Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Toma joks!

Toms (2 gadi). Tētis sajauc slēdžus un nejaušu izslēdz gaismu vannasistabā tajā brīdī, kad mamma vanno Tomu. Toms tētim: "Tēti, nu, nu! Mammai au!" (skaidrojums: "Tēti, kāpēc izslēdzi gaismu, mamma nobijās!" Piedalies MAIJA joku konkursā! Balvā koka skrejritenis DIP DAP! Aizrautīgi, droši, kvalitatīvi un skaist

Skatīt visus jokus


Aktuālā rubrika: Ģimenes tradīciju skola

Grūtniecības kalendārs

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

18. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Auglim izveidojušies tauku dziedzeri, kas izdala īpašus taukus — vernix caseosa —, tie pārklāj mazulīša ādu kā aizsargslānis. Mazuļa kustības ir koordinētas un apzinātas, viņš staipās, izdara tveršanas kustības, lokās un taisa dažādas grimases. Attīstās pirkstu spilventiņi. Kļuvusi jutīgāka acu tīklene — ja tu gozēsies spilgtā saulē, bērniņš to redzēs kā sarkanu gaismu.

Tavas sajūtas
Gaidot pirmo bērniņu, var sajust pirmās kustības. Taču tas var notikt arī pēc 20. nedēļas.

Tavs ķermenis
Hormonu ietekmē var mainīties tavs ādas stāvoklis. Āda var kļūt taukaināka vai — gluži pretēji — sausāka. Var arī parādīties tumši pigmenta plankumiņi, kas pēc grūtniecības izzudīs. Ja šādi plankumiņi tev ir, nevajadzētu sauļot seju, citādi pigmenti kļūs tumšāki. Vari sākt lietot mitrinošos vai pretstriju krēmus — tie būs noderīgi gan vēdera ādai, gan gurniem, gan arī krūšu sānu virsmām.

Noderīgi padomi
Lai tu justos labi, noteikti vajadzīgas fiziskas aktivitātes, atpūta, pastaigas svaigā gaisā un pilnvērtīgs miegs. Kādas nodarbības izvēlēties — konsultējies ar savu ārstu. Grūtniecēm ir gan joga, gan pilates, gan ūdensaerobika, kā arī citas aktivitātes. Ja slodze nebūs par lielu, tu jutīsies moža, mazināsies spriedze, dzemdes tonuss un muguras sāpes, ja tādas bijušas.

Citu māmiņu ieteikumi
„Es iesaku grūtniecītēm no rītiem palutināt sevi siltā 20 minūšu dušā! Tā lieliski aizskalo nīgro noskaņojumu, kas nereti piemeklē topošās māmiņas.”

Attiecības
Iesaistiet vecāko bērnu gaidāmā brālīša vai māsiņas vārdiņa domāšanā! Veidojiet sarakstu, kur ik pa laikam pievienojiet vēl kādu skanīgu vārda versiju. Varbūt vecākais bērns pat ķersies pie vārdiņu sacerēšanas!

Dvīņi
Rūpīgi pārdomā dzemdību vietas izvēli, jo ļoti būtiski, lai tajā it visi ārsti atbalstītu tavu vēlmi dvīņus barot tikai ar krūti. Tas ir iespējams! Jo vairāk krūtis tiek zīstas, jo vairāk pieniņa tajās radīsies.


Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa
Konsultēja: Vita Začesta, Rīgas Dzemdību nama un veselības klīnikas
Premium medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Kristīne Embure-Zapoļska, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.


Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


 

LAPAS KARTE