Brīvprātīgo interese par darbošanos valsts bērnunamos lēnām apsīkst

Par brīvprātīgo darbu valsts sociālās aprūpes centros saņemti 124 pieteikumi, bet kopš gada sākuma jaunu pieteikumu skaits ir krietni mazāks nekā pērnā gada nogalē. Pašlaik līgumus ar Labklājības ministriju noslēgušas jau 60 personas, no kurām aktīvi bērnu aprūpē piedalās vien seši cilvēki. Aizvien lielākā interese par brīvprātīgā darbu ir galvaspilsētā, bet mazākā – Latgalē.

Daļai brīvprātīgo, kas darbu neturpina, esot bijis nepareizs priekšstats par bērnu aprūpes centriem.

FOTO: Shutterstock.com

Daļai brīvprātīgo, kas darbu neturpina, esot bijis nepareizs priekšstats par bērnu aprūpes centriem.

Pirmie septiņi brīvprātīgie darbu valsts sociālās aprūpes centros uzsāka jau 2017.gada nogalē. Līdz šai nedēļai līgumus ar atbildīgo ministriju noslēguši jau 60 cilvēki, tomēr aktīvi valsts sociālās aprūpes centrus apmeklē tikai seši.

Aicinājumus pieteikties par brīvprātīgo ministrija izplatīja drīz vien pēc Latvijas Radio un raidījuma „Aizliegtais paņēmiens” īstenotā eksperimenta, kurā atklāts, ka bērniem trūkst uzmanības un bieži viņi ikdienu pavada iekštelpās, slēgtās manēžās.

Vēlmi palīdzēt aizvadītā gada nogalē izrādīja vairāk nekā 100 cilvēku. Kopumā saņemti 124 pieteikumi, līdz ar to jāsecina, ka interese ir stabila, taču nedaudz apsīkusi. Visvairāk palīgu vēlas darboties tieši ar zīdaiņiem Kapseļu ielā.

Filiāles vadītājas pienākumu izpildītāja Mudīte Zvejniece stāsta, ka to darījuši deviņi brīvprātīgie, ar trim sadarbība pārtraukta, vēl trīs centru apmeklē regulāri.

 

Kāds cits cilvēks pēc ekskursijas pa valsts sociālās aprūpes centra telpām savu iesniegumu atsauca. Centra vadība to skaidro ar smagajām bērnu diagnozēm, ar kurām ne visi spēj ikdienā strādāt.

Reklāma
Reklāma

Daļai brīvprātīgo, kas darbu neturpina, esot bijis nepareizs priekšstats par bērnu aprūpes centriem. “Mums ir arī vēl citi cilvēki, kuri šobrīd ir tādā ilgākā pārdomu procesā. Viņi ir noslēguši līgumus, viņi ir atnākuši pirmo reizi uz aprūpes iestādi. Viņi ir paskatījušies, kādi bērni šajā aprūpes iestādē uzturas un kāda veida atbalsts viņiem būs jāsniedz. Mēs esam sapratuši to, ka mums ir vairāk jāsniedz informācija par mūsu bērnu aprūpes iestādēm, lai brīvprātīgie, kuri vēlas šajā bērnu aprūpes iestādē strādāt, saprot, ka tur nav tikai zīdaiņi,” norāda ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta eksperte Sigita Rozentāle.

Palīdzība aizvien ir nepieciešama, un par vakantajām vietām un pienākumiem var lasīt aprūpes centru mājaslapās.

Sestdien, 20.janvārī, informatīvs seminārs potenciālajiem brīvprātīgajiem notika filiālē “Liepāja” - Kurzemē, un to apmeklēja 23 interesenti, no kuriem viens arī parakstīja sadarbības līgumu ar Labklājības ministriju. Bet kāds cits cilvēks pēc ekskursijas pa valsts sociālās aprūpes centra telpām savu iesniegumu atsauca. Centra vadība to skaidro ar smagajām bērnu diagnozēm, ar kurām ne visi spēj ikdienā strādāt.

 

Avots: www.lsm.lv