Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 4/5
  Dace Mūrniece

  Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

10. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Bērniņš ir divreiz smagāks nekā 7. grūtniecības nedēļā. Viņš ir aptuveni 30 mm garšu. Pēc nedēļas viņš būs jau 40 mm garš, bet svars sasniegs 5 gramus. Sāk veidoties roku un kāju pirkstu nagi, mazais spēj pakustināt rociņas, turpina attīstīties dzimumorgāni, bet šajā laikā ārsts viņa dzimumu vēl nevar noteikt pat ar USG. Jāpagaida vēl pāris nedēļas. Parādās pirmie cilvēciskie sejas vaibsti, kas ar katru attīstības nedēļu kļūst arvien individuālāki. Aktīvs smadzeņu augšanas laiks, veidojas abas smadzeņu puslodes. Virsnieru dziedzeri izstrādā vīrišķos augšanas hormonus, kas veicina gan mazo zēnu, gan mazo meitenīšu augšanu. Sāk veidoties garšas kārpiņas un drīz vien bērniņš sāks sajust garšas.
Desmitās nedēļas beigas ir embrionālā attīstības perioda beigas un augļa attīstības sākums.

Tavas sajūtas
Tavas sajūtas var būt nebijuši mainīgas – sākot no spēcīgiem prieka mirkļiem līdz pat drūmu asaru plūdiem. To visu nosaka hormonu maiņas. Ir ļoti svarīgi nesaglabāt ilgstošu stresa stāvokli, jo hormoni, kas izdalās šajā laikā, var ietekmēt asins apgādi placentā. Taču līdz ar otrā trimestra iesākšanos iestājas mierīgāks posms, kad bažas jau ir aiz muguras.   
 

Tavs ķermenis
Dzemde ir palielinājusies un ir aptuveni apelsīna lielumā. Tavas krūtis ir kļuvušas smagākas. Ieteicams nēsāt speciālos grūtnieču krūšturus, kas tām nodrošinās stabilu balstu. Vēdera apkārtmērus var ietekmēt arī gāzes, kas raksturīgas tieši šim grūtniecības laikam. Iespējams, ka svarā esi pieņēmusies par 2-3 kg.


Noderīgi padomi
Ja pirms grūtniecības tu esi aktīvi sportojusi, nepārtrauc to! Vienīgi samazini fizisko aktivitāšu slodzi, konsultējoties par to ar savu ārstu un treneri. Samērīga fiziskā slodze samazina stresu.


Māmiņu ieteikumi
„Grūtniecības laikā kļuvu par zaļā dzīvesveida piekritēju – meklēju bioloģiskus, nevis ķīmijas pilnus produktus, jo ļoti domāju par to, lai mazulītis vēderā saņemtu visu to labāko. Pamazām pievērsos arī tam, lai mājsaimniecībā netiktu izmantoti ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi – veļas pulveri, trauku un grīdu mazgāšanas līdzekļi utt. Meklēju veidus, kā uzkopt māju bez niknās sadzīves ķīmijas. Tas viss taču ir tik kaitīgi! Sniedziet sev un mazajai dzīvībiņai visu to labāko.”


Attiecības
Iesaisti partneri viņa jaunajā – tēva lomā! Kopā plānojiet bērna stūrīša iekārtošanu (sākotnēji viņam sava istaba nebūs nepieciešama, mazais drošāk jutīsies jūsu tuvumā), lūdz viņa palīdzību smagu pirkumu nešanā, mājas darbu veikšanā, ja jūties sagurusi, kā arī citos darbos.

Dvīņi
Labas ziņas gados vecākām māmiņām: zinātnieku pētījumi liecina, ka dvīņi visbiežāk dzimst sievietēm pēc 35!  

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 10. līdz 14. grūtniecības nedēļai 
Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

  Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.


   

  LAPAS KARTE