Pašam savs citronkociņš. Īstais laiks apsakņot citronus

 22. marts 2019 6:00 Raksts

Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja Zane Purne stāsta, ka citrusaugus var pavairot no pavasara līdz rudenim, ideālais laiks – marts, aprīlis. Ziemas periodā to darīt nav ieteicams, jo tad ir par maz saules gaismas. Lai spraudeņi šajā laikā apsakņotos, tiem vajadzīgs mākslīgais apgaismojums.Foto: Shutterstock.com

Pašam savs citronkoks, ko lolot


Augus pavairo ar 8–10 cm gariem galotnes spraudeņiem (var izmantot arī stumbra spraudeņus). Tos sprauž kūdras un perlīta maisījumā (1:1) tā, lai viens lapu mezgls būtu virs zemes, bet otrs – augsnē (drošības pēc zemē var atstāt arī divus lapu mezglus – ja no viena neiznāks saknes, tās augs no otra lapu mezgla).

Apsakņo gaismā aptuveni +22 °C temperatūrā (var arī istabas temperatūrā), noteikti zem seguma – var uzlikt burciņu vai noklāt ar gaismas caurlaidīgu polietilēna plēvi, lai izveidojas paaugstināts gaisa mitrums. Pie šiem apstākļiem nedrīkst aizmirst spraudeņu sakņošanās laikā vēdināt un noslaucīt stikla trauka vai polietilēna plēves iekšpusē izveidojušos kondensātu, citādi dzinumi drīz viens sapūs.

Atkarībā no šķirnes sugas citrusaugu spraudeņi apsakņojas 1–1,5 mēnešu laikā. Kad spraudeņiem parādās jaunas lapiņas, tas ir signāls – saknes ir izdzītas, un augus var stādīt podā.

 

 

Raksta publicēšanu atbalsta minerālmēslošanas līdzekļi VITO

"Vito" mēslošanas līdzekļiem Latvijā uzticas jau vairāk nekā 30 gadus. Balstoties uz veiktiem augsnes pētījumiem, "Vito" formulu izstrādājis augu minerālās barošanās laboratorijas vadošais pētnieks augu fizioloģijā un bioloģijas doktors Vilnis Nollendorfs. Šķidro koncentrēto mēslojumu receptūras ir izstrādātas un piemērotas augu augšanas optmizācijai tieši Latvijas klimatiskajiem un agroķīmiskajiem apstākļiem. Tie satur nepieciešamos elementus auga augšanai ilgtermiņā. "Vito" šķidrie minerālmēsli piemēroti augu barošanai caur saknēm un lapām atklātās vai slēgtās platībās, dēstu un ražojošu augu papildmēslošanai. Mikroelementi mēslojumā ir helātu formā, kas padara tos augiem viegli uzņemamus.

Ar "Vito" lietošanas rekomendācijām iespējams iepazīties šeit.
Ar visiem "Vito" produktiem iepazīsties šeit.0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas