Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Liiga Priede

  Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Joku konkurss: Nedrīkst pīpēt!

Mazās Beātes joks: Ciemos atbraukusi radiniece. Kādu brītiņu ciemojusies, ceļas un saka - Jāiet ārā uzpīpēt! Mazā Beāte (3gadi) skaļi iesaucas - Neej, neej,  lūdzu,  pīpēt! Nedrīkst pīpēt, vēzis uzkritīs!   ______________________________________________________________________________________ Visus konkursam iesūtītos jokus lasi ŠEI

Skatīt visus jokus

Bērnu sarunvārdnīca

 •  

  Kristers

  Kitele, Kristers, 2 gadi

  Kistevs, Alise, 2 gadi

 •  

  vilciens

  Čuku tūūū, Raivo, 2 gadi

  čuka, Ralfs, 2 gadi

 •  

  Valdis

  La, Ance, 1 gads

  Jānis, Alise, 2 gadi

» Šķiršanās & alimenti

Dokumenti, kas nepieciešami, izbraucot no valsts īslaicīgā ekskursijā ar bērnu, ja šķirta laulība

Raksts / Šķiršanās & alimenti | Skatījumi 1824

Kāda ir kārtība, lai izbrauktu no Latvijas uz, piemēram, Lietuvu dažu dienu ekskursijā, ja bērns dzīvo pie mātes, interesējas vīrietis. Kādi dokumenti, atļaujas ir vajadzīgas no bērna mātes, lai nerastos problēmas ar valsts iestādēm. 

Drošībai advokāts iesaka uzrakstīti rakstisku apliecinājumu, ka otrs vecāks neiebilst bērna izčeļošanai
Foto: Shutterstock.com

Zvērināts advokāts Jānis Kucenko skaidro, ka situācijā, kad nav kādu īpašu apstākļu, kas ierobežotu tēva tiesības (tiesas spriedums par saskarsmes kārtību vai aizgādības tiesību atņemšanu, rakstiska vienošanās par saskarsmes kārtību un tml.), tad principā pietiek ar mutisku izbraukšanas saskaņošanu ar māti.

Ja tēvs ir Latvijas valstspiederīgais, tad Eiropas Savienības teritorijā tēva ceļošanai ar bērnu kontrolējošajām institūcijām pietiks uzrādīt bērna pasi, tēva pasi un, ja tajā nav ieraksta par radniecību ar bērnu – tad arī bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju.


Lasi arī: Bērns dodas ceļojumā uz ārzemēm. Kādi dokumenti nepieciešami, šķērsojot robežu


Tomēr, ja šāda izceļošana notiks pretēji mātes gribai, to varētu uzskatīt par bērna nolaupīšanu Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem izpratnē. Tādēļ, ja ar māti ir konfliktējošas attiecības un paredzams, ka māte varētu izmantot situāciju, lai izceļošanas sakarā vērstos pret tēvu, drošības labad iespējams paņemt no mātes brīvas formas rakstisku apliecinājumu par to, ka viņa neiebilst izceļošanai – konflikta situācijā ar to būs pietiekami.

 

Par ģimenes tiesībām var uzdot jautājumus mūsu ekspertiem - Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas advokātiem. 

 
 

Raksts publicēts 10. Feb 15:00 

LAPAS KARTE