Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

JOKU KONKURSS: Emīls runā ar opi

Emīls (3 gadi) zvana opim uz slimnīcu:  -Opi! Tev ir končas? - Nē nav... - Mums arī nav. Mums ir tikai minerālūdens. Gustavs (2 gadi) mājās spēlējas viens pats, kamēr brālis aizbraucis ar tēti. Esam mājās divatā. Kamēr es apdaru mājas darbus, līdz beigās ieraugu ka visa siena ir sazīmēta ar krītiņiem.  - Gustav! Kas sazīmēja sienu??? Gustavs pilnīg

Skatīt visus jokus

» Aktualitātes

Nepatīkamas izmaiņas plānotas maternitātes un vecāku pabalstu aprēķina kārtībā 2018. gadā (1)

Ziņa / Aktualitātes | Skatījumi 23173

Pagājušā gada nogalē Saeimā tika pieņemti grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Atsevišķas tā normas stāsies spēkā ar 2018. gada 1. janvāri un nav "draudzīgas" ģimenēm. 

Īpaši neizdevīgi likuma grozījumi būs vecākiem, kuri bērnus plāno ar 2 gadu starpību
Foto: Shutterstock.com

Maternitātes pabalsta gadījumā, ja personai vidējās apdrošināšanas algas noteikšanas periodā būs bijis bērnu kopšanas periods, šajā periodā iemaksu alga tiks noteikta 70% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Šobrīd vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas periodā neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma dienas.
 

Vecāku pabalsta gadījumā personai iepriekš minētajos periodos apdrošināšanas iemaksu alga tiks noteikta 40% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
 

Pēc Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) aprēķiniem, lielāki zaudējumi būs tie pabalstu saņēmēji, kas iepriekš ir saņēmuši lielāku atalgojumu.  Piedāvājam trīs VSAA sagatavotus situāciju piemērus* ar dažādām algu likmēm, kā aprēķinātais pabalsts atšķirsies, ja apdrošināšanas situācija iestātos šogad - 2017. gadā ar pašlaik spēkā esošajiem noteikumiem, un 2018. gadā, ja stāsies spēkā jaunā aprēķināšanas kārtība.

 

 

Lasi arī:  Mammamuntetiem.lv neapmierināti: gaidāmās izmaiņas maternitātes un vecāku pabalstos ir ģimenēm nedraudzīgas!

 

*Piemēri apskatīti vienai konkrētai situācijai, kuru nevar vispārināt un tiešā veidā piemērot katram individuālam gadījumam.


Autore: Līga Brūvere, mammamuntetiem.lv
Raksts publicēts 19. May 07:00 

LAPAS KARTE