Kā izvēlēties bērnam pirmo īsto lasāmgrāmatu 1

 02. decembris 2016 9:00 Padoms  skatījumi: 10227

Jo jaunākam bērnam sāksi mācīt lasīt, jo vieglāk viņam būs mācīties, atzīst speciālisti. Bet kā neapjukt plašajā grāmatu klāstā un izvēlēties savam bērnam īsto grāmatu?Foto: Shutterstock.com

Lasītprieku jāmāca jau tad, kad bērns vēl burtus nepazīst


Rakstu sērija par bērna audzināšanu un radošām rotaļām tapusi sadarbībā ar jauno un attīstošo LEGO® klucīšu ražotāju LEGO GROUP

 

•    Ieplāno grāmatnīcas apmeklējumam pietiekami daudz laika.
•    Pēc iespējas bieži ņem bērnu līdzi, tā viņš iepazīst grāmatu šķirstīšanas un izvēlēšanās prieku.
•    Izvēloties kādu grāmatiņu, raugies, lai tā atbilst bērna vecumam. Ja meklējat pasaku grāmatu, tad ņem tādu, kurai norādītais bērna vecums par vienu vai pusotru gadu pārsniedz bērna vecumu.
•    Izvēlies dažāda garuma pasakas. Kad bērns būs lielāks, viņš vēlēsies vakara pasaku grāmatu, no kuras viņam ik vakaru lasīsi priekšā.
•    Rūpīgi izšķirsti grāmatu, vai tajā nav nepatīkamu attēlu vai biedējošu tekstu. Dažkārt pasakām var būt pavisam negaidītas beigas.
•    Izvēlies tāda satura grāmatas, par kurām esi pārliecināta, ka tās interesēs bērnu, piemēram, par dzīvniekiem vai par dažādiem transporta līdzekļiem.
•    Padomā arī par tādu grāmatu iegādi, kas stāsta par jūtām, par dalīšanos ar citiem, par draudzību.
•    Izvēlies grāmatas, kas vēsta gan fantastiskus, gan ikdienas stāstus, tomēr uzsvaru liec uz grāmatām par cilvēku emocijām.
•    Uzziņu literatūra noder vēl neiepazītās situācijās, piemēram, kad ģimenē gaidāms vēl viens mazulis, kad jādodas pie daktera vai kad klāt ir pirmā skolas diena. Turklāt tā lieti noder arī tad, kad jāizpēta kāda bērnu interesējoša tēma, piemēram, dinozauri, vai jāizskaidro apkārtējā pasaule.
•    Izraugies grāmatas ar saprotamām, tekstu bagātinošām ilustrācijām. Stāstiem jābūt skaidri strukturētiem.
•    Grāmatu iegādē noteikti ņem vērā bērna viedokli.

Izmantotā literatūra: Maija Pitamaka, Es to protu, Spēles zināšanas un ierosmes bērniem no diviem līdz pieciem gadiem pēc Marijas Montesori pedagoģijas principiem, R.: Valters un Rapa, 2008.

 

 RREKLĀMAS INFORMĀCIJA

LEGO grupa ir apņēmības pilna bērniem sniegt drošu un lielisku spēlēšanās pieredzi, ticot, ka radītais produkts palīdz radīt pozitīvu atmosfēru bērnu un vecāku dzīvēs, jo spēlēšanās ar lielākā izmēra DUPLO vai LEGO klucīšiem, palīdz mazajiem stimulēt tādas nozīmīgas dzīves prasmes, kā problēmu risināšanu, koncentrēšanos, radošumu un iztēli, pozitīvā mācību vidē. Vietnē www.lego.com ir vairāk informācijas par rotaļu iespējām bērniem un LEGO produktiem. Vietnē ir arī spēļu sadaļa, kur bērni var rotaļāties ar skaņām un animācijām drošā tiešsaistes vidē.1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Lasi vēl

Kategorijas

Aktuāli

Jaunākais portālāLasīt vairāk

Jaunākie rakstiLasīt vairāk