties. Vēl mazais reaģē uz māmiņas izjūtām, piemēram, ja viņa ir satraukusies, iespējams, bērniņš spārdīsies vairāk. Viņam ir miega un nomoda periodi. Diennaktī viņš guļ apmēram 20 stundas. Mazulīša āda kļūst biezāka, tajā veidojas sviedru dziedzeri. Ir izveidojušās visas svarīgākās smadzeņu struktūras.


Tavas sajūtas
Šo mēdz dēvēt par patīkamāko grūtniecības mēnesi — tu izskaties labi un jūties apmierināta, laimīga. Dzemde sāk trenēties dzemdībām un tas izpaužas kā nesāpīgas, bet dažreiz ne sevišķi patīkamas kontrakcijas jeb Brekstona–Hiksa kontrakcijas. Ja tās ir izteikti sāpīgas un regulāras, steidzami vērsies pie ārsta! Tās var izrādīties priekšlaicīgas dzemdības.  Acīs var būs sausuma sajūta, arī tas ir saistīts ar hormonālajām izmaiņām.


Tavs ķermenis
Dzemdes augšdaļa nu ir sasniegusi nabu. Kad mazulītis kustas, vari mēģināt atšķirt viņa roku un kāju kustības. Tavs puncis strauji palielinās, un, iespējams, arī šomēnes tu turpināsi pieņemties svarā par puskilogramu nedēļā. Ja grūtniecības sākumā svars bija mazāks par normu, tad šobrīd tu vari pieņemties svarā straujāk.
Grūtniecības laikā no 24. līdz 28. nedēļai ārsts īpaši seko tam, vai topošās māmiņas asinīs nav paaugstināts cukura līmenis, jo šajā laikā var parādīties gestācijas diabēts.


Noderīgi padomi
Ja tevi kas satrauc — īpatnas sāpes, miega traucējumi, slikti sapņi vai kas cits —, izrunājies par to ar ārstu vai savu partneri! Nekautrējies no savām citādajām sajūtām un šķietami jocīgajiem jautājumiem. Gan tu, gan mazulis labāk jutīsities, ja gūsi atbildes uz saviem jautājumiem un radīsi mieru. Pašlaik ir tavas grūtniecības kulminācijas punkts. Izbaudi to un apbalvo sevi ar kādu mazu prieciņu.


Citu māmiņu ieteikumi
Ja vizītes pie sava ginekologa vai vecmātes tevi neapmierina, nebaidies pieņemt lēmumu mainīt ārstu. Protams, attiecību pārtraukšana nav nekas viegls, tomēr tas būs labāk kā tev, tā arī tavam mazulim. Īpaši, ja tieši pie šā ārsta biji nolēmusi arī dzemdēt. Grūtniecība un dzemdības ir ārkārtīgi svarīgs tavas dzīves posms, un tajā tev jābūt kopā ar cilvēku, kuram tu pilnībā uzticies un kurš tevi saprot.


Attiecības
Bieži novērots, ka grūtniecības laikā uzlabojas mammu un meitu attiecības, un tas ir lieliski! Ja gadījumā tavs vīrs netiek uz nākamo USG vizīti, uzaicini līdzi savu mammu — viņa noteikti priecāsies!

Dvīņi
Nenoliedzami dvīņus vieno nepārraujamas saites, taču viņi ir divas dažādas personības. Rūpējies, lai viņi to sajūt, piemēram, jau mazotnē pērkot viņiem atšķirīgas lietas — grāmatas, drēbes, apavus. Kādu dienu bērni tev pateiksies par to, ka jau kopš dzimšanas audzināji viņus kā divas individualitātes.


Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 21. līdz 27. grūtniecības nedēļai
Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:


   

  LAPAS KARTE