Aptauja

Kādi ir noteicošie faktori, pēc kuriem nosakāt bērnistabas iekārtojumu?

Bērna intereses un vecums

Mēbeļu, materiālu u.c. cena

Nepieciešamo lietu un materiālu vizuālais izskats

Dabai draudzīgu materiālu izvēle, tai skaitā – koks

Bērnam pieaugot, ērti pārbūvēt

Lietu izturība

Cits variants

Atbildēt

Rezultāti | Iepriekšējās aptaujasIesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 4/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Sods uz galvas

Kristers (3 gadi) Tētis peldas. Kristers no krasta norāda: "Re kā tētis." Saku: "Jā, kuļas." Kristers: "Tā kā putukrējums." Pastaigājamies, un Kristers ierauga uzstādītu pieminekli, grib uz tā uzkāpt. Saku: "Ja tu kāpsi uz pieminekļa, policija tev uzliks sodu." Kristers: "Uz galvas?"   Piedalies 

Skatīt visus jokus

» Grāmatas un žurnāli

Rakstnieks Valdis Rūmnieks savu jubileju atzīmē ar divām jaunām grāmatām bērniem

Ziņa / Grāmatas un žurnāli | Skatījumi 5892

Sveicot populāro rakstnieku Valdi Rūmnieku 60 gadu jubilejā, Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā divus jaunus viņa darbus – krāšņi ilustrēto grāmatu bērniem “Murjāņu Kurmītis un viņa draugi” un piedzīvojumu stāstu pusaudžiem “Atnācēji”, kurš konkursā “Zvaigznes grāmata 2010” ieguva veicināšanas prēmiju.

“Murjāņu Kurmītis un viņa draugi” ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par Gaujmalas iemītniekiem – Kurmīti, Rūķi Dūķi, pieciem Muriem, briesmīgo Līdaku un citiem, par viņu dēkām un atklājumiem tepat Latvijas mežos un pļavās. Mākslinieces Gundegas Muzikantes bagātīgās ilustrācijas padarīs grāmatas lasīšanu par īstu piedzīvojumu, kurš saistīs ne tikai bērnus, bet arī vecākus, kas šo grāmatiņu lasīs savām atvasēm priekšā.


Savukārt garstāstā “Atnācēji” autors piedāvā lasītājam atšķetināt intriģējošu situāciju. Pavadot vasaras brīvlaiku vecmāmiņas mājās Ugālē, trīs skolēni atrod noslēpumainas zīmes, kas šķiet liecinām – tepat līdzās ir pabijuši viesi no citām planētām. Kaspars, Anna un Madara kļūst par drosmīgiem neizpētītās parādības pēdu dzinējiem, bet noslēpums tiek atklāts tikai pamazām...
Dinamisks sižets, kolorīti pusaudžu (un arī pieaugušo) tēli, asprātīga un bagāta valoda, kultūrvēsturiskas detaļas, kurās interesanti sapludināta mistika ar folkloru, un neuzkrītošs latviskums – tās ir grāmatas neapstrīdamās vērtības.

“Atnācēji” bez liekas didaktikas skubina bērnus un pusaudžus pamanīt vērtīgo un neparasto sev apkārt, pētīt dabu un vēsturi, iztaujāt vecākus un vecvecākus, jā – arī sēņošanas un makšķerēšanas prieki raduši nozīmīgu vietu šajā grāmatā. Ar šo darbu Valdis Rūmnieks pierāda, ka ne tikai ārvalstu literatūrā top aizraujoši piedzīvojumu stāsti pusaudžiem un ne katram modernam piedzīvojumu stāstam pēc struktūras jāatgādina datorspēle.


Lasītāju atzinību iemantojuši arī Apgādā Zvaigzne ABC agrāk izdotie Valda Rūmnieka darbi – “Ozola grāmata”, “Kuršu vikingi”, “Sveiks, jautrais Rodžer!” un biogrāfiskais romāns “Čaks”.

 

FOTO: Bērnu iemīļotais rakstnieks Valdis Rūmnieks.

 

Vairāk par šīm un citām izdevniecības Zvaigzne ABC izdotajām grāmatām lasi www.zvaigzne.lv
 


Raksts publicēts 7. Oct 2011 16:00 

LAPAS KARTE