Vecāku organizācijas vadītāja: Darbos neapliecinām, ka bērni ir mūsu nākotne

 15. maijs 2018 5:00 Ziņa

Lai arī vārdos gan sabiedrība, gan amatpersonas pauž, ka bērni ir sabiedrības un valsts nākotne, darbos šis apgalvojums ne vienmēr gūst apstiprinājumu, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” otrdien, 15. maijā, sacīja vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.Foto: Shutterstock.com


Viņa norādīja, ka īpaši šāda sajūta ir daudzbērnu ģimenēs. Tās pavada sajūta, ka bērni darbos “netiek uztverti kā zelts”. Piemēram, aizvien ļoti augstas ir mājokļu īres cenas, kuru dēļ ģimenes nevar atļauties elementārāko mājokli. Tiesa, pozitīvā nozīmē labu artavu šīs problēmas risināšanā sniedz "Altum" programma, kas ļauj jaunajām ģimenēm ar atvieglotiem nosacījumiem iegūt mājokli.

Šis, kā atzinušas pašas ģimenes organizācijai “Mammām un tētiem”, ir galvenais cēlonis tam, kāpēc tās neizšķiras par trešo vai ceturto bērnu ģimenē. Būtisks faktors, kas ikdienā ietekmē jau esošās daudzbērnu ģimenes, ir dažādu kultūras un izklaides pasākumu dārdzība. Piemēram, ja ārpus Rīgas dzīvojošās ģimenes dabū biļetes uz kādu pasākumu Rīgā, tad tām nav līdzekļu, lai nokļūtu galvaspilsētā.

No otras puses, lēmumu par trešo un ceturto bērnu ģimenes ne vienmēr pieņem nodokļu politikas dēļ. Akmentiņa-Smildziņa atgādināja, ka šobrīd no visām ģimenēm, kurās ir bērni, 20% ir daudzbērnu. Tas ir lielākais daudzbērnu ģimeņu īpatsvars ģimeņu ar bērnu vidū kopš neatkarības atgūšanas.

Informācija no portāla LSM.lv0 Pievienot komentāru

Kategorijas