Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

21. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Viņš sver aptuveni 350 - 370 g, ir 27 cm garš un ļoti kustīgs. Mazulītim jau izaugušas uzacis un skropstas. Viņš izdara rīšanas kustības, kas trenē viņa gremošanas sistēmu lielajam darbam, kurš būs jāveic, ierodoties pasaulē. Bērniņš žagojas un to jūt arī māmiņa. Ar garšas kārpiņām uz mēles, kas jau ir attīstījušās, mazais sajūt garšu māmiņas piegādātajai barībai. Gandrīz pilnvērtīgi funkcionē endokrīnā sistēma, kas izstrādā hormonus, kas tālāk veido mazuļa imūno sistēmu.
Bērniņam jau ir ļoti labi attīstījusies dzirde. Ļauj viņam klausīties harmonisku klasisko mūziku - Mocartu, Bēthovenu. Pētījumos pierādīts, ka klasiskās mūzikas klausīšanās grūtniecības laikā īpaši attīsta augļa uztveres spējas. 


Tavas sajūtas
Mazulim veidojas miera un aktivitāšu periodi. Iespējams, ka vislielākā aktivitāte novērojama tieši tad, kad esi atgūlusies. Viens no iemesliem ir tas, ka vakarā, dodoties pie miera, tev beidzot ir laiks pilnībā pievērsties sev un tu sajūti vairāk.  Bērniņš dzemdē vēl peld diezgan brīvi, tāpēc spērienus var sajust itin visur. Pakrūtē var būt dedzinoša sajūta. Ja gaidi pirmo bērniņu, dažādu iemeslu dēļ, iespējams, vēl joprojām neesi sajutusi viņa kustības. Neuztraucies. Pagaidi vēl pāris nedēļas.


Tavs ķermenis
Mati var kļūt sausāki un vairāk lūzt, kā arī citādi reaģēt uz krāsošanu un ilgviļņiem. Taču iespējams arī, ka hormonālo pārmaiņu, vitamīnu un veselīgā dzīvesveida dēļ tavi mati vēl nekad nav bijuši tik stipri un kupli kā tagad. Aktīvi strādā sviedru un tauku dziedzeri, tāpēc var parādīties sen aizmirstās pusaudžu laika pinnes. Speciālos preparātus izmantot nedrīkst. Mazgā seju ar ūdeni un izvēlies neitrālus sejas kopšanas līdzekļus.
Pievērs uzmanību vēnu veselībai. Ja uz kājām parādās zilgans tīklojums, apmeklē ārstu - flebologu.
Līdz 6. grūtniecības mēnesim tu varētu būt pieņēmusi svarā par 7 - 11 kilogramiem.


Noderīgi padomi
Ieteicams apmeklēt zobārstu, jo, ja ir bojāti zobi, tie ir infekcijas perēklis organismā. Lai saudzētu pēdu saites, iegādājies ērtus apavus. Ieteicamākais kurpju papēžu augstums ir 1–1,5 cm. Kad vien iespējams, pasēdi, lai atpūtinātu kājas, tikai neturi tās sakrustotas, lai netraucētu venozo asiņu atplūdi.Citu māmiņu ieteikumi
Ja alksti atbalsta, nekautrējies pažēloties! Piemēram, savai manikīrei, jo grūtniecības laikā nagi var augt ātrāk, nekā ierasts. Kamēr nespēj atrast laiku kārtējam manikīram, izvēlies gaišas, dabiskas krāsas lakas — tās nagu vizuāli nepagarinās un radīs sakoptības iespaidu.Attiecības
Kamēr esi enerģijas pilna, turpmākos pāris mēnešus sarūpējiet sev interesantas ģimenes izklaides. Piemēram, kādu tālāku ceļojumu nedēļas nogalē, sen neredzētu radu apciemojumu, pastaigas gar jūru un maltīti mīlīgā krodziņā.
Otrajā grūtniecības trimestrī  daudzām sievietēm pieaug libido - gribas mīlēties. Ja ārsts nav lēmis, ka seksuālos priekus ir jāierobežo, tad izbaudi šo laiku kopā ar savu mīļoto. Mazulim sekss nekaitē, jo viņu aizsargā placenta, slēgtais dzemdes kakls un augļūdeņi.Dvīņi
Daudzaugļu grūtniecība organismam rada papildu slodzi, tāpēc šīs topošās māmiņas biežāk sūdzas par aizdusu, lielu nogurumu, dedzināšanu pakrūtē, aizcietējumiem, kāju virspusējo vēnu paplašināšanos utt. Īpaši manāmi šie simptomi ir grūtniecības beigu posmā.
 

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 21. līdz 27. grūtniecības nedēļai
 Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:


   

  LAPAS KARTE