Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 3.5/5
    Inta Linde

    Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Smieklīgie aprīļa JOKU konkursa jociņi

  Aprīļa uzvarētājam balvā LEGO komplekts - LEGO® DUPLO Betmena alas izaicinājums, no 2 līdz 5 gadiem NEW 2017 Mammām un Tētiem kolektīvs ir izvēlējies aprīļa uzvarētāju un šo balvu iegūst Ilvija Tūtere - Zīberga! Apsveicam!   Sazinies ar mums (signe@mammam.lv) par balvas saņemšanu!     SMIEKLĪGĀ

Skatīt visus jokus

» Aktualitātes

Nepatīkamas izmaiņas plānotas maternitātes un vecāku pabalstu aprēķina kārtībā 2018. gadā (1)

Ziņa / Aktualitātes | Skatījumi 18974

Pagājušā gada nogalē Saeimā tika pieņemti grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Atsevišķas tā normas stāsies spēkā ar 2018. gada 1. janvāri un nav "draudzīgas" ģimenēm. 

Īpaši neizdevīgi likuma grozījumi būs vecākiem, kuri bērnus plāno ar 2 gadu starpību
Foto: Shutterstock.com

Maternitātes pabalsta gadījumā, ja personai vidējās apdrošināšanas algas noteikšanas periodā būs bijis bērnu kopšanas periods, šajā periodā iemaksu alga tiks noteikta 70% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Šobrīd vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas periodā neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma dienas.
 

Vecāku pabalsta gadījumā personai iepriekš minētajos periodos apdrošināšanas iemaksu alga tiks noteikta 40% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
 

Pēc Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) aprēķiniem, lielāki zaudējumi būs tie pabalstu saņēmēji, kas iepriekš ir saņēmuši lielāku atalgojumu.  Piedāvājam trīs VSAA sagatavotus situāciju piemērus* ar dažādām algu likmēm, kā aprēķinātais pabalsts atšķirsies, ja apdrošināšanas situācija iestātos šogad - 2017. gadā ar pašlaik spēkā esošajiem noteikumiem, un 2018. gadā, ja stāsies spēkā jaunā aprēķināšanas kārtība.

 

 

Lasi arī:  Mammamuntetiem.lv neapmierināti: gaidāmās izmaiņas maternitātes un vecāku pabalstos ir ģimenēm nedraudzīgas!

 

*Piemēri apskatīti vienai konkrētai situācijai, kuru nevar vispārināt un tiešā veidā piemērot katram individuālam gadījumam.


Autore: Līga Brūvere, mammamuntetiem.lv
Raksts publicēts 19. May 07:00 

LAPAS KARTE