Aktīvi uzdarbojas velosipēdu zagļi; policija aicina parūpēties par sava velosipēda drošību

Līdz ar velosezonas sākumu, arī zagļi kļuvuši aktīvāki - valstī reģistrētas jau 164 velosipēdu zādzības. No tām visvairāk fiksētas Rīgas reģionā. Īpaši velosipēdu zādzību skaits audzis pēdējā mēneša laikā, tādēļ policija aicina iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par sava velosipēda drošību.

Novietojot velosipēdu publiskā vietā, jāskatās vai tā ir labi pārredzama un apgaismota, kā arī nodrošināta ar velosipēda pieslēgšanai paredzētiem statīviem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Novietojot velosipēdu publiskā vietā, jāskatās vai tā ir labi pārredzama un apgaismota, kā arī nodrošināta ar velosipēda pieslēgšanai paredzētiem statīviem.

No 164 velosipēdu zādzību gadījumiem, teju puse - 87 fiksētas Rīgas reģionā. Jāpiebilst, ka šis skaits strauji audzis, tomēr tas neataino patieso nozagto velosipēdu skaitu, jo nereti vienā zādzības gadījumā garnadzis piesavinās vairāk nekā vienu velosipēdu. Policija aicina velosipēdu īpašniekus iepazīties ar zemāk minētajiem padomiem, kā parūpēties par sava transportlīdzekļa drošību.

 

Vienmēr pieslēdz!

Lai velosipēds nebūtu viegls guvums zaglim, tam jābūt aprīkotam ar kvalitatīvu slēdzeni. Velosipēda rāmis un riteņi jāsaslēdz tādā veidā, lai tos nav iespējams atdalīt pa daļām. Pat, ja velosipēdu atstāj tikai uz īsu brīdi, noteikti to pieslēdz. 

 

Neatstāj, kur pagadās!

Visbiežāk garnadži izvēlas nepieslēgtus velosipēdus, kas novietoti šķietami drošā vietā, kā, piemēram, uz balkona, slēgtā kāpņu telpā, garāžā vai pie veikala. Pērnā gada statistika liecina, ka teju puse no kāpņu telpās nozagtajiem velosipēdiem nav bijuši pieslēgti. Savukārt, novietojot velosipēdu publiskā vietā, jāskatās vai tā ir labi pārredzama un apgaismota, kā arī nodrošināta ar velosipēda pieslēgšanai paredzētiem statīviem. Publiskā vietā velosipēdu nevajadzētu atstāt bez uzraudzības uz ilgāku laiku. Atceries, ka saslēgs tikai aizkavē, nevis attur zagli!


Plašāku informāciju par to, kā parūpēties par sava velosipēda drošību publiskās vietās, varat skatīt mājas lapā: http://www.divritenis.lv

 

Reģistrē!

Iesakām velosipēdu reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Kad velosipēds reģistrēts, tas uzrādās Transportlīdzekļu un tā vadītāju valsts reģistrā. Par reģistrācijas faktu dokumenti netiek izsniegti, taču ir iespējams iegūt uzlīmi, kas apliecinās, ka velosipēds ir oficiāli reģistrēts. Gadījumā, ja velosipēds tiktu nozagts un pēcāk atrasts, pārbaudot reģistrētā velosipēda rāmja numuru datu bāzē, policija varēs noskaidrot un atgriezt to likumīgajam īpašniekam. 

Reklāma
Reklāma


Reģistrāciju var veikt elektroniski CSDD e-pakalpojumos: http://www.csdd.lv, jebkurā CSDD nodaļā vai izmantojot CSDD mobilo aplikāciju. 

 

Iegaumē izskatu!

Velosipēda zādzības gadījumā tā īpašniekam tiek uzdoti jautājumi par nozagtā velosipēda izskatu. Nereti velosipēda īpašnieks uz tiem nespēj atbildēt, kā arī nav nevienas fotogrāfijas, kuru uzrādīt. Tādēļ, tikko esi iegādājies velosipēdu, nofotografē to, pievēršot uzmanību tā pazīšanas zīmēm. Nofotografē arī velosipēda rāmja numuru, lai, vajadzības gadījumā, policijai varētu norādīt divritenim raksturīgās pazīmes. 

 

Ziņo!

Velosipēda zādzības gadījumā, nekavējoties ziņo policijai.

 

Ja velosipēds netiek lietots!

Rūpējies par savu velosipēdu drošību pat tad, kad tas netiek lietots. Uzglabājot velosipēdu pagrabā, balkonā vai garāžā, ieteicams to pieslēgt ar saslēgu. Ja glabā to slēgtās telpās, kuras neizmanto ikdienā, parūpējies, lai tās ir aizslēgtas ar drošām slēdzenēm.
Glabājot velosipēdu uz balkona, esi piesardzīgs, jo zaglis kāroto mantu var nolūkot un nozagt pat no augšējo stāvu balkoniem.