Leļļu un Teddy lācēnu izstāde! 3

 04. decembris 2009 13:30 Ziņa

Atzīmējot savas pastāvēšanas pirmo dzimšanas dienu Leļļu Mākslas muzejs Spīķerī aicina uz Rīgu māksliniekus no tuvām un tālām zemēm piedalīties gada sirsnīgākajā izstādē, kura nespēj atstāt vienaldzīgu nevienu.Publicitātes foto


Izstādē varēs aplūkot daudzu autorleļļu stilus (porcelāna, plastikas, papīra, auduma, kartona, stikla lelles), jo tādēļ jau izstāde tiek rīkota – lai izstādes apmeklētājiem parādītu līdz šim Rīgā tik maz iepazīto profesionālo leļļu mākslu, kāda pasaulē sen jau ir ieņēmusi savu godpilno vietu citu profesionālo mākslas virzienu vidū.

Būs apskatāma arī Teddy lāču izstāde. Teddy popularitātes fenomenu ir grūtu izskaidrot, bet tas, ka šis mazais, aizkustinošais lācītis ir iekarojis ne tikai bērnu sirdis, ir nenoliedzams fakts .

Kā radās lācēns Teddy
Kā izvērstos notikumi, ja pirms daudziem gadiem Amerikas toreizējais prezidents Teodors Rūzvelds nebūtu devies uz Misisipi, lai noregulētu strīdu starp Luiziānu un Smita apgabalu, to nezina neviens. Šajās vietās bija ļoti bagātīgi meži, kuros dzīvoja daudz dzīvnieku un tādēļ bieži tika rīkotas medības. Prezidents, kurš bija liels medību cienītājs, tika uzaicināts uz medībām. Lai viņam izdabātu, medību organizētāji noķēra mazu lācēnu un piesēja to pie koka, lai vieglāk būtu to nošaut, bet prezidents bija ļoti saniknots par tādu gājienu un lika lācēnu atsiet un palaist mežā.

Šo situāciju izmantoja žurnālisti un pēc divām dienām avīzē Woshington Post parādījās karikatūra, kur attēlota prezidenta-mednieka tikšanās ar pie koka piesietu lācēnu, kurš bija ļoti aizkustinošs – ar lielām apaļām ausīm un mazām melnām acīm. Šo karikatūru ieraudzīja kāda Ņujorkas veikalnieka sieva Roza Mičtoma un pēc šīs karikatūras parauga uzšuva mazu rotaļu lācēnu un izlika to sava vīra veikala skatlogā netālu no avīžu kioska.
Lācēnam tika iedots Teddy vārds un viņš uzreiz kļuva neiedomājami populārs ne tikai veikala klientu vidū. Runā, ka tad, kad rotaļlieta jau bija sasniegusi lielu popularitāti, Teodors Rūzvelds esot oficiāli apstiprinājis atļauju lācīti nosaukt savā vārdā. Šis talismans – Teddy lācēns – viņam palīdzējis otrreiz uzvarēt prezidenta vēlēšanās.

Kas notika tālāk?
Ideja par mīksto rotaļlietu lācīša veidolā izplatījās visā pasaulē – Anglijā, Amerikā, Japānā, bet tas jau ir cits stāsts, kuru jūs uzzināsiet izstādes laikā!

Izstādes programmu skati šeit.
Informāciju sagatavoja:
Ināra Liepa, www.dollart.lv
 3 Pievienot komentāru

Kategorijas