Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Liiga Priede

    Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērni joko: Raivo izdoma

Šodien mazais (5gadi) nonāca pie šādas atziņas: Mammu, bet es kad izaugšu liels mani tak arī sauks Raivo. Šodien pastaigājoties pa Rīgu nonācām līdz Brīvības piemineklim. Raivo ierauga godasardzi un pieiet klāt un kaut ko dikti pēta. Pēc laika atnāk pie manis un saka: "Mammu, tiem onkuļiem actiņas ir vaļā un viens uz mani paskatījās."

Skatīt visus jokus

» Grāmatas un žurnāli

Krāsojamā grāmata pieaugušajiem — „Mandala. Krāso savam mieram” (1)

Ziņa / Grāmatas un žurnāli | Skatījumi 15878

Apgādā Mansards iznākusi Monikas Mandali grāmata Mandala. Krāso savam mieram, kurā apkopoti vairāki desmiti dažādu mandalu zīmējumu. Krāsojot un zīmējot mandalas, iespējams meklēt un no jauna rast ceļu pie sevis, kad pārņēmis apjukums.

 

Grāmatā paredzēta mandalu izkrāsošanai un zīmēšanai, kas var kļūt par dziļu un dziedniecisku pašizziņas procesu. Krāsojot un zīmējot mandalas, iespējams meklēt un no jauna rast ceļu pie sevis, kad pārņēmis apjukums. Mandalu izkrāsošana nomierina, cīnoties ar grūtībām un ciešot no emocionālas spriedzes. Darbošanās ar mandalām var kļūt arī par krāsainu ceļojumu uz savas dvēseles dzīlēm. Šai ceļā, iespējams, izgaismots un atklāts tiks kas tāds, kas līdz šim bijis noslēpts, taču īstenībā — ļoti svarīgs. Neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tautības intuitīvi mandalām atsaucas katrs. Tās ir kā cilvēka dvēseliskās pasaules spogulis. Tās harmonizē kā bērnu, tā pieaugušo, kā vīrieti, tā sievieti. Krāsošanas process var palīdzēt savākties, kad jūtamies apjukuši, un nomierināties, kad cīnāmies ar kādām grūtībām. Tas var palīdzēt atkal atrast ceļu pašam pie sevis, pie svarīgākā un iespējams ikdienā neapjaustā.

Darbošanās ar mandalām var kļūt arī par krāsainu ceļojumu uz savas dvēseles dzīlēm.


Vārds „mandala” ir cēlies no sanskrita un burtiski tulkojams kā centrs un aplis. Tas ietver sevī apjausmu, ka ikviens centrs ir cieši saistīts ar apli un ikvienu apli nenovēršami ietekmē tā centrs. Abi kopā tie veido veselumu. Centrs un perifērija šķiet nodalīti, tomēr tie nevar pastāvēt viens bez otra. Daba ir pārpilna ar mandalu piemēriem. Katra šūna mūsu ķermenī ir dzīva mandala. Mandala ir arī acs zīlīte, sniega pārsla, putna ligzda un pati planēta Zeme. Saule ir savas kosmiskās mandalas centrs. Mandalas var saskatīt veidā, kādā tiek radītas patvēruma vietas, piemēram, indiāņu vigvami, eskimosu sniega būdas un afgāņu jurtas. Vecās Eiropas pilsētas, kuru centrā ir baznīca un tirgus laukums, no kura kā stari uz visām pusēm iztek bruģētas ielas, līdz atduras pret aizsargmūri, ir klasiska mandala. Tāpat dažādos veidos, taču vienlīdz nozīmīgi mandalu dinamiku var novērot ikdienas attiecībās starp vecākiem un bērniem, pedagogiem un studentiem, meistariem un mācekļiem, vecajiem un jaunajiem. Ikviens no mums savā īpašā veidā ir centrs paša uzturētai, paša radītai mandalai.


Lindas Vītumas priekšvārda tulkojums latviešu valodā
Mākslinieciskais noformējums — Santa Oborenko
64 lpp., apgāds Mansards, 2010
 
Raksts publicēts 18. May 2010 14:00
Tēva diena!

 

LAPAS KARTE