Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Sanita Cvetkova

  Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

JOKU KONKURSS: Mammas augums

Aleksis 6 gadi.  Alem saku, lai nobildē mani. Skatos bildi. Saku: "Ak dievs, resna kā govs." Ale saka:  "Ko tu sevi tā apsaukā? Tu esi maziņš ruksītis ar lielu vēderu, resnām kājām un dibenu. Tā tak, mammu, labāk skan!"   _____________________________________________________________________________________________  

Skatīt visus jokus

Bērnu sarunvārdnīca

 •  

  lūpu krāsa

  lūpa, Jurģis, 2 gadi

  ūtāča, Linda, 0 gadi

 •  

  Puņķi

  pūti, Gabriels, 2 gadi

 •  

  Koala

  kala, Markuss, 2 gadi

  Kālis, Magda, 2 gadi

» Valsts atbalsts ģimenei

Pabalsti, kas pienākas nepilngadīgai māmiņai

Raksts / Valsts atbalsts ģimenei  | Skatījumi 2437

Pašlaik esmu stāvoklī un man ir 16 gadi. Dzemdības plānojas, kad man jau būs palikuši 17 gadi. Esam kopā ar bērniņa tēvu un taisamies precēties. Viņš ir pilngadīgs. Abi oficiāli nestrādājam. Kā aprēķinās bērnu pabalstus šajā situācijā, jautā portāla mammamuntetiem.lv kāda lasītāja. 

 

Bērna pabalstu līdz pilngadības sasniegšanai saņems arī pati topošā māmiņa.
Foto: Shutterstock.com

Atbild VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte  Aiva Zīrāka. 


Gadījumā, ja bērns piedzimst nepilngadīgai māmiņai, bet bērna tēvs ir pilngadīgs un viņš ir arī gatavs noteikt bērnam paternitāti (dzimšanas apliecībā tiek izdarīts ieraksts par bērna tēvu), bērnam aizbildni neieceļ, jo bērna tēvs realizē aizgādību pār bērnu, līdz arī otrs vecāks (šajā gadījumā bērna māte) kļūst pilngadīgs.


Valsts sociālos pabalstus, t.sk. bērna piedzimšanas pabalstu, bērna kopšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalstu  - var pieprasīt viens no vecākiem.


Ja māte ir sasniegusi 15 gadu vecumu, viņai ir tiesības pieprasīt un saņemt valsts sociālos pabalstus par bērnu. Saskaņā ar likuma „Par sociālo drošību” 17.panta pirmo daļu - persona, kura ir sasniegusi 15gadu vecumu (kurai iestājies sociālās rīcībspējas vecums), var iesniegt pieprasījumu pēc sociālajiem pakalpojumiem un tos saņemt.


Der zināt:

 • Tas vecāks, kurš saņem bērna kopšanas pabalstu līdz bērna 1,5 gada vecumam tiek apdrošināts bezdarba gadījumam;
 • Tā kā topošā māmiņa mācās, tad der zināt, ka, ja bērns (pati māmiņa) pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad ģimenes valsts pabalstu par viņu turpina maksāt ne ilgāk kā līdz 19 gadu vecumam vai  līdz brīdim, kad jauniete stājas laulībā.

Autors: mammamuntetiem.lv
Raksts publicēts 2. May 12:00 

LAPAS KARTE