Latvijas senioru deju kolektīvi “Četrus vējus” izdejos Ventspilī

 09. jūnijs 2017 15:45 Ziņa  skatījumi: 1625

2017.gada 18.jūnijā plkst. 17.00, Olimpiskā centra “Ventspils” basketbola hallē notiks XXI Latvijas senioru deju diena “Četri vēji”. 70 deju kolektīvi no visiem Latvijas novadiem būs kopā vienā elpā ar skatītājiem un sajutīs sevi vienotā dejas solī.Publicitātes foto.


“Koncerts “Četri vēji” būs stāsts par katru no mums. Ir cilvēki, kuru tuvumā ir grūti stāvēt - pūš projām, jauc domas, prātu un jūtas... Bet ikkatrs gaida vēju, lai pie Tevis tas trauktos, celtu spārnos! Koncerta četras daļas ieved citā stāstā – “Senais vējš” pie dzimtas un tautas saknēm, “Cēlais vējš” pie lepnuma par Tēvu zemi, “Darba vējš” pie tikuma un labklājības, “Prieka vējš” – pie līksmības, priecīgām izdarībām un laimes! Šie četri vēji vēstī: esi gudrs, daiļš, darbīgs un priecīgs! Koncertā iepazīsim mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes dzīves pieredzi. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā dzīvesziņa un zemes spēks. Šajos deju kolektīvos dejotāji ir kā valgmes pilna aka, no kā smelties padomu, gudrību un mīlestību,” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis.
 

Senioru deju kolektīvi izdejos 27 dejas, kuras veidojuši 14 dažādu paaudžu autori: Aija Āre,
Gints Baumanis, Ojārs Grasis, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Valentīna Kalniņa, Ramona Irbe, Rita Spalva, Vilis Ozols, Ilmārs Dreļs, Dace Treinovska, Ineta Indriksone, Sandra Bārtniece, Iluta Mistre. Deju dienā līdzās jau iemīļotajām un jaunākajām senioriem veidotajām horeogrāfijām tiks izdejotas īpaši šiem svētkiem radītas Ginta Baumaņa tautas deju apdares “Ačkups”, “Ritentītis”, “Mugurdancis”, “Sudmaliņas” un citas. Skatītājiem koncerta finālā pirmo reizi būs iespēja redzēt horeogrāfa Ginta Baumaņa un komponista Raimonda Tigula sadarbībā radīto deju - “Četri vēji”. 


Koncerta mākslinieciskie vadītāji Aija Āre un Gints Baumanis, svētku virsvadītāji Aija Āre,
Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Mārīte Skrinda, Liene Gailāne, Inta Rudzīte.


Koncertu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Ventspils pilsētas pašvaldība. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank” un “Circle K Latvia”, SIA VENDEN, SIA “UŽAVAS ALUS”. 0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Lasi vēl

Kategorijas

Aktuāli

Jaunākais portālāLasīt vairāk

Jaunākie rakstiLasīt vairāk