Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Visi novecojam

Opis aplūko vecu radioaparātu un saka "Jā, viss noveco!" Turpat blakus esot Sindija (7 g.) saka opim: "Tu arī noveco!" Lai kaut kā izlīdzinātu situāciju, Sindijai aizrādu: "Nu ka tu tā opim saki!?" uz ko Sindija smaidot atbild: "Mēs visi novecojam!" Piedalies JŪLIJA joku konkursā! Balvā Zili brīnumi Galvenā balva - ģimenes

Skatīt visus jokus

» Grāmatas un žurnāli

Krāsojamā grāmata pieaugušajiem — „Mandala. Krāso savam mieram” (1)

Ziņa / Grāmatas un žurnāli | Skatījumi 13048

Apgādā Mansards iznākusi Monikas Mandali grāmata Mandala. Krāso savam mieram, kurā apkopoti vairāki desmiti dažādu mandalu zīmējumu. Krāsojot un zīmējot mandalas, iespējams meklēt un no jauna rast ceļu pie sevis, kad pārņēmis apjukums.

 

Grāmatā paredzēta mandalu izkrāsošanai un zīmēšanai, kas var kļūt par dziļu un dziedniecisku pašizziņas procesu. Krāsojot un zīmējot mandalas, iespējams meklēt un no jauna rast ceļu pie sevis, kad pārņēmis apjukums. Mandalu izkrāsošana nomierina, cīnoties ar grūtībām un ciešot no emocionālas spriedzes. Darbošanās ar mandalām var kļūt arī par krāsainu ceļojumu uz savas dvēseles dzīlēm. Šai ceļā, iespējams, izgaismots un atklāts tiks kas tāds, kas līdz šim bijis noslēpts, taču īstenībā — ļoti svarīgs. Neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tautības intuitīvi mandalām atsaucas katrs. Tās ir kā cilvēka dvēseliskās pasaules spogulis. Tās harmonizē kā bērnu, tā pieaugušo, kā vīrieti, tā sievieti. Krāsošanas process var palīdzēt savākties, kad jūtamies apjukuši, un nomierināties, kad cīnāmies ar kādām grūtībām. Tas var palīdzēt atkal atrast ceļu pašam pie sevis, pie svarīgākā un iespējams ikdienā neapjaustā.

Darbošanās ar mandalām var kļūt arī par krāsainu ceļojumu uz savas dvēseles dzīlēm.


Vārds „mandala” ir cēlies no sanskrita un burtiski tulkojams kā centrs un aplis. Tas ietver sevī apjausmu, ka ikviens centrs ir cieši saistīts ar apli un ikvienu apli nenovēršami ietekmē tā centrs. Abi kopā tie veido veselumu. Centrs un perifērija šķiet nodalīti, tomēr tie nevar pastāvēt viens bez otra. Daba ir pārpilna ar mandalu piemēriem. Katra šūna mūsu ķermenī ir dzīva mandala. Mandala ir arī acs zīlīte, sniega pārsla, putna ligzda un pati planēta Zeme. Saule ir savas kosmiskās mandalas centrs. Mandalas var saskatīt veidā, kādā tiek radītas patvēruma vietas, piemēram, indiāņu vigvami, eskimosu sniega būdas un afgāņu jurtas. Vecās Eiropas pilsētas, kuru centrā ir baznīca un tirgus laukums, no kura kā stari uz visām pusēm iztek bruģētas ielas, līdz atduras pret aizsargmūri, ir klasiska mandala. Tāpat dažādos veidos, taču vienlīdz nozīmīgi mandalu dinamiku var novērot ikdienas attiecībās starp vecākiem un bērniem, pedagogiem un studentiem, meistariem un mācekļiem, vecajiem un jaunajiem. Ikviens no mums savā īpašā veidā ir centrs paša uzturētai, paša radītai mandalai.


Lindas Vītumas priekšvārda tulkojums latviešu valodā
Mākslinieciskais noformējums — Santa Oborenko
64 lpp., apgāds Mansards, 2010
 


Raksts publicēts 18. May 2010 14:00
Aktuālā rubrika - Pedofīlija

 

LAPAS KARTE