Iedzīvotājiem pieejams ērts rīks medicīnas pakalpojumu rindu garumu noskaidrošanai

 12. jūlijs 2018 10:00 mammamuntetiem.lv Ziņa

Radīta interneta vietne, kura ļaus noskaidrot informāciju gan par visām ārstniecības iestādēm, kurās sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, gan par īsākajām gaidīšanas rindām attiecīgā pakalpojuma saņemšanai.Foto: Shutterstock.com

Jaunā vietne atspoguļo datus par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu rindu garumiem.


Vietnē www.rindapiearsta.lv izveidots medicīnas pakalpojumu meklētājs. Šobrīd tas atspoguļo datus par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu rindu garumiem – ārstu-speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, dienas stacionāra un zobārstniecības pakalpojumu saņemšanai. Šos datus ārstniecības iestādes apkopo un nosūta Nacionālajam veselības dienestam reizi mēnesī, tādēļ tiem ir informatīvs raksturs. Lai noskaidrotu aktuālo rindas garumu un veiktu pierakstu, iedzīvotājam ir jāsazinās ar izvēlētās ārstniecības iestādes reģistratūru.

Meklētājs gan vēl darbojas testa režīmā, līdz ar to iedzīvotāji ir aicināti ziņot, ja atspoguļotais rezultāts nesakrīt ar reģistratūrā saņemto informāciju, rakstot uz vai zvanot pa tālruni 80001234. Piemēram, ja ārstniecības iestāde nesniedz meklētāja uzrādīto pakalpojumu kā valsts apmaksātu vai gaidīšanas laiks pakalpojuma saņemšanai ļoti būtiski atšķiras no uzrādītā.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apkopotie dati liecina, ka šobrīd vidējais laiks ārsta-speciālista konsultācijas saņemšanai 2018. gadā ir samazinājies par 34%.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apkopotie dati liecina, ka šobrīd vidējais laiks ārsta-speciālista konsultācijas saņemšanai 2018. gadā ir samazinājies par 34%, savukārt vidējais gaidīšanas laiks diagnostiskā izmeklējuma veikšanai ir samazinājies par 28%. 

Tā, piemēram, valsts apmaksātas ginekologa konsultācijas saņemšanai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā jāgaida vidēji četras dienas (rindas samazinājums par 73%), bet traumatologa-ortopēda konsultāciju var saņemt pēc vidēji septiņām dienām (rindas samazinājums par 41%). Uzlabojumi ir novērojami arī vairāku izmeklējumu veikšanas jomā – piemēram, rentgena izmeklējuma veikšanai gaidīšanas laiks šobrīd ir tikai no 1 līdz 5 dienām (rindas samazinājums par 100%). 0 Pievienot komentāru

Kategorijas