Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Liiga Priede

  Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

      

» Aktualitātes

Nepatīkamas izmaiņas plānotas maternitātes un vecāku pabalstu aprēķina kārtībā 2018. gadā (1)

Ziņa / Aktualitātes  | Skatījumi 23865

Pagājušā gada nogalē Saeimā tika pieņemti grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Atsevišķas tā normas stāsies spēkā ar 2018. gada 1. janvāri un nav "draudzīgas" ģimenēm. 

Īpaši neizdevīgi likuma grozījumi būs vecākiem, kuri bērnus plāno ar 2 gadu starpību
Foto: Shutterstock.com

Maternitātes pabalsta gadījumā, ja personai vidējās apdrošināšanas algas noteikšanas periodā būs bijis bērnu kopšanas periods, šajā periodā iemaksu alga tiks noteikta 70% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Šobrīd vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas periodā neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma dienas.
 

Vecāku pabalsta gadījumā personai iepriekš minētajos periodos apdrošināšanas iemaksu alga tiks noteikta 40% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
 

Pēc Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) aprēķiniem, lielāki zaudējumi būs tie pabalstu saņēmēji, kas iepriekš ir saņēmuši lielāku atalgojumu.  Piedāvājam trīs VSAA sagatavotus situāciju piemērus* ar dažādām algu likmēm, kā aprēķinātais pabalsts atšķirsies, ja apdrošināšanas situācija iestātos šogad - 2017. gadā ar pašlaik spēkā esošajiem noteikumiem, un 2018. gadā, ja stāsies spēkā jaunā aprēķināšanas kārtība.

 

 

Lasi arī:  Mammamuntetiem.lv neapmierināti: gaidāmās izmaiņas maternitātes un vecāku pabalstos ir ģimenēm nedraudzīgas!

 

*Piemēri apskatīti vienai konkrētai situācijai, kuru nevar vispārināt un tiešā veidā piemērot katram individuālam gadījumam.


Autore: Līga Brūvere, mammamuntetiem.lv
Raksts publicēts 19. mai 07:00 

LAPAS KARTE